Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Ja sam komentarisao brzinu otključavanja i doživljaj istog. Apsolutno me ne interesuje gde se nalazi senzor otiska. Kao korisniku jedino mi je bitna upotrebljivost istog, a na A70, iskreno, je na granici upotrebljivosti. Ništa ja nisam ovde pisao van teme, tako da nema potrebe da se javljate i da mi nešto objašnjavate! Duugo sam na ovom forumu, tako da... pozz

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ja sam komentarisao brzinu otključavanja i doživljaj istog. Apsolutno me ne interesuje gde se nalazi senzor otiska. Kao korisniku jedino mi je bitna upotrebljivost istog, a na A70, iskreno, je na granici upotrebljivosti. Ništa ja nisam ovde pisao van teme, tako da nema potrebe da se javljate i da mi nešto objašnjavate! Duugo sam na ovom forumu, tako da... pozz

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

To što si dugo na forumu ne daje apsolutno nikakav kredibilitet, te ne vidim poentu potenciranja toga.

Enivej, što se tiče fingerprinta, slažem se sa tobom. Ne vidim svrhu/poentu ove fukncije ukoliko ona ne radi onako kako treba da radi, a činjenica je da je ova varijanta ispod ekrana nije to - to. Kao prvo - sporo je, a kao drugo - preciznost je upitna. Iz mog iskustva, radi bolje nego recimo na S7 modelu, ali zato je "druga liga" kada se uporedi sa fingerprintom koji je u leđima telefona. Meni je taj u leđima telefona fantastično radio na Huawei-u (P Smart 2018).

Još nisam imao imao iskustvo sa bočnom varijantom (S10e, Honor 20)...deluje mi to kao možda i najbolja opcija, ako dobro i brzo očitava...

Inače...ispade mi juče telefon na beton....sa nekih pola metra visine :wall: Gornja ivica ekrana mi se malo izgrebala (jedva vidljivo i ništa strašno) i zaštitno staklo je puklo...ostalo preživelo. Koliko sam srećan i zadovoljan samim sobom što sam stavio zaštitno staklo. :D Stavih danas novo, a Spigen-ova futrola mi stiže u ponedeljak...pa se nadam da neću imati više ovakve...bisere :d

[off topic]
Videh danas prvi put uživo A80.... Oduševio me telefon, koliko izgleda moćnije, koliko je izrada kvalitetnija....a i (iako nisam od onih koji se lože na takve stvari) kamera ostavlja efektan utisak. Ipak....MP cena je za 28k dinara veća od A70. Što je mnogo - mnogo je. Za te pare - čovek kupi 2xA50 :) (znam...neumesno poređenje...)
[/off topic]
 
Kako na vidžetu za vreme podesiti da kad se ima više gradova bude uvek na onom koji ja želim da postavim, da ne može alučajnim prelazom preko vidžeta da se promeni? Kod Samsunga A5 2017 je to moglo.

Kada se instalira gcam, da li treba još nešto da se uradi? Izbacuje me iz night moda, da li sam dobro odradio?
 
Vidi u podešavanjima vidžeta da li to ima veze sa lokacijom ?
Probaj ovu verziju gcam : https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog575/
Od svih koje sam probao meni najstabilnije radi. Prvo dole u About Enable advanced mode i kod mene su podešavanja sledeća : Back camera: Pixel 3XL, Front camera Nexus 6P. Pod HDR+ podešavanjima je Image format: YUW_420_888, RAW Format : RAW _SENSOR. Još sam stavio pod Custom lib repo : Version stable i Custom libs : Stock by Google. Pre instalacije obrisi staru app i keš .
 
Poslednja izmena:
Pod HDR+ podešavanjima je Image format: YUW_420_888, RAW Format : RAW _SENSOR. Još sam stavio pod Custom lib repo : Version stable i Custom libs : Stock by Google. Pre instalacije obrisi staru app i keš .

Gde ovo podešavam, kod mene toga nema?
 
Drugari, jedno pitanje...
Imam SG A70 skoro mesec dana. Pri prvom podešavanju sam podesio da se ekran gasi posle 15 sek. Sada kada podesim da mi se gasi posle duže upotrebe, recimo 10 minuta, on se svakog jutra vraća na 15 sekundi. Već postaje iritantno [emoji3]... Da li je zreo za servis ili postoji neko "tajno" podešavanje. [emoji6]

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
šta mogu da mu urade u servisu? očito je neki softverski bag u pitanju...možeš da uradiš isto što bi verovatno i oni uradili, a to je da uradiš fabrički reset...pa sve jovo nanovo...ili da sačekaš prvi update pa da vidiš hoće li to da se vrati u normalu...kod mene je na 30 sekundi i ne menja se...
 
Hvala puno.
Sve sam isto uardio, samo kod mene nema Custom libs, ali dobro je i oako.
Nema na cemu. To Custom libs inace i ne daje neku veliku promenu. ..iskljuceno ili ukljuceno nije neka velika razlika... Gcam je nedovrsena, za ovaj mob jos uvek se ceka neka stabilnija verzija.
 
Nema na cemu. To Custom libs inace i ne daje neku veliku promenu. ..iskljuceno ili ukljuceno nije neka velika razlika... Gcam je nedovrsena, za ovaj mob jos uvek se ceka neka stabilnija verzija.

Kad bude nadam se da će neko okačiti. ;)
 
Evo posle 2 dana korišćenja mogu da kažem da je telefon OK, ali zamerka ide na loše hvatanje wifi signala, a od baterije ovog kapaciteta sam ipak više očekivao, mialim da je na Honoru 8x bila bolja.
Slike su po meni OK, a ovaj gcam super radi u mraku.
Videću sledećih par dana kako se ponaša, za sada solidno.
 
Kod mene piše da je SEE verzija, a na majskom je apdejtu iako na sajtu stoji da za SEE je julski apdejt poskednji?
I pitanje, punim ga sa brzim punjačem od Samsunga A8, da li je to OK ili bi trebalo njegovim da se puni? Utiče li to na brzinu pražnjenja baterije (pretpostavljam da ne utiče)?
 
U pravu si ..kao sto rekoh i tako ga do sad ni jednom nisam dopunjavao. Po deafultu ostalo ukljuceno brzo punjenje. Ko nema potrebe da dopunjava bolja je opcija iskljuciti ga a ako bas zatreba da se dopuni na brzaka lako ga je ponovo na ON prebaciti.

Nikako da nađem opciju brzog punjenja da je isključim. Može pomoć :)
 
Settings - Device care - Battery - Settings (one tri tačkice gore) - Skroz dole na dnu Fast cable charging
 
Ovaj GCAM je odličan, neverovatno koja razlika u slikama u odnosu na njegovu kameru. Prosto ne mogu da verujem jer prvi put koristim, a bio sam skeptik. Da li je moguće da oni namerno neće da urade dobar softver?
Baterija je definitivno veliko razočarenje, očekivao sam mnogo više, a ispade da je na Honoru 8x mnogo bolja baterija!?
 
ajd nam kaži nešto više zašto si nezadovoljan baterijom? koliko ti traje, kako koristiš telefon, koliko SOT izvučeš? vidim da kukaš a ne znam zašto, meni uz solidnu upotrebu čitava 2 dana drži bez problema, 10 sati sot takođe bez neke frke...

jedino ako baterija na honor 8x drži nedelju dana, onda izvini :)
 
Verovatno provocira sa pisanjem o bateriji, ne znam šta drugo želi da postigne. Honor 8X ima manju bateriju od 3750mA, IPS ekran koji troši više od Amoleda, Kirin 710 od kojeg je SD675 štedljiviji, dakle apsolutno svaka prednost je na strani A70 po pitanju baterije, ali, eto, neki znaju da je na 8X bolje.
Ja, lično, ne visim na telefonu previše, najčešće slušam muziku dok šetam i jedino mi je WiFi uključen stalno i meni bez problema izdrži tri dana, a često mi se dešava da ga punim dva puta nedeljno i baterija je zapanjujuća u odnosu na sve što sam koristio do sada.
 
Apsolutno ne provociram, za Honor 8x sam napisao da je za mene potpuni promašaj i da ne može da se poredi sa Samsung telefonima. Ili ga ja previše koristim pa sam umislio, ali definitivno baterija mi se više troši nego na Honoru 8x.
Gde se tačno gleda potrošnja?
I da li je problem što ga ne punim njegovim brzim punjačem već sa Samsung A8 2018 punjačem?
 
Možda si dosta slika, GCam srkne bateriju, zavisi i od podešavanja, ako si odvrno podešavanja zna još više da srkne. Ali da vredi, vredi, zato se toliko po mnogim temama potencira GCam, slike su fantazija. Postavljao je ovde Zoreli u temi sa GCam noće koliko se sećam, odlične, jesu 8MP ali to je opet ok.
 
Pa moj Canon SX240 ima 12.1 MP i slike su fantastične, ne vidim ni potrebu za više od 8 MP.
 
33 minuta ekran uključen skinuo 17% bateriju?
Koliko mogu da primetim, izgleda da na ovom telefonu AOD baš skida bateriju!?
Na A5 2017 i A8 mi nije tako bilo.
 
nešto ti debelo troši bateriju, proveri ti to malo bolje šta je veliki potrošač, čak ni aod ne može baš toliko da skine...
 
Evo kako to izgleda
 

Prilozi

  • viber_slika_2019-07-29_15-39-07.jpg
    viber_slika_2019-07-29_15-39-07.jpg
    80.9 KB · Pregleda: 89
  • viber_slika_2019-07-29_15-39-45.jpg
    viber_slika_2019-07-29_15-39-45.jpg
    72.1 KB · Pregleda: 89
Apsolutno ne provociram, za Honor 8x sam napisao da je za mene potpuni promašaj i da ne može da se poredi sa Samsung telefonima. Ili ga ja previše koristim pa sam umislio, ali definitivno baterija mi se više troši nego na Honoru 8x.
Gde se tačno gleda potrošnja?
I da li je problem što ga ne punim njegovim brzim punjačem već sa Samsung A8 2018 punjačem?

OK, meni je ličilo na to, a opisao sam već zašto. Jednostavno, što se baterije tiče ne postoji niti jedna jedina prednost Honora 8X. E, sad, možda se tebi pogodila falična baterija, ali to se najbolje reši jednim dobrim, starim HARD RESET-om, pa ga malo koristiš onako "golog" bez dodatnih aplikacija (plus što sa HARD RESET možeš da izbaciš sve Samsungove aplikacije, ukoliko ti smetaju), vidiš kako se tada ponaša i bar ćeš znati da li ti je baterija dobra ili ne. A onda pažljivo sa aplikacijama da vidiš koja ti to srče bateriju. Po ovome što si postavio malo me čudi da Chrome koristi bateriju procentualno koliko i sistem, ekran i AOD.
A što se punjača tiče, nije strašno. A8 ionako ima "Fast Charging" od 18W, dok je na A70 od 25W, ali ako si isključio "fast cable charge" onda ti je svejedno.
 
Isključio sam pa uključio brzo punjenje. Ipak je to jedan od razloga kupovine. Da li da nastavim da punim sa punjačem od A8?
Ne mogu da radim hard reset, nema teorije, jednostavno sve sam podesio, ne mogu ponovo da gubim vreme. A i ako je baterija lošija nema šanse da mi zamene, odmah će reći da to tako mora i dovidjenja.
Realno Chrome je uglavnom i uključen kad god ga aktiviram jer uvek nešto gledam na netu.
Nadam se da će se baterija stabilizovati, valjda!?
 
Pa iskreno za 7 sati, 18 % baterije je meni ok
AOD samo 3% za 5 sati rada isto bista

Po meni je ovo sasvim dobro, cak super malo je reci da citam dan mozes izdrzati
 
Jutros u 6 sam ga uključio, koristio ga jesam, ali ne preterano i evo sad u 19,38 je na 62%. Bitno mi je da mi izdrži bez problema ceo dan, a probaću ga kad budem koristio navigaciju pa ću vodeti koliko je stvarno dobar.
Nadam se da će nešto uraditi po pitanju wifija, to mu je definitivno najslabija tačka!
A ovaj gcam je fantastičan! :smash:
 
šta je galaxy mood? neki fancy screensaver? mislim da to i nemam na mom telefonu...
 
Nazad
Vrh Dno