Šta je novo?

ThinkPad centralna tema

Menaj drajver dok ne ubodeš pravu verziju.

Iskljucio sam touchpad a ostavio tracball (u slucajau problema sa misem)da radi. Ostavicu ovako, mozda se neko javi sa slicnim problemom pa mi javi kako da resim. Ne zelim se igrati sa drajverima, laptop koristim u poslovne svrhe.
 
Poslednja izmena:
ThinkPad L440, Windows 10
Da li postoji neki program koji zaključava touchpad kada se koristi miš, odnosno otključa kada se miš izvadi? U Windows opcijama nema sadrzaja za dodatno podešavanje, postoji opcija ali ona me šalje na synaptic manager koji takodje nema tu opciju. Na prošlom laptopu (takodje ThinkPad ali novije generacije) je ova opcija postojala.

Da li imas ovu opciju u podesavanjima za misa? http://prntscr.com/qdfc19
 
To se ne nalazi u tim opcijama već u W10, Settings>Devices>TouchPad. "Leave TouchPad on when mouse is connected".
Ako se ne varam imam to i za t420s i za P51.
 
To se ne nalazi u tim opcijama već u W10, Settings>Devices>TouchPad. "Leave TouchPad on when mouse is connected".
Ako se ne varam imam to i za t420s i za P51.

Nije eng verzija win10, ali mislim da slika govori vise od reci:
2.png
To je sve sto mi je ponudjeno u tim opcijama, tj. mogu podesiti samo sensitvity. U pitanju je win10 pro verzija....
 
Poslednja izmena:
Moja greška, sad sam proverio na T420s i ista su podešavanja kao kod tebe. Samo sensitivity je dostupno. Tako da je verovatno do synaptic drajvera.
 
Da li će ovo da prodje...iz T420 izvadim SSD i ubacim u T450S? Oba su na Win10 original sve.
Cilj mi je da ako bude potrebno da vraćam T450S da mogu u njega da vratim njegov stari disk kao da ništa nisam ni dirao.
 
Ako ces izvaditi disk iz 450S, nije bitno sta ces posle toga raditi, svakako mozes da ga vratis kad god :)
Gotovo sam siguran da nece raditi - ako mislis na windows i drajvere. Ispravice me neko ako gresim.

Inace da napisem svoju glupost, mozda nekome pomogne. Smart card reader na ThinkPad P52, pisao sam da ne radi tj kartica stoji labavo u istom. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* sam, nisam samo gurnuo karticu do kraja u slot jer mi se otpor ucinio velikim. Naravno, sve normalno radi sa svim aplikacijama domace administracije :)
 
Da li će ovo da prodje...iz T420 izvadim SSD i ubacim u T450S? Oba su na Win10 original sve.
Cilj mi je da ako bude potrebno da vraćam T450S da mogu u njega da vratim njegov stari disk kao da ništa nisam ni dirao.

Da li hoces da samo swapujes ssd-ove bez reinstalacije sistema koja je svakako neophodna (plug-and-play vec teze jer T420 koristi drugi tip firmware-a i imas drugi hardver instaliran nego T450s)?
Ako ti je samo cilj da premestis ssd iz jednog u drugi, to je za 2.5" bay sasvim moguce.
Ako hoces da swapuje M.2 diskove, nisam siguran da koriste isti tip porta (proveri koji je form factor, da li je 2280 tj 22x80mm ili je 2242 tj 22x42mm)?

Plug-and-play swap je nemoguc (ili bas male sanse) ako si to pitao. :)
 
Sigurno neće biti "kao da ništa nije bilo", neki driveri će se promeniti, rezulucija u slučaju različitih ekrana itd.

Šta god da predviđa teorija u praksi uvek može da bude mnogo bolje ili mnogo gore nego što si planirao. Teoretski je izvodljivo.

Pišem iz svog ličnog iskustva, za nešto za šta bi i teorija rekla "ne, ne može", a to je da sam prosuo vodu po ThinkPad-u, brzo mi je trebala zamena, stavio sam taj HDD u HP, ThinkPad je bio E530, HP je bio neki Pavillion, i sve je radilo 1:1. I sam sam se začudio kako to sve radi samo od sebe. Bila je ružna rezolucija, promenio je na neku prihvatljivu i sve je radilo ( sve ono što mi je trebalo u tih 5-6 dana dok mi nije stigao drugi računar ).

Posle taj HDD nisam vraćao u drugi ThinkPad, već sam novi računar podesio kako treba sa svim novim hardware-om i samo podešavao i kopirao sve sa starog.

Znači prebacivanje iz jednog u drugi bi trebalo da radi bez problema, vraćanja bi takođe u teoriji radilo OK, ali 99% ne "kao da ništa nije bilo".
 
Hvala svima na savetima i predlozima. Uglavnom ovaj ssd iz T420 što hoću da prebacim, na njemu mogu da radim i reinstall i šta god. Javljam kad budem probao...za nekih 10ak dana ili kad nađem mali krstasti :)
 
Pozdrav svima. Da li neko ima L390 Yoga ili L13 Yoga? Doslo je vreme da se zameni trenutni L450, pa bih uzeo neki ultrabook. Navikao sam na thinkpad tastaturu i tastere iznad touchpad-a, pa bi mi prelazak na neki drugi verovatno zbog tastature ne bi odgovarao. Trenutno mi je u prvom planu L390 Yoga, i7-10gen, 16gb ram, 512gb ssd... za oko 1200e u Nemackoj. Jedina stvar koja mi se ne svidja je sto je RAM na ploci, a nema jos jedan slot. Za sada mi je 16gb dovoljno, ali za godinu, dve mozda bude malo. Kolege imaju L380 Yoga, neki su zadovoljni, neki nisu. Mislim da je stvar ukusa.
 
Jel ti neophodna flip funkcionalnost? I.E. mora li Yoga? :)
Ako ti ne treba nuzno 2-in-1 aparat, neki T480s/T490s ili X1 Carb bi mozda bio bolja opcija?
Ovo prvo pogotovu usled upgrade-abilityja itd.
 
U sustini i ne mora Yoga, ali je pozeljan touchscreen. Da ne bih nosio i tablet pored laptopa. T480s/490s su veci i za ovu specifikaciju su preko budzeta. Surface i Dell XPS 13 su isto skuplji. Na poslu bi se koristio povezan preko docka sa 2 monitora, ali kod kuce i na putovanjima mi znaci tezina i malo pakovanje. Plus sto moram i dok da uzmem koji je oko 200e.
 
Da li će ovo da prodje...iz T420 izvadim SSD i ubacim u T450S? Oba su na Win10 original sve.
...

Prošlo je uspešno :) prvo nije hteo dalje od Lenovo logoa pa sam isključio Secure Boot i stavio primary Legacy da bude. Za svaki slučaj uradio reinstall drajvera za grafiku i wifi.

Nešto mi je ovaj ekran na T450s tamniji na istom nivou brightness u odnosu na T420 ili dok se naviknem?
 
Poslednja izmena:
U sustini i ne mora Yoga, ali je pozeljan touchscreen. Da ne bih nosio i tablet pored laptopa. T480s/490s su veci i za ovu specifikaciju su preko budzeta. Surface i Dell XPS 13 su isto skuplji. Na poslu bi se koristio povezan preko docka sa 2 monitora, ali kod kuce i na putovanjima mi znaci tezina i malo pakovanje. Plus sto moram i dok da uzmem koji je oko 200e.

Ako sam dobro razumeo prethodni post, 1200e je total budzet sa dockom, ye? :)
 
Kul znaci oko ~1400e or there about, zasto pitam - koliko ja znam (mozda gresim, ispravite me ako je tako) - T480s ima sa FullHD touch ekranom, i trebalo bi da se i dalje aktivno prodaju:
https://www.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/thinkpad-t-series/ThinkPad-T480s/p/22TP2TT480S

Sad, bem li ga - ako je to preveliko fizicki mada je meni i X1E kao flis papir, za ovo bih nosio teg. :d
T490/T490s su vrv preskupi i dalje ali T480s moze da se nadje, ima 8th gen CPU-ove znaci dobijas 4c/8t te i jedan ram slot (ne znam ni da li ima Yoge s slobodnim ram slotom a da nije X1Y).
 
T480s/T490s su od 1600e :D L13 Yoga nema slobodni ram. Samo jedan slot koji je zalemljen na ploci. Kolega je pre nepunih mesec dana uzeo L13 Yoga istu konfiguraciju kao sto ja merkam i kaze da je zadovljan. Sa dockom i nekom premium garancijom je ispao 1450e. Verovatno cu istu kombinaciju i ja da uzmem. Svakako laptop menjam na 3-4 godine, tako da ce ovaj da zavrasava posao u tom periodu. :) Hvala svima na predlozima :wave:.
 
Iskreno, nisam mislio da ce ultrabook maltene dve gen star (T490 pa T495) i dalje drzati toliku cenu. -_-
Gledaj onda da uzmes s 16giga rama min ako vec ne moze da se upgraduje. Srecno. :wave:
 
Hvala. ;) Sa amd procesorom su jeftiniji. Cena koju sam naveo je za T480s/T490s. L13 Yoga koju ja jurim je sa i7-10gen, 16GB rama, 512GB storage, fingerprint, tastatura sa osvetljenjem... Bice dovoljno za naredne 3-4 godine. ;)
 
Kažu da je bučan fan kad se nagazi, mada sve dok je pristojno ohlađen i ne throtluje previše, meni ne smeta.

Inače sam pre neki dan poredio T480 (ne-S) sa ovim mojim T470s i mogu reći da je T480s/490s (proban ranije) potpuno nepotreban, jeste lakši i tanji, ali mislim da razlika između non-S i S mašina više nije vredna razlike u ceni. Ajd do 470(s) i nekako je bila primetna debljina 'običnih mašina', sada više nisam siguran da bih insistirao na S modelu. Čak mislim da je 495(s) zbog bolje integrisane grafike all round najbolji izbor.

Primetno je inače neko zatišje kod Lenova, prazne se zalihe, smanjen broj opcija za customize mašina, prebuilt modela sve manje, čekaju se izgleda novi Inteli pa da krenu sa novom generacijom, najverovatnije za back to school ili čak možda i kasnijii udarni shopping period za kraj godine. Možda nije loš momenat uzeti nešto ko uhvati dobru akcijsku cenu.


U međuvremenu, moram da se pohvalim genijalnom stvarčicom koju nađoh, uz RavPower (ili ove nove minijaturne GaN punjače od 30-60W), ne mora više da se nosa ni ova 65W ciglica od punjača, jedan mališa za sve uređaje. :)

Doduše, malo je veći task za rad dok puni pošto je ovo samo 30W verzija, ali stići će za koji dan i 61W koji je nekoliko mm veći samo i koji bez problema gura većinu ovih ultrabook mašina.
Imaju i ovaj najnoviji dual od 90W, daleko od toga da je glomazan, ali u poređenju sa ova manja dva već deluje kao Godzila :d, mada je i on odlično rešenje za jače mašine.
 

Prilozi

  • 0-02-02-dc6c3f51008dd231a59ce1f51e7f4fd376cc29719704291b321367f11a03cdaf_1c8b3541.jpg
    0-02-02-dc6c3f51008dd231a59ce1f51e7f4fd376cc29719704291b321367f11a03cdaf_1c8b3541.jpg
    281.8 KB · Pregleda: 112
  • 0-02-02-36d9f90a588a917177fa9cc179be41ae9286f04e26ac3c7d261a8ca4a1c0306c_e242ed9e.jpg
    0-02-02-36d9f90a588a917177fa9cc179be41ae9286f04e26ac3c7d261a8ca4a1c0306c_e242ed9e.jpg
    398.2 KB · Pregleda: 112
  • 0-02-02-22482832666b5cf41509e74533c02a52b74abe8f3facd2f8d93ae730f1b95d91_1f778549.jpg
    0-02-02-22482832666b5cf41509e74533c02a52b74abe8f3facd2f8d93ae730f1b95d91_1f778549.jpg
    419.3 KB · Pregleda: 108
Poslednja izmena:
Meni je običan T480 perfekcija. Dupla baterija, sve upgradeable, a ima sa 8th gen. Najviše me čudi da su to izbacili na X280
 
Vidi da mu nije ukljucen adaptive brightness, mene to zezalo na T440P, neka opcija u drajveru za Intel grafiku.
Jedino sto sam našao je u Intel graphic settings / display power saving technology stavio na Disable (ali ovo podešavanje se odnosi samo na to kad je na bateriji).
Ima li još negde nešto da se podesi?
 
Primetno je inače neko zatišje kod Lenova, prazne se zalihe, smanjen broj opcija za customize mašina, prebuilt modela sve manje, čekaju se izgleda novi Inteli pa da krenu sa novom generacijom, najverovatnije za back to school ili čak možda i kasnijii udarni shopping period za kraj godine. Možda nije loš momenat uzeti nešto ko uhvati dobru akcijsku cenu.
I meni deluje da je tako; primera radi, u Decembru sam uzeo X1E Gen 2, bilo je jedno 4-6 modela za birati, te sa OLED ekranima, te sa 4k touch, i5, i7, i9 etc.
Trenutno na sajtu ima 3 modela. :d
Mogli bi malo da se smire s cenama.
 
@mickeyrs
Daj detalje za punjac moze i na pp.
Pitah bas ovde: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=6029242

Hocu pored P52 da uzmem i neki lagani portabl Thinkpad tipa 470s/480s/490s, ali mi punjac sa vise portova treba i ranije, pa da uzmem nesto sto ce sigurno raditi i sa laptopom.
Jel svim t4xxs dovoljan 65w punjac ili starijim treba nesto jaci? Ili zavisi od jacine konfiguracije, mada koliko sam gledao za ova tri nije neka razlika u samom modelu izmedju konfiguracija u smislu jacine hardvera.
 
Nazad
Vrh Dno