Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Zna li neko da mi kaže šta označava trougao sa uzvičnikom gore!?
cb9fdc8a15ead654ef1755d2d164e768.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Probaj brisanje kesha iz rekoverija . Ako nisi u romingu i ako ti je off data saver...neobicna stvar :)
 
Probaj brisanje kesha iz rekoverija . Ako nisi u romingu i ako ti je off data saver...neobicna stvar :)

Hvala, odradih.

No...ipak...na ovo:

Capture.PNG

...mogu samo reći: kakav bulšit, kakav danak neiskustvu :wall:

Naravno, "genije" je otkrio posle koliko vremena da mu se ovo pojavljuje samo kada sam na wifi-u, dok je poziv u toku.
 
Poslednja izmena:
baš te mrzi da čitaš uputstvo...u kontaktu otvoriš edit, tapneš na krug u kome je silueta i tu će ti ponuditi odakle hoćeš da povučeš sliku, pripremi pre toga fotografije u galeriji recimo...

Ne mrzi me, tako sam i na ranijim telefonima ubacivao fotografije kontakta, ali sad mi ne daje tu opciju ... Ne znam, da nije možda do softvera? Možda će neki update da ispravi ovaj bug? Takođe mi se dešava da podesim gašenje ekrana za 10 minuta (max), ali mi posle izvesnog vremena vraća podešavanje na 15 sek. Neće baš uvek i da snimi screenshot prevlačenjem ruke... Izgleda je zreo za reklamaciju?
 
morao bi da radi za kontakte, malopre sam probao i šljaka...ali moguće da je kod tebe iz nekog razloga zabagovao...

što se tiče screenshota dlanom, to je pipavo vrlo često, nikad ne znaš jel si dobro namestio dlan, to je prosto tako, ne bih rekao da baš kod tebe ne radi dobro...
 
To toliko klimavo radi uopšte na svim Samsunzima da ga odavno ne koristim. Power-Vol down je sigurnije.
 
kad smo vec kod toga skinuo sam program good lock...trebalo bi da se nalazi na galaxy store, ali iz nekog glupog razloga za njega vaze regionalna ogranicenja pa ga kod mene nema..ima ga na appk mirror...pored njega se skine i neki good lock launcher preko koga se skidaju dodatni moduli...ja sam skinuo fine lock...

uz pomoc navsat modula u taskbar sam ubacio 2 dodatna tastera, screenshot i screen off...ovaj drugi je loodilo, kad zavrsis gledanje na telefonu s njim se prosto gasi ekran, nema double tap, power taster, samo se tapne u taskbaru...a i screenshot je mnogo laksi ovako...
ddf730d6e6e96ec284686a3662bacb34.jpg
 
ovaj drugi je loodilo, kad zavrsis gledanje na telefonu s njim se prosto gasi ekran, nema double tap, power taster, samo se tapne u taskbaru...

Meni to futrola automatski radi kad je zatvorim. A kad je otvorim i uključuje ekran. :)
 
dobro, pravi muškarci ne nose te wallet futrole :)
+1 podrzavam :) ja isto uvek samo u nekom silikonu, sve ostalo mi je neprakticno ali svako ima drugaciji ukus.
Nego kad li ce neki update za ovaj nas A70 ? Ovi za A50 vidim dobili night mode za kameru i jos neka poboljsanja. Imam utisak da Samsung podrska za ovaj mob nije na nivou A50 i ostalih telefona iz A serije. Cak i markentiski ga nesto ne forsiraju kao A50...negde sam procitao da zakrpe za A50 izlaze mesecno a za A70 ce biti kvartalno.
 
Mislim da postoji i neki junski update za a70, ali očito ide kako za koju zemlju...ali i meni se čini da je a50 nekako forsiraniji, verovatno se ipak daleko bolje prodaje pa ga više maze i paze...
 
Ja uzeo ženi A70, isto ima problem sa WiFi, u identičnim uslovima ima tačno duplo sporiji WiFi u odnosu na moj matori S7 edge. Kamera meh. Stvarno bi mogli da ga pokrpe, ipak nije jeftin telefon.
 
kao da sam prizvao update, malopre mi se pojavio...kamera dobila super steady mode za video, sad moze i 1080p/60 da snima...nema jos night mode, sto je cudno jer ga je a50 dobio...

fp zaista mnogo brže radi...nisam imao prilike da probam na mnogo telefona ovakav fp ali mislim da je ovo neki plafon za ovu vrstu fp senzora...

fbfc4960c3f980f014a4f9f5bd85f95e.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja ga dozvao haha....koja si mreza? Ja na Telenoru i jos nista..
 
nisam ga kupio preko operatera...još malo da ispeglaju photo deo kamere, i biće ovo top telefon...doduše, mislim da kamera i sa ovim apdejtom ima neka poboljšanja, ali u kući sam pa nisam još ni stigao da to isprobam napolju, ali ovako na brzinu nešto su radili i oko foto dela kamere...sad sam probao da snimim neku porcelansku figuricu koja mi stoji na stolu, i koja mi praktično služi za indoor test, jer se tu videlo koliko su slike neoštre..definitivno sada daje daleko oštrije fotke, ali dobro, to ćemo još proveriti...

ovaj super steady mode donosi vidljivo poboljšanje što se tiče stabilizacije slike...to sam probao, ali pravi test kad ga iznesem napolje i probam da snimam sa tripoda....
 
Poslednja izmena:
dobro, pravi muškarci ne nose te wallet futrole :)

+1 podrzavam :) ja isto uvek samo u nekom silikonu, sve ostalo mi je neprakticno ali svako ima drugaciji ukus.
Nego kad li ce neki update za ovaj nas A70 ?

Svako ima svoj ukus, ja, naravno, svaki telefon koji sam imao odmah stavljam u wallet futrolu od kada mi je Meizu M2 Note pao sa stola nedirnut zahvaljujući upravo wallet futroli koju sam probao. Još ova Samsungova ima mogućnost uključivanja/isključivanja ekrana...

Nego jutros pročitah ovde o update-u i reko´ da probam, kad ono...
Screenshot-20190716-085609-Software-update.jpg

I Telenor je "popustio" :) Dobili smo majski patch u sred jula. :)
 
Poslednja izmena:
Stigao jutros i meni...majski patch.
Primetno brzi i tacniji FP senzor. Sad otljucava 10 od 10. Kameru nisam testirao.
Procitah na Xda jutros da juznoamerikanci vec dobili julski update tako da ce verovatno i kod nas uskoro.
 
Kameru nisam testirao.

Ja sam probao malo ovaj novi "super steady mode" za video. Deluje malo neobično, ali sad i 4K snimci deluju mnogo prirodnije, ne "seckavo" kao do sad. Kao da je reč o nekoj vrsti EIS-a, a kad ga uključiš kao da se kamera prebacuje u neki "polu-širokougaoni" mod i deluje vrlo neobično. Meni se svidelo, samo da isprobam još malo u raznim situacijama...
 
Pa da sad i ja probao. Kad ukljucis "super steady mode" prebaci se na ovu donju kameru od 8mp sirokougaonu. Provalio sam tako sto sam prstom zatvarao jednu po jednu. Srednja je glavna 32 donja ova od 8 a gornja dept od 5. E sad nisam se igrao sa rezolucijama ..mozda je moguce koristiti glavnu uz Ss mode ukljucen sa nekom manjom rezolucijom ?
 
I kakve su sada slike u odnosu na one pre apdejta?
 
Nista bolje nego pre apdejta . Da nije gcam ja bi ovaj telefon sutra prodao i ako mi se sve ostalo svidja osim stock kamere. Meni fali ostrine i fokus zna da luduje. ... Balans bele, boje, dinamika tu je bas ok preko dana. Cim ima manje svetla drastican pad kvaliteta fotografija. Ne kazem da su fotke toliko lose ali ocekivao sam vise od ove kamere za ovu cenu . Gurnuli su Samsungov senzor S5KGD1 u ovaj model a Sony Imx 586 u A50.
Misljenja sam da ce tesko softverski oni ovo da ispeglaju. Al ajd nadamo se i dalje :)
 
Znači bolja kamera na A50?
 
Ne mogu da ti kazem jer nemam A50. Ali koliko sam video po nekim usporedbama po YT za sad jeste, takodje dobili su i Night mode za A50. Ne svi ali neki regioni jesu. Sacekaj jos malo ako mislis da uzimas tel. Nemoj zuriti kao ja ..uzeh ga u Telenoru u Junu a u Julu popust 12000 na ovaj telefon.
 
Uzeo sam ga, kasno je sad. Nego sam sad na letovanju pa ga nisam poneo, čekam da se vratim pa da ga probam na tenane. U svakom slučaju valjda je bolja kamera od ove na glupavom Honoru 8x? Koristuću gcam za noćne slike, premda retko kad slikam noću. A ako je tako loše onda ide na prodaju.
 
Kamera jeste bolja nakon poslednjeg apdejta, ali mislim da to i dalje nije dovoljno dobro...ali sad će i a70s novi model sa poboljšanom kamerom pa će biti bolje [emoji3]
 
Da, a tu je uskoro i A70 2020, još bolji!
 
Nazad
Vrh Dno