Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Ja ga uzeo na 315 €, nek ide život. Pored ovog telefona ću da batalim lap top [emoji6]

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nema još u ponudi od operatera, vidim da ga VIP još nema?
Čekam da uzmem od operatera sa 2 godine garancije, a najradije bi od VIPa.
 
Ja hoći da kupim od ljudi koji su uzeli od operatera, a još nema takvih na oglasu. Ne bih da kupujem po radnjama gde imaš račun bez fiskalnog računa i gde ne znaš šta ke u garanciji, a šta ne. Ne žurim, krenuće to čim i u VIP stigne.
 
Sve je super, al slabiju vibracija nisam video....

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Je li vam velik za koristenje, do sad 6,1 mi je bio max i nekako mi je ok, jednom rukom mogu kucati i sl. Da li je ovaj tezi za korištenje?
 
Da li uzimati ovo ili Redmi K20 Pro?

Ukoliko želiš da se bakćeš po kineski, onda Redmi K20 pro, ali bolje je da sačekaš Mi9T Pro. :) Šala, naravno. Sad je situacija sa telefonima postala veoma slična kao sa PC računarima - za šta vam je potrebno?? Ukoliko su ti igre veoma bitna stvar, onda svakako Mi9T Pro. Iako na A70 PUBG radi na ultra i HDR podešavanjima bez problema. Za uobičajeno korišćenje u vidu telefoniranja, surfa, Vibera i sličnih "messenger"-a, društvenih mreža onda je Mi9T Pro čist "overkill". Da meni lično neko ponudi ta dva telefona opet bih se pre odlučio za A70 jer ima veći ekran, veću bateriju, jednako brzo punjenje kao Mi9T Pro/K20 Pro, može da mu se doda SD kartica (puna serija, filmova i muzike) za razliku od Xiaomi modela, a posle "iskustava" sa Meizu i Huawei telefonima, korišćenje jednog na kojem sve radi kako treba, brzo i pouzdano je pravo uživanje. Da ne pominjem da bar meni "face unlock" mnogo znači, a toga na Mi9T nema zbog "iskačuće" kamere.

Je li vam velik za koristenje, do sad 6,1 mi je bio max i nekako mi je ok, jednom rukom mogu kucati i sl. Da li je ovaj tezi za korištenje?

Svakako da je nezgodan za korišćenje jednom rukom zbog veličine, ali to mu je jedan od "selling point"-a. Ovoliki ekran je gotovo savršen za matorce kao ja, kojima vid lagano popušta, a kojima uvećane ikonice OneUi ležu kao budali šamar. :)
 
Poslednja izmena:
Dobar post, ali je ovde postala mantra čipset čipset čipset...voleo bih zaista da znam koji su to scenariji upotrebe gde ljudima zafali baš procesorske snage...oko igara si već napisao, ako je nekome telefon gaming konzola onda ok, neka juri top procesor...ili ako neko na telefonu montira dugometražne filmove...
 
Ono sto me najvise nervira je sto jaaakoo sporo instalira aplikacije i sa playstore i kada se rucno instaliraju apk, isto je. Redmi Note 5 je duplo brze instalirao, skoro pa trenutno manje aplikacije... Ovde cekas gladnu godinu da ti instalira neku povecu, a ceka se i za manju neko vreme, dal' je moguce? Ne mogu i dalje da verujem da je tako spor sto se tice ovoga...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ono sto me najvise nervira je sto jaaakoo sporo instalira aplikacije i sa playstore i kada se rucno instaliraju apk, isto je. Redmi Note 5 je duplo brze instalirao, skoro pa trenutno manje aplikacije... Ovde cekas gladnu godinu da ti instalira neku povecu, a ceka se i za manju neko vreme, dal' je moguce? Ne mogu i dalje da verujem da je tako spor sto se tice ovoga...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Meni je ovo jako cudno, jel nije uredjaj mozda defektan ?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nije defektan, brz je kao munja inace. Ajde posle cu da snimim test video, instalacija manje i vece aplikacije, A70 vs RN5...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
ti kao da trazis razlog da brze bolje prodas telefon[emoji3] ali ok, meni je i to legitimno...ocito da to nema veze sa brzinom telefona vec sa tim kako operativni sistem hendluje aplikacije, mozda prosto sistem trazi vise vremena da neku aplikaciju smesti u sistem, meni to ne deluje kao neki "problem"...

obratite inace paznju u gornjem testu na svetlinu ekrana kod samsunga i na taj mracni u crveno ofarbani ekran na mi 9t...ko zna iz kojih izvora oni nabavljaju panele...
 
Vibra je očaj. Kao da je nema.....
Nadam se da će nekim updatom da isprave, ali je mala verovatnoća

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
ti kao da trazis razlog da brze bolje prodas telefon[emoji3] ali ok, meni je i to legitimno...ocito da to nema veze sa brzinom telefona vec sa tim kako operativni sistem hendluje aplikacije, mozda prosto sistem trazi vise vremena da neku aplikaciju smesti u sistem, meni to ne deluje kao neki "problem"...

obratite inace paznju u gornjem testu na svetlinu ekrana kod samsunga i na taj mracni u crveno ofarbani ekran na mi 9t...ko zna iz kojih izvora oni nabavljaju panele...
Nije toliko strasno malo duze sacekati, ali kada se apdejtuju aplikacije pogotovo kada ih je mnogo, malo je smorno cekati.. uostalom mogu bilo sta drugo da radim dok se one instaliraju u pozadini, nije neki veliki problem... A mi 9t ekran, bas se vidi razlika u korist A70. Necu ga sigurno dugo dugo prodavati jer sam zadovoljan sa fonom. :)
Vibra je očaj. Kao da je nema.....
Nadam se da će nekim updatom da isprave, ali je mala verovatnoća

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Meni je ok jacine, bas skroz dobro...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije toliko strasno malo duze sacekati, ali kada se apdejtuju aplikacije pogotovo kada ih je mnogo, malo je smorno cekati.. uostalom mogu bilo sta drugo da radim dok se one instaliraju u pozadini, nije neki veliki problem... A mi 9t ekran, bas se vidi razlika u korist A70. Necu ga sigurno dugo dugo prodavati jer sam zadovoljan sa fonom. :) Meni je ok jacine, bas skroz dobro...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Jel ima negde u podešavanjima da se malo pojača. Na poslu sam navikao da mi zvoni sam vibracija na S8+ , sad kad stavim vibru na A70 jedva i primetim.....

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Jel ima negde u podešavanjima da se malo pojača. Na poslu sam navikao da mi zvoni sam vibracija na S8+ , sad kad stavim vibru na A70 jedva i primetim.....

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Nisam video u opcijama podesavanje za jacinu vibra motora, ali ima podesavanje nacina vibriranja.. To se moglo podesavati na nekim custom romovima za xiaomi telefone koje sam imao, odnosno bio je jedan xposed modul koji je to uspesno cinio... Ali na zalost ovde nemamo jos ni root, a kamoli daljnja modovanja, ali bice nadam se..
17f8cff1cb6704bdd09bccc1601f8bbe.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Kazi mi druze, kako stoje stvari sa belom bojom, gledao sam neke reviews gde je bela boja mnogo cudna, ima onaj neki red tint ono na videu deluje da bas dosta vuce na crveno, kakva je situacija sa tim ?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
taj sto vuce na crveno je xiaomi mi 9t...ako na taj video mislis...
 
Ako ja dobro vidim ono je neka refleksija od svetla...pre nego što počne da maše rukom tog crvenila nema...kod mene ne vidim da vuče na crveno...
 
Nema ni kod mene. Ekran je skroz OK

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nema ni kod mene. Ekran je skroz OK

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Hmm, nisam obratio paznju na belu, cackao sam malo uzivo a70 i ekran mi je delovao super, e sad, ovo sam video na videu, tako da to onda nije verni odraz realnosti :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Uzeh ga večeras .. još sam u podešavanjima i istraživanju :) Prešao sam sa p10 Lite pa sad dok naviknem na One UI muke žive ..posle 6 godina na EMUI sve mi je neobično...elem pitanje je : Gde se uključi message delivery report ? Probao sam u podešavanjima poruka ali ne želim da kad je isporučio sms da mi stigne još jedna poruka nazad . Kod Huaweia je samo stiklirao zelenim kad je poruka isporučen a i pisalo vreme..ovde se ubih da nađem ako ima uopšte? Javljam utiske o fonu kad ga malko istestiram ;)
 
Prešao sam sa p10 Lite pa sad dok naviknem na One UI muke žive ..posle 6 godina na EMUI sve mi je neobično...

Muke žive??? I ja sam prešao sa P10Lite i "progledao" uz OneUI. Da ne pominjem svakodnevne muke sa senzorom osvetljenja, zvonom i drugim sitnicama koje su kod Samsunga pravo uživanje korišćenja.
I zaista ne shvatam za šta ti treba "delivery report"?? Valjda je u 21. veku normalno da kad klikneš SEND na bilo kom messenger-u to i stigne gde je poslato.
 
Ja sam to koristio nekad davno na koji bi 3310 [emoji6]

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno