Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

A u A70s će ataviti GM1 kameru i opet telefon 400 evra! Vidim ja da ću ga prodati čim dodjem i juriti S10e.
 
A u A70s će ataviti GM1 kameru i opet telefon 400 evra! Vidim ja da ću ga prodati čim dodjem i juriti S10e.

S10e je osetno manji telefon. Naravno, o karakteristikama i hw-u unutar telefona je izlišno govoriti, ali ako tako gledaš na stvari, onda je A70 u startu pogrešna kupovina.
 
A u A70s će ataviti GM1 kameru i opet telefon 400 evra! Vidim ja da ću ga prodati čim dodjem i juriti S10e.
Da ali porediš babe i žabe. Veliki telefon tj veliki ekran, ekstra bateriju, sa telefonom koji to nema. Meni je na telefonu najbitnija kamera, ekran pa baterija i to tim redosledom. Ako A70s bude isti kao A70 samo sa boljim kamerom (barem uporedivom sa S8+ koji koristim), naravno i iole normalnom cenom, to će biti moj sledeći telefon. A70 nisam uzeo samo zbog kamere. Porodične fotografije radim telefonom, mala deca su uvek nemirna tako da je dobra kamera za mene imperativ.
A70s, osećam da će da nečim da ga u...u. Ili će da stave Exinos ili cenom ili manja baterija... nešto će biti, siguran sam.
 
Poslednja izmena:
Kamera je pretpostavljam bolja od Samsung A8 kamere, a sa ovim djubretom na Honoru 8x ne može ni da se poredi?
Meni su slike po danu najbitnije, a svi kažu da su odlične. Po mraku i ne slikam, veoma retko, pa i ne očekujem slike u rangu S10 ili P30 Pro.
Valjda će ubaciti taj night mide kad su već ubacili u A50?
Hoću da me služi naredne 2 godine, a po svim karakteristikama bi trebalo, i dobra baterija, i memorija, i brzina i taj gcam koji može da se instalira.... Igrice ne igram, koristim za razgovore, poruke, emailive, rad sa dokumentima, a veličina je ok za taj posao.
Videću, od četvrtka ga testiram.
 
Nije problem mrak, problem je vestacko svetlo. Za oko je to ok, za kameru problem. Sumnjam da je kamera A70 bolja od S8 kamere (govorim o zadnjoj, prednja je siguran sam bolja na A70).
 
Poslednja izmena:
Ne očekujem da bude bolja od S8, nego me interesuje da li je bolja od A8?
 
Ja sve vreme pisem o S8(+) kameri, posto taj telefon koristim.
 
Pa jel puno lošiji od S8+ kamere? Zanima me po danu koliko je lošiji, ako je S8+ na skali od 1-10, 10, koliko je ovaj?
 
Jedini Samsungov uređaj koji mi je bio zanimljiv u skorije vreme ali da stave pozadi kameru koja počinje da se ugrađuje napred sve više i koja ima efektivnih 8mpx ne mogu da shvatim..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dok xiaomi stavlja full 48mp kamere? Sve je to isti fazon, nijedna od tih kamera nije zaista 32 ili 48mp...ili 64mp u sledećoj turi kamera...
 
Mogu oni da stave od milion mp, ali telefon nikada ne može biti fotoaparat!
Sad što smo mi postali lenji da nosimo i fotoaparate kad idemo negde, e to je već za posebnu temu.
 
Pa nisam ja tinejdžer da beležim i kačim na net svaki trenutak svoga života!
 
Mogu oni da stave od milion mp, ali telefon nikada ne može biti fotoaparat!
Sad što smo mi postali lenji da nosimo i fotoaparate kad idemo negde, e to je već za posebnu temu.

[offtopic]
Stvar potrebe, stvar entuzijazma i stvar ljubavi. Volim fotografiju, ali ne toliko da bih uložio vreme da učim o istoj. Kupih fotoaparat (ne SLR, ali ne baš ni basic one) kad mi se klinac rodio. Škljocao 2-3 meseca, i više ga nisam otpakivao. Naravno, prodao sam ga posle 4 godine za skoro 4x manje para od onoga što sam inicijalno dao.

Nedavno sam bio na jednom koncertu (Whitesnake)....slike koje sam napravio svojim telefonom (Huawei P Smart 2018) su bile s**nje, ali su zato ženine fotke (sa S7 slikano) odlične. Ovo "odlično" je naravno shodno mojim očekivanjima, kapiram da ih ne bi svako tako ocenio. E - to je ono što očekujem od kamere na mobilnom. Dnevne fotke su mi bile na zadovoljavajućem nivou i sa JIYAU telefonom od pre 5 godina, ali noćne su mi uvek bile problematične.
[/offtopic]

Verujem da A70 ima bolju kameru od S7 edge...
 
Ma ja slikam samo kad mi je nešto bitno, a to je na nedeljnom nivou 5-6 slika. Jedino kada putujemo negde slikam znamenitosti, a to je u 99% slučajeva po danu.
Po komentarima on bi trebalo da je po danu OK, čak šta više i veoma dobar?
A po veštačkoj svetlosti ili u noćnim uslivima gcam završava posao?
A valjda će i taj night režim i na njemu?
I ne reče na skali od 1-10 gde se nalazi?
 
Ma ja slikam samo kad mi je nešto bitno, a to je na nedeljnom nivou 5-6 slika. Jedino kada putujemo negde slikam znamenitosti, a to je u 99% slučajeva po danu.
Po komentarima on bi trebalo da je po danu OK, čak šta više i veoma dobar?
A po veštačkoj svetlosti ili u noćnim uslivima gcam završava posao?
A valjda će i taj night režim i na njemu?
I ne reče na skali od 1-10 gde se nalazi?

Gcam (kolega spaxon sa foruma) mi je dao neku Note verziju je za moje potrebe sasvim ok.
Ipak, nadam se da će night režim i oficijelno doći za ovaj telefon. Kako neko napisa, kad ga je A50 dobio, nema smisla da ga A70 ne dobije.

Nisi mene pitao, ali na skali od 1-10 - za mene je čista desetka, ali verovatno ti ja nisam pravilno merilo kvaliteta :)
 
proletos sam probao skoro sve kamere na bitnim telefonima, uključujući tu i najskuplje huawei modele, i nijedna me nije oduševila..sve je to neko softversko natezanje i ceđenje suve drenovine iz malih senzora...toliko o tome...

nego hteo sam da vam skrenem pažnju na jednu odličnu app...kod mene je aod namešten na tap to show, jer ako je stalno uključen troši dosta baterije i mislim da nema potrebe da stalno gori...međutim, mora da se tapne na ekran da bi se videlo ima li nekih poruka...tu prazninu popunjava ova app...ona uključuje aod kad imate neku poruku ili obaveštenje, i ponovo ga isključi kad pregledate poruke...u mom slučaju i dalje ostane na tap to show modu...u podešavanjima možete da podesite koje aplikacije uključuju aod...stvar koja po meni nedostaje aod po defaultu...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay&hl=en
 
Imam ga 2 nedelje i mislim da je odlican telefon u skladu sa cenom(malo je je visa po meni al aj), prava visa sredjna klasa.
Brz je nema muke... Sve jake igre rade npr... Baterija je prilicno jaka mogu vam reci, traje i do 2 dana nekad, uz jace koriscenje dan ipo, a brzo se puni bas( kabal sa obe str type C cak i onaj deo sto ide u adapter?!)... Ekran odlican, ipak je tu Samsung nivo..gomila opcija aplikacija itd zavisi od ukusa..bixby ok mada ne preferiram takve stvari
Kamera je ok, da je mogla i trebala da bude bolja jeste... Za prednju ok stvarnk, glavna zadnja danju odlicna( al opet kazem mogla bolje), dok je nocu slabija kao i taj ultra wide rezim...
E sad moram probati gcam, to nisam jos
Sve u svemu preporucujem telefon svima kojima kamera nije bas bas ultra vazna
Ps nema led svetlo al AOD odradjuje vrhunski posao... Ps2 dobih i ja taj update, a negde procitah da stize novi
Pozz ljudi
 
Jedna od prednosti...
1d552fb6b419f964735ec8e3428b5409.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Koliki je Sot? Ja u proseku oko 9 h izvlacim od kad sam ga uzeo. Jos ni jednom mi se nije desilo da moram da ga dopunjavam. Skroz zadovoljan. Jedino me nervira sto se greje dok se puni bas onako jace.. ili bar jace nego sto mi je bilo na prethodnom tel.
 
Isključi brzo punjenje ako ti nije baš ultra neophodno...
 
U pravu si ..kao sto rekoh i tako ga do sad ni jednom nisam dopunjavao. Po deafultu ostalo ukljuceno brzo punjenje. Ko nema potrebe da dopunjava bolja je opcija iskljuciti ga a ako bas zatreba da se dopuni na brzaka lako ga je ponovo na ON prebaciti.
 
Upoređujem otključavanje telefona otiskom... Xiaomi Redmi Note 5 Pro i A70... Koliko je ovo na A70 žalosno u odnosu na Xiaomi da ja nemam reči. Bruka... :D
 
upoređuješ dve potpuno različite tehnologije otključavanja...bruka od besmislenog posta :D
 
;) aj' bitno da si ti nešto pametno probao da sročiš...:D
 
došao si na samsung a70 temu da napišeš par besmislica kako bi se bolje osećao ili je to tako kod svih vlasnika xiaomi telefona? post koji nema veze s temom nimalo niti su uporedive stvari...block
 
Za tvoj info, posedujem oba moba, tako da ...:wave:

P.S. još nešto... Kao krajnjem korisniku, bolee me uvce koja je tehnologija u pitanju! Kapiš!? Bitan je realan utisak tokom korišćenja. A on je, što se tiče otključavanja kod A70...:lupko:
 
Poslednja izmena:
Za tvoj info, posedujem oba moba, tako da ...:wave:

P.S. još nešto... Kao krajnjem korisniku, bolee me uvce koja je tehnologija u pitanju! Kapiš!? Bitan je realan utisak tokom korišćenja. A on je, što se tiče otključavanja kod A70...:lupko:

Pa glupost si napisao, uporedjujes nazad fihgertip i u ekranu, logicno da ce ovaj nazad biti brzi, cak i oni naprijed na mobitelima koji nisu u ekranu su brzi kao nazad

Da si ga uporedio sa nekih mobitelom koji Takodzer ima otkljucavanja integrisano i ekran imalo bi smisla da to napises, ovako je glupost
 
Nazad
Vrh Dno