Šta je novo?

ThinkPad centralna tema

Pozdrav drugari imam t430 sa stock wifi koji ne podrzava 5g , zeleo bih da mu stavim 5g intelov 6300 da li moze da se stavi na njega vidim da ima 3 dzeka za antene a t430 ima 2? Hvala
 
6300 ti nije ac kolko znam. Jedino probati 7260 sa modovanim biosom
 
Ne bih da modujem a na lenovo sajtu pise da podrzava n6300
 
Podrzava 6300 ali obavezno se postaraj da ti je enable-ovan Enable Intel connection settings (mislim da je po default-u deisableovan).
Bilo bi najbolje ako bi mogao da nadjes nekoga ko ima instaliran 6300AGN i da samo mirrorujes podesavanja.
Ne treba mod za T430 seriju za tu kartu, samo tacan drajver i ovo enableovano.

edit: Copy this network profile - se zove ta opcija.
 
Ladno n6300 sa della ne radi na thinkpadu :-D nasao sam neki 6205 dal taj da uzmem skinut sa 430s? Ili ostavim ovo sto imam i cao djaci?
 
Poslednja izmena:
Razmisljam da uzmem polovan Thinkpad ekran 14", konkretno mi je zapao za oko T450 model, dovoljno je manji i laksi od mog sadasnjeg laptopa koji ima 3kg sa punjacem.
Treba mi dobra tastatura, baterija bar 4h, i da je pogodan za nosenje.
Na sta bih trebao da obratim paznju kod ove serije? Ima li nesto drugo sto biste mi preporucili za nekih 250e?
 
Mozda da pogledas T440p?
Mozes da fitujes pravi quad-core haswell, 4c/8t, 16Gb dual channel rama i moze se fituje sa IPS fullhd ekranom.
14.0" tezine oko 2100grama.
Ima ih po oglasima od 150evra vec do 200e ok sasvim.
 
Video sam i taj, ali bitnija mi je kompaktnost i trajanje baterije od toga da ubacim quad core procesor, svakako ne planiram nista da dodaje osim rama i ssda ako ne bude imao. Da napomenem to bi bilo neko resenje na godini-dve max dok ne kupim nesto bolje, ne isplati mi se da nesto preterano ulazem i dodajem sve to. T450 tezina 1.72kg, t450s 1.59kg
 
Pogledaj i S modele.
Negde do 480(S) su dosta kompaktniji od običnih modela.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
T480 su od 600evra pa nadalje.
T450/T440p koji sam ja predlagao su skoro duplo jeftiniji.
Ako uzima za godinu dve, onda neki U-series procesor i da puca.
 
Po mom misljenju t430 je best buy ima sve incl cd , krecu se oko 180 u tom stanju, kupis ssd neki i imas kompletan uredjaj za male pare a miran si ne dve godine nego i vise ...
 
Slazem se, T430 je generalno odlicna kupovina.

Jedini razlog sto bih preporucio T440p je haswell, malo bolje performancse (manjak potrosnje etc) i displej - brda T430 dolazi s onim uzasom od 1366x768 (mada ima i T440p s tim panelom).
Druga najbezbolnija opcija je 1600x900 TN panel (isto generalno uzas al je makar broj pixela veci).
Safest bet je IPS 1920x1080 al njih stock nema mnogo, moralo bi da se naruci - taj panel je oko 50-60evra otp.

Moze da se stav i 9cell baterija u njega (57++) pa je i autonomija odlicna (ukoliko se uzme model bez GT 730M dedicated graficke).
 
Haswell je na 22nm nisam siguran bas da su stedljiviji :) ali svakako od ivy sta god da uzme
Nece pogresiti odlicni mem kontroleri usb 3.0 sjajno uparen sa ssd... TN ekran nije los jeste ugao gledanja malo losiji od ips ali prolazi... ima ips fhd na aliju ali kakv bi dosao do Srbije? :p
 
Generalno nije ni T430 los, ali uzeo bih nesto novije, bar tu petu generaciju, procesori su radjeni u 14nm pa ce biti i dosta stedljiviji i manje ce da se greju, naravno manje ce i da trose.
A sto se tice ekrana nisam nesto preterano zahtevan, bilo bi lepo da ima FHD IPS, ali i HD+ ce biti skroz ok.
Ne bih ja nista sad ulagao u njega, kupio bih ga kakav jeste i koristio neko vreme, jedino ulaganje bi bilo SSD i RAM ako bude bilo potrebe. Tako da T450(s) serija dodje kao dobar izbor, imaju dobar touchpad, ima ih i sa FHD IPS ekranima, ne bih imao neke potrebe da kupujem dodatno i da ga nadogradjujem.
 
Uzmi t450 sve to ti je izuzetna kupovina... zaista zahvalni laptopovi... vrede zaista svaku paru :)
 
Uzmi t450 sve to ti je izuzetna kupovina... zaista zahvalni laptopovi... vrede zaista svaku paru :)

To ce verovatno i biti t450 ili t450s, ne zurim nigde tako da cu traziti dok ne iskoci neka dobra ponuda. Posto ne znam da li je dobra kupovina za oko 300e koliko se krecu cene, ima poneki i jeftiniji ali su generalno malo skuplji.
 
T450s najbolja kupovina. Radi savršeno plus ima izmenjivu drugu bateriju za razliku od novijih modela pa uz onu veću možeš da imaš autonomiju i 10 sati.
 
Da li mogu da dodam neku grafičku u Lenovo Thinkpad t420 onaj manji od 14 inča? Hvala
 
Hteo bih da pazarim neku wwan karticu kompatabilnu sa lenovo x230. Sko ima neko viska posaljite na pm. Kupih jednu ali se svadja sa laptopom
 
Ako nemas vec na sistemu (tj ako je Win, ne znam da li Linux podrzava Vantage) skini upravo, Vantage i nakon instalacije izvrti Hardware scan, ukoliko ima problema s kompatibilnoscu onda ce ti izbaciti; ako ne nadje nista onda je do drajvera.
Jel to full size ili half size karta?
Trebalo bi da ona 7260AC radi i na X220 i X230.
 
Prijavljuje mi bios da nije kompatabilna...
 
Jel ti whitelistovan bios?

Ovo je lista zvanicnih X230 wifi karti s Lenovo X230 parts liste (https://download.lenovo.com/parts/ThinkPad/x230_x230i_fru_bom_20130128.pdf):

Intel Centrino Advanced-N + WiMAX 6250 - FRU 60Y3195

Intel Centrino Ultimate-N 6300 - FRU 60Y3233

Intel Centrino Advanced-N 6205 - FRU 04W3769 and 60Y3253

ThinkPad b/g/n Wireless (1x1 BGN) - FRU 60Y3247 and 60Y3249

Ako hoces da stavis neku moderniju kartu (802.11ac etc), a whitelistovane su wlan karte, mozda ne bi bilo zgoreg fleshovati drugi bios.
 
Зна ли неко где могу да купим нову, половну или евентуално сервисирам осветљену тастатуру за ThinkPad T460?
Тастатура је физички у одличном стању. Радила пар дана нормално, без излагања влази, ударцима, падовима, екстремној температури или прљавштини. У једном тренутку су престали да раде тастери asdfjklčqy1~ и Esc. Не раде ни под другим оперативним системом, нити у БИОСу. Више пута сам вадио, проверавао кабл, конекторе и контакте, враћао тастатуру. Изгледа да је одлучила да цркне.
Претражио сам цео купујем-продајем, домаће сајтове. Исплати ли се наручити преко Амазона? Алиекспрес је умро, сада ми стижу ствари наручене пре скоро годину дана.
 
Proveri eBay.
 
Koristi li neko P52 ili noviji workstation sa ThinkPad Thunderbolt 3 Workstation dock?
Koristim ga malo vise od godinu dana i kako vreme prolazi imam utisak da sve vise i vise problema imam sa dockom.

1. Prilikom podizanja sistema iz hibernacije mis i tastatura prosto ne rade prvih 5-10 sekundi, monitori se uredno popale. Laptop svo vreme zakacen na dock, prilikom hibernacije i budjenja, tastatura i touchpad na samom laptopu rade za ovo vreme normalno. Ovaj problem u 80% vremena imam, redje ga nemam nego sto ga imam. Iz sleep-a radi normalno sve, mogu racunar da budim preko misa/tast zakacenih na dock.
2. 3.5mm izlaz je prosto resio da vise ne radi nakon junskog update-a win10. Pisao supportu, nista, azuriranje drajvera isto nije pomoglo.
3. Ne radi kako treba kad postoje dva odvojena seta monitora. Da pojasnim, na poslu koristim laptop zakacen preko usb-c na 2 monitora + treci preko hdmi. Kuci preko docka zakacena 2 na display port i 1 na hdmi direktno u laptop. Ova dva sto idu preko docka su u pocetku koriscenja ovog setupa radila uglavnom ok, mozda moram da raskacim kabl od docka ako ih ne skonta odmah po podizanju sistema iz hibernacije. Medjutim onda je naprasno resio da svaki put kad ga zakacim oba monitra budu iskljucena (da ne extenduje sliku na iste). Svaki put nerviranje i ponovno podesavanje. Da nije posao u pitanju pa da mi i bude svejedno, ali opasno iznervira kad svaki dan gubim vreme na istu glupost (zbog ovoga i krenuh da pisem ovaj rant post).
4. Always on usb port nije uvek always on, kao da ima svoj temperament, nisam uspeo da uhvatim sablon po kojem odlucuje kada ce raditi a kada ne. Neki put radi bez laptopa zakacenog, neki put nece ni kad je zakacen i always on na samom laptopu radi, nema veze s vezom.

Da ne kosta toliko pa da i razumem poneki propust, ali kako vreme prolazi place mi se za starijim verzijama thinkpad dockova, ne znam da li sam sa bilo kojim imao ovoliko problema, ako i uopste.
 
Ovo meni djeluje kao čačkanje u power settings.

Ajde promijeni power plan?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno