Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

koja je nativna rezolucija ovog senzora u podešavanjima kamere? totalno je bezveze obeleženo što se tiče rezolucije u kojoj slika: šta je 1:1, šta je full, šta je 16:9, samo za 3:4 32mp stoji jasno da je 32mp...evo da odgovorim sam sebi, biće i drugima korisno, ovo je sa samsung foruma...

Full = 4032x1908 (7.69MP)
16:9 = 4032x2268 (9.14MP)
4:3 = 4032x3024 (12.2MP)
1:1 = 3024x3024 (9.14MP)

znači 4:3 bi teoretski trebalo da bude najbolje...
 
Poslednja izmena:
Stiglo kako rekoh pre dva dana, 1,45 gb
 
Poslednja izmena:
Bolja slika
1eb90ae137de9eb8702ed0b439c82f83.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Preko kog provajdera?

Na sajtu za skidanje firmwara stoji samo na Ukrajini (SEK) update za novembar, sve ostalo septembar!?
 
Ima li nekog poboljšanja?
Meni bilo OK, sad ovaj septembarski mi više troši bateriju od prehodnog takodje septembarskog. Čudno je da sam imao 2 septembarska updata!?
 
Telenor , sve radi ok i malo brze, ali mozda mi se samo cini

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Posle update pojavljuje mi se ponekad ovaj simbol ima li neko ideju šta je to "process updates"


J
7775edccaf1a5f0c6a09a88cee61dff1.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ima li nekog poboljšanja?
Stigao mi sinoć (Telenor).
Za sada sam primetio Edge Panel (ćerka imala na Note9 odranije), deep sleep za aplikacije, live caption u akcijama (titlovanje) i čini mi se da always on ikone nisu bile u bojama ranije...
 
... i proradio je Copy/Paste sa PCem preko Microsoft YourPhone. Vrlo moguće zbog UI 2.5 jer su to imali top modeli i ranije. Meni veliko olakšanje...
 
ima i edge light sada a čini mi se da je ekran svetliji nego ranije? na istom je nivou a deluje mi svetlije...možda i tripujem...
 
Kako da sklonim pomoćni meni sa ekrana. Pre ažuriranja duže zadržiš prst na na krugu i pokaže ti gde da ga turim. J

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Može kratak spisak novina za nas manje vešte

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Hvala, nego nisam ni znao da sad ima onaj "edge screen" dok nisam pročitao ovde, na to sam mislio

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel ima jos neko da mu nije stigao update na One ui 2.5 a da je telefon uzet u Telenoru ? Vidim kod nekih stigao jos pre 10 dana i vise.. do sad sve dobijao redovno ili medju prvima. Nesto se zaglavilo izgleda :)
 
Sa ovim apdejtom opet guta bateriju kao besan! Jedva dan da izgura! Noću ga gasim.
 
Koliko ga dnevno koriatiš i koliko ti izgura baterija?
 
Akam ga sad jer sedim u kući , od ujutru, do negde oko osam uvece padne na 15, alo samo wi fi, malo telefoniram

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Akam ga sad jer sedim u kući , od ujutru, do negde oko osam uvece padne na 15, alo samo wi fi, malo telefoniram

Tako i meni, ali bi trebalo to ipak duže da traje jer mi je do skora sa takvim korišćenjem uveče ostajalo oko 30%.
 
Meni ne , i ovako sam ok

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Danas prvi put dobio Samsung na koriscenje, polovan, A70. Na njemu je update 1.jul 2020.
Pre upotrebe uradio factory reset. Da li raditi update na novembar 2020?

*Precesljao sam temu tamo negde pre 40. stranice pa do poslednjeg posta - nesto mi govori da ne cackam nista, nego da naranim prasice (da ne diram dugmice).
 
Samo da potvrdim, ko je sumnjao u "problem" sa wifi da jeste prisutan. Nije problem koliko je izgleda mali domet ovog telefona.

Valjda su ga baždarili za Koreance, da stalno budeš online i da imaš bateriju za ceo dan.

Imam Vip-ov ZTE wifi ruter ( krš je što se dometa tiče) u drugoj sobi i manje više svaki telefon se muči da dohvati signal sa njega.
Samsung A70 je jednom samo prebacio na Data za ovih 24h ... uz porukicu da proverim internet konekciju.
Čim sam prišao vratima sobe "internet" je magično proradio. :D
 
ne razumem šta si hteo da kažeš za wifi?

meni hvata wifi moje mreže i u liftu kad izađem...a imam eltex orion ruter koji nije šampion dometa...wifi problem hoće da pravi adguard dns i ako je uključena opcija da automatski prebacuje na data ako je wifi "slab", a uglavnom dosta često svaku makar malu oscilaciju signala on tumači kao slab signal pa prebacuje na data...ta opcija ionako ne služi ničemu jer se telefon i bez toga prebaci na data kad je van wifi dometa...
 
Nazad
Vrh Dno