Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

20e skuplje? Pa kad ga računaš 330. Već ga ima za 300 tako da ispadne jeftiniji.

Šalu na stranu, za tu razliku (10e), ipak bi ga uzeo uz paket (ako je tačna tvoja matematika).
 
MTS ih nema više. Ne verujem kako su ih brzo rasprodali.

No, možda je i dobro što nisam uzeo...ne gori mi pod nogama, mogu da sačekam mesec ili dva...možda se neke stvari promene, pojavi nešto drugo itd...
 
20e skuplje? Pa kad ga računaš 330. Već ga ima za 300 tako da ispadne jeftiniji.
Šalu na stranu, za tu razliku (10e), ipak bi ga uzeo uz paket (ako je tačna tvoja matematika).

Dobro, ja sam ga uzeo pre mesec dana skoro, tad je bio oko 350 po ovim "skarabudž" online prodavnicama. Danas je 330, može da se nađe za 300 bez garancije, ali ja kad sam ga uzeo on je bio 41000 i nešto preko u Telenoru ako ga uzimaš odjednom (negde oko 348€), 51.000 i nešto ako ga uzmeš na dve godine, ali onda je tarifa niža za 400 dinara (24x400=9600), tako da bukvalno me ispalo manje od 20 evra skuplje nego da sam ga uzeo za 330 u nekoj radnji i koristio "neograničenu" tarifu od 2.000 u jednom od 2 provajdera. Kod onog trećeg, jeftinijeg, ne bih išao jer znam mnoge koji imaju problema sa signalom čim zađu u predgrađe, a van grada je tek šou. Bar ja imam takva iskustva.
 
NastyB...potpuno istu racunicu sam i ja izvukao.
Nego citam na xda da bi uskoro trebalo da stigne neki novi update za A70. Prvo indija pa ostali. Kao ispravljaju FP senzor jos malo...kod mene ista stvar sa losom vidljivosti wifi mreza u okolini. Zanimljivo da kad skeniram mreze sa wifi analizer app vidi sve mreze koje vidim i sa P10 lite. Jedino sa stock pretragom od vidljivih 15- ak ovaj moj A70 vidi jedva 4 ili 5 koje imaju jaci signal. Nadam se da ce update da ispegla ovo jer ocito nije hardverski problem.
 
to zvuči kao da je samsung namerno skratio listu wifi mreža koje se pojavljuju, jer i meni wifi analizer programi vide sve moguće mreže...ne znam ni sam šta bi bio razlog za to...

inače sam oduševljen live focus modom, ili portrait/blur mode kako li se već zove na drugim telefonima...mislim da je ovaj portrait mode u rangu sa bilo kojim skupljim telefonom, jer sam probao većinu telefona vrednih pažnje okolo...već sam odštampao nekoliko fotografija, fenomenalno izgledaju....
 
Nemam pojma sto se tice wifi signala...namerno ili ne. Nadam se ispeglace to kroz update. Vidis Nasty nema taj problem a uzeli smo obojica u Telenoru i to u razmaku od par dana.

A sto se tice kamere vise koristim gcam i to verziju za S10. Stock kamera jedino radi posao kad je lepo vreme...cim malko padne svetlost ili pred vece blagi uzas. Tu je potrebno bas da ispeglaju softverski. Sve u svemu tel ima potencijala i imam utisak da su namerno ustinuli kamere softverski kako bi zastitili S10 seriju . Cim moze Gcam da pravi tako lepe fotke u LL sto ne bi i stock mogla ?
 
portrait mode je odrađen baš kako treba...običan photo mode jeste nekako uštinut, to se prosto oseća, ali moguće je da tu bude još poboljšanja...

daj link za tu gcam...jel ima noćni mod ta verzija?
 
Nemam pojma sto se tice wifi signala...namerno ili ne. Nadam se ispeglace to kroz update. Vidis Nasty nema taj problem a uzeli smo obojica u Telenoru i to u razmaku od par dana.

Ja zaista nemam ni najmanji problem sa WiFi-jem, štaviše, hvata više nego P10 Lite, bar na poslu.

A sto se tice kamere vise koristim gcam i to verziju za S10. Stock kamera jedino radi posao kad je lepo vreme...cim malko padne svetlost ili pred vece blagi uzas. Tu je potrebno bas da ispeglaju softverski. Sve u svemu tel ima potencijala i imam utisak da su namerno ustinuli kamere softverski kako bi zastitili S10 seriju . Cim moze Gcam da pravi tako lepe fotke u LL sto ne bi i stock mogla ?

Ja koristim stock kameru samo na selfijima. Gcam je toliko "oštar", pogotovo kad je lep dan, da se jasno vidi svaka dlaka i svaka nepravilnost na koži, tako da je "zamućenje i peglanje" stock kamere deluje lepše na selfijima.
 
Jutros probao da zalepim ovo zastitno staklo koje sam dobio uz tel u Telenoru...i pobegne mi malko u desno grrr u delu oko selfie kamere bezi oko 1- 1,5 mm. E sad se pitam dal se ovo lako skida i kako da ga odlepim a da ne ogrebem ekran? I ako uspem da skinem a da ga ne polomim, da li da probam da ga zalepim kako treba ili da bacim i kupim novo ? Neko sa slicnim iskustvom ?
 
Jutros probao da zalepim ovo zastitno staklo koje sam dobio uz tel u Telenoru...i pobegne mi malko u desno grrr u delu oko selfie kamere bezi oko 1- 1,5 mm. E sad se pitam dal se ovo lako skida i kako da ga odlepim a da ne ogrebem ekran? I ako uspem da skinem a da ga ne polomim, da li da probam da ga zalepim kako treba ili da bacim i kupim novo ? Neko sa slicnim iskustvom ?
Nije za A70 ali inace skines ga, odljepis, povuces nece nista ekranu biti, ali opet ga neces moci zalijepiti :D
 
Zdravo momci, hoće li neko da mi otkrije kako da skrinšotujem ekran na ovom telefonu. Na P10 lite sam 2x kucnuo po ekranu i eto ss, a ovde???
pOzzz i hvala
 
Poslednja izmena:
Super ova "karate" fora sa dlanom ;)
Od juče imam A70 i zadovoljan sam. Normalno još ga istražijem i sve mi se više sviđa ...
pOzzz i hvala na brzom odgovoru
 
koliko je tačno ili ne, ali sve je više glasina da će uskoro a70s...imaće valjda 64mp kameru i sd730...
 
I ja sam to negde pročitao (ima manju bateriju od A70 i nema brzo punjenje????? Ovo mora da je greška.).
Naravno, izlaziće sve bolji i bolji telefoni, ali ja sam sa A70 prezadovoljan jer ima ama baš sve što mi je potrebno - veliki i odličan ekran, bateriju koju punim vrlo kratko svaki treći dan, Dolbi Atmos, Gcam, OneUI je odličan softver...to su stvari koje su mi bitne. Mislim, sve ono što su za ovaj telefon nabrojali kao mane ili nedostatke meni, lično, je potpuno nebitna stvar. Da li je od plastike, metala ili ne znam čega baš me briga jer ga držim u Samsungovoj wallet futroli koja i obavlja jednu funkciju. Nema IP68 sertifikat. Pa, nisam ***** da ga nosim u vodu, niti telefoniram dok se tuširam, a kad pljušti kiša poslednje o čemu razmišljam je telefoniranje. Za to, ako se mora, imam bluetooth slušalice. Nema bežično punjenje. Pa, zašto bih ga nekoliko sati držao na nekom postolju kad je oko sat ipo dovoljno da se napuni kablom, pa još ako je kao ovaj od tri metra što sam kupio da mogu da ga nosam po sobi... Da, instalirao sam PUBG i još par igara čisto da ih isprobam, ali ako sam ih sve igrao ukupno 15 minuta biće dobro. Meni, lično, da li je SD 632, 675, 730 ili 855 ne znači ama baš ništa, samo toliko da podržava Gcam.
Dakle, dok baterija bude izdržala, dotle ću i ja izdržati sa ovim.
 
Poslednja izmena:
I ja sam to negde pročitao (ima manju bateriju od A70 i nema brzo punjenje????? Ovo mora da je greška.).
Naravno, izlaziće sve bolji i bolji telefoni, ali ja sam sa A70 prezadovoljan jer ima ama baš sve što mi je potrebno - veliki i odličan ekran, bateriju koju punim vrlo kratko svaki treći dan, Dolbi Atmos, Gcam, OneUI je odličan softver...to su stvari koje su mi bitne. Mislim, sve ono što su za ovaj telefon nabrojali kao mane ili nedostatke meni, lično, je potpuno nebitna stvar. Da li je od plastike, metala ili ne znam čega baš me briga jer ga držim u Samsungovoj wallet futroli koja i obavlja jednu funkciju. Nema IP68 sertifikat. Pa, nisam ***** da ga nosim u vodu, niti telefoniram dok se tuširam, a kad pljušti kiša poslednje o čemu razmišljam je telefoniranje. Za to, ako se mora, imam bluetooth slušalice. Nema bežično punjenje. Pa, zašto bih ga nekoliko sati držao na nekom postolju kad je oko sat ipo dovoljno da se napuni kablom, pa još ako je kao ovaj od tri metra što sam kupio da mogu da ga nosam po sobi... Da, instalirao sam PUBG i još par igara čisto da ih isprobam, ali ako sam ih sve igrao ukupno 15 minuta biće dobro. Meni, lično, da li je SD 632, 675, 730 ili 855 ne znači ama baš ništa, samo toliko da podržava Gcam.
Dakle, dok baterija bude izdržala, dotle ću i ja izdržati sa ovim.

dali ima dva mikrofona,mislim na ono kad razgovaras dase ne cuje u okruzenju , kad nekog pozove sve cujem svaki sum i glas , ne ovaj telefon nego drugi, zvuk zvona kako se cuje
 
Poslednja izmena:
Da, ima dva mikrofona, jedan na vrhu i drugi, primarni, na dnu. Za ove šumove ne razumem pitanje, a kakav je zvuk zvona? Pa, ja ga, lično, držim na, otprilike, tri četvrtine od maksimuma i meni je sasvim dovoljno. A ako ubaciš neko fino glasnu zvonjavu starinskog telefona i otpanjiš do daske ume da otkiva. I najlepša stvar je što, za razliku od P10Lite kojeg sam imao, zvono počinje od najtižeg pa postaje ubrzo glasnije. Koliko puta me je P10L "štrecao" kad grune odjednom...
Ukoliko te jačina zvona "stručno" zanima OVDE imaš jačinu izraženu u decibelima, pa možeš da porediš...
 
zvono ne smem da držim na maksimumu...

inače, izgleda da će zaista biti a70s, vidim da se uskoro pojavljuje a10s...mislim, neće ovo postati loš telefon zbog toga, ali malo je onako bezveze nakon par meseci unapređen model, ali dobro, čovek mora nešto da kupi u nekom trenutku...pitanje je i šta će biti unapređeno, ako stave onu slajder kameru biće mi još draže što sam kupio baš ovaj model...ne volim taj trend sa pokretnim delovima na telefonu...mada, ne verujem da će baš toliko da ga redizajniraju, biće opet frljanje sa brojem megapiksela i "bolji" procesor...bar meni procesor na telefonu nikad nije bio slaba tačka, do skoro sam nosio telefon sa buđavim mtk procesorom i za svakodnevni rad je bio više nego ok...
 
Poslednja izmena:
Ja svaki put pokušavam da postavim razliku između Gcam i stock fotoaparata, ali kako god da pokušam svuda me "koči" rezolucija i veličina snimka. A ako smanjiš, onda nije to to. I kad pokušam da stavim link do slika, samo kaže da je preveliko i da ne može. Ako smanjim, onda to nije to, pa tako samo mogu da probam ovako:
Koja je od ovih dve fotografije iste cvećke urađena sa Gcam, a koja sa Stock softverom??

1.) https://i.ibb.co/s3wHWXP/1.jpg

2.) https://i.ibb.co/DW6WZCx/2.jpg

Jeste da su naizgled slične, ali ona sa Gcam se razlikuje u jednoj stvari....
 
NastyB u ovakvim svetlosnim uslovima i stock kamera je vrlo dobra i tesko je ovako porediti fotke. Kad je malo sumrak ili pred vece tu je vec druga prica. Po meni kamera na ovom fonu je jedno veliko razocarenje za ovu klasu telefona i sve se nadam da ce neka buduca nadogradnja ispraviti stvari. Kad budem imao malo vise vremena napisacu detaljnije sta mi sve smeta u vezi kamere. Sto se ostalog na ovom telefonu tice nemam nekih zamerki. Odlicna baterija, odlican ekran, solidan procesor i dovoljno rama vade telefon. Ostalo hmm ...one ui ne znam sta da kazem i ne razumem kukanje po Emui softveru meni ama bas nista kod Emuia nije smetalo cak ima po neka opcija koja je bolje odradjena nego ovde. Al dobro mozda je to sve i stvar ukusa. Lomio sam se izmedju P30 lite i ovog A70 i sto vise koristim Samsung sve sam blizi misljenju da je telefon precenjen, za manje pare Huawei nudi slicno ili mozda i vise ....tako da dobro cu razmisliti sledeci put. Ne bi da se sad ovo pretvori u polemiku Samsung - Huawei ovo je naravno samo moje misljenje i moj ukus.
P.s. Gde u ovom One Ui se gleda koji je procesor u fonu ?
 
slažem se za kameru, na početku nisam ni stigao da je nešto pažljvije testiram, ali kad sam krenuo malo ozbiljnije da fotografišem mogu da kažem da je kamera kriminalno loša...fotkama fale i detalji i oštrina, sistem autofokusa je očaj, i uglavnom fotke su jako loše...kao da je kamera iz nekog kineza od 50 dolara...a možda je čak i gora od toga...u podešavanjima kamere je igranka..."najbolji" kvalitet i vajnih 32mp je samo u hi 4:3 modu, ali tu ne radi hdr...uopšte se ne zna ni rezolucija slika, samo 4:3, 16:9, pa ti bilduj mozak šta ćeš da dobiješ...

zanimljivo da live focus/portret mode daje jako dobre fotke, kao da ne izlaze iz istog senzora i iste kamere...samo su izgleda taj mod odradili kako valja...to ostavlja neku nadu da će nešto poboljšati, videćemo...

gcam daje već dosta bolje fotke, trenutno koristim neku noviju verziju za s10...ako bude neke još bolje gcam to bi onda mogla biti pristojna kamera...

uglavnom, ako je nekome kamera prioritet stock kamera je prilično loša za sada....
 
@Altru to je to, identicno iskustvo i kod mene po pitanju kamere i iste zamerke.
Ja sam koristio tu za S10 a juce probao ovu gcam 6.2 i nema neke razlike. Tako da cekamo dok ne dodje neka " krstena " za A70. Vidim da A50 dobija update kamere i nocni mod pa valjda ce i nas majku mu ...
 
videćemo šta donosi taj junski update, već je krenuo u dosta zemalja...

mislim, ja imam neke bolje kompakt aparate koje uvek nosim, kamera na telefonu mi je ispomoć, i ne zavisim toliko od telefona što se toga tiče, ali i ja sam neprijatno iznenađen koliko je loša kamera...ako je za utehu, nedavno sam na putu napolju probao gomilu potencijalnih telefona za kupovinu, u nekim manjim radnjama gde sam stari kupac su mi davali da iznosim telefon napolje i uradim par slika, i sve je to srednje žalosno manje više ( bilo je tu i daleko boljih huawei modela nego što je p30 lite)...te koje su kao bolje daju fotke koje kao da su provučene kroz debeli sharpness i extra high contrast, mislim takve mogu i ja da napravim za 5 sekundi i od fotki sa a70...puno je tu preprocesiranja i bildovanja boja, kontrasta, oštrine i slično...nije da sad pravdam ovu kameru, ali sve je to traljavo generalno, samo su negde mane nešto bolje sakrivene...
 
Nazad
Vrh Dno