Šta je novo?

ThinkPad centralna tema

Baseus nema 65w,60w ima
ugreen od 65w razgrabe rusi jer je najviše 20 dolara.problem je što ima samo c izlaz iako ima sve od standarda (pd,qc,huavei...) a baseus ima c (pd) i dva A izlaza na koje ide ostalo,što je po meni idealno rešenje.

ugeen je nekih stotinjak grama lakši mislim,kome je to bitno.baseus ima skoro kilo,kao tuč je težak.
Vidim da je baseus u sustini bolja varijanta jer ima vise izlaza

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Odakle ti to da ima skoro kilo,tezak je tacno 142grama
 
Poslednja izmena:
Odakle ti to da ima skoro kilo,tezak je tacno 142grama

okvirno rekoh,stilska figura ali nema šanse da je 150grama...nemam digitalnu da premerim mada mislim da na ali rivjuovima ima sve slikano šta kako.ne shvati pogrešno,rekoh u smislu da odiše kvalitetom i ta plastika nije nimalo naivna.

da,mnogo je praktičniji od ugreen-a,punio i laptop i fon simultano,za travel rešenje idealno,nema poente kupovati bilo kakav drugi brzi punjač kad je toliko para,bilo šta qc 3.0 čak i 18w je preko dva soma po gradu,čak i na kp-u.
 
Baseus ima dva porta sa istim mogucnostima sto se tice protokola brzog punjenja i mogucih kombinacija jacine struje i napona, sabiraju se snage na oba porta, ali ne moze nista vise od 5V ako se koriste oba porta istovremeno.

Ugreen su, prakticno, dva nezavisna punjaca u istom pakovanju, sto znaci da samo C port ima quick charge mogucnosti, snage su nezavisne i quick charge na C portu moze da radi paralelno sa USB A portom.

Logicno, Ugreen je veci fizicki za istu snagu jer ima "nalepljen" nezavisan 5V punjac na USB A portu...

Za 45W Baseus se zale da pisti dok puni i dok je idle, nisam probao. Ono sto sam probao, Baseus ne trosi nista znacajno kad stoji u uticnici, Ugreen oba koje imam vuku 0,8W
 
moj nije pištao kad je bio nakačen i laptop i qc 18w fon simultano.
 
Samo da se nadovežem, skoro sam punio T470s (65W punjač i žuti, četvrtasti konektor) kod kolege preko nekog Xiaomi 5port punjača.
Obični USB izlazi sa (čini mi se) samo 2,4A SmartCharge, nisu čak ni QC i neki kabl koji ide u dva paralelna USB porta na punjaču, a na drugom kraju ima Lenovo adapter/završetak, naravno, ima i druge laptopove.

Fina stvarčica, jeste da malo sporije puni, ali je poslužilo i može sa bilo kojim USB punjačem da se koristi.
Čisto za ljude koji nemaju Type C, a za njih tek bilo koji PD bi trebalo da posluži da ne ostanete bez struje.
Naročito ovi mali GaN kao pomenuti Anker su bombona ili noviji RawPower https://www.ravpower.com/p/ravpower-61w-pd-3.0-gan-wall-charger.html
 
ma jasno,kabal tu ne igra ulogu ali zaista za dolar i to u sklopu paketa,prosto im bilo.kad vidiš šta se ovuda i za koje pare prodaje ovo dođe da su ti učinili i to nemalu uslugu sa tim kablom.kabal je ultra kvaliteta,iskreno ne vidim potrebu za onim ojačanim (koji je tipa 6 dolara,ovde za te pare u najboljoj varijanti ima onaj golf pravljen kao apple kabal da se raspadne namerno kroz mesec dva).
 
Koje su najčvršće i najbolje torbe za Thinkpad-ove osim originalnih za 15'6 veličinu? Video sam par relativno jeftinih Hama torbi koje mi deluju odgovarajuće.
 
Wenger ili HP torbe...mnogo bolje od tih Hama ali i skuplje

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
tiganu pa swissgear pa ryden sa alija...mada ja bih jurio fabričku,ili nike messenger ako voliš taj fazon.imam je ja (doduše ne staje 15,6" ali moja je ako ne i najmanja) jedno 10 godina i ne mogu joj ništa samo još u zemljotresu nije bila. :)

ali thinkpad nekako ide uz fabrički,ja bih čak jurio ibm fore radi. :)
 
Ćao svima,
Imam Lenovo Thinkpad tablet prve generacije.
Koju torbu, laganu i finu bi mi za njega preporučili? Uslov je da stane i punjač, koji je malo veći od onoga za telefone.
Kada smo kod punjača znate li smijem li sa punim tablet preko punjača od Note 10?
Takođe smijem li Note 10 da punim za punjačem od Lenova? Cilj mi je da nosim jedan punjač.


Takođe neki bežični miš, poželjno Bluetooth (da ne bi koristio jedini USB za njega), da radi na svim podlogama?.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ćao svima,
Imam Lenovo Thinkpad tablet prve generacije.
Koju torbu, laganu i finu bi mi za njega preporučili? Uslov je da stane i punjač, koji je malo veći od onoga za telefone.
Kada smo kod punjača znate li smijem li sa punim tablet preko punjača od Note 10?
Takođe smijem li Note 10 da punim za punjačem od Lenova? Cilj mi je da nosim jedan punjač.


Takođe neki bežični miš, poželjno Bluetooth (da ne bi koristio jedini USB za njega), da radi na svim podlogama?.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Što se miša tiče preporučujem Rapoo MT750. On je malo veći, ali meni odlično služi. Ako ti treba manji, preporuka za Tecknet Wireless BT.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Da li je neko instalirao linux na thinkpad?
Konkretno, hteo bih da instaliram manjaro na thinkpad p53, ali brine me da moze da bude nekih problema, tipa da ne radi touchpad kako treba, ili da greje vise i sl.
 
moraces bas da ides u opskurnost da nadjes distro koji ce imati problema sa tim...na linuksu je standardno grafika i power plan problem (izguglaj ako imas quadro dal' uopste i radi na tom distrou pre instalacije),takodje pozdravi se sa par procenata screen real estate-a,svi linux window manageri siluju bordere,ponekad i vise istih i to se narocito na laptopovima oseti.
 
Da napisem negativan razvoj situacije sa 6 meseci starim P52. Dobio sam pistanje zavojnice/kalema (coil whine). Cak se cuje i kad se upali ventilator, ne nadjacava ga ventilator u potpunosti. Takodje, ekran mi je dobio jednu svetlu regiju, nisam siguran da li je grupa piksela mrtva ili ne nesto drugo problem. Na svetlim povrsinama se jasno vidi, na tamnim ne toliko. Na fotografiji je to deo ispod dugmeta "okaci poruku"

Pritom je ekran mazen i pazen, ne pipa se prstima, nije udarano u njega i tome slicno...

Definitivno nije kvalitet isti kao ranije, T520 star 8 godina ni u naznakama nema slicnih problema. Sumnjam da bi ijedan problem pokrila garancija jer komp sem toga stvarno lepo radi.
 
Te svetlije regije, tačke, mogu da budu i ogrebotine. Kod mene na P51 je tako. Kad se zatvori poklopac, panel dodiruje trackpoint, tastere, pa se javljaju ogrebotine.
Takodje, imam naprslinu u donjem desnom uglu palmresta, a pazio sam laptop. Vidim da masa ljudi ima sličan problem, sto će reći da je u pitanju fabrička greška.
Osim toga, sve ostalo je OK.
 
Nisu ogrebotine,ta bela isijavanja na beloj pozadini su od stiska/pritiska/nagnjecenja nazovi kako god koji cak ne mora biti ni jak uopste i cak ne mora biti direktno na ekran vec i sa strane poklopca ,imao dva takva problema nosio u PIN medjutim nisu hteli da omoguce garanciju za to,ali probaj
 
I ja imam isto to na p50.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
To na ekranu mi iskreno i ne smeta nesto mnogo, ionako 80% vremena gledam u monitore, a ne u ekran laptopa.
Vise me nervira coil whine. Ako ne slusam muziku, cujem konstantno iritirajuce pistanje. Posto je to u naponskoj jedinici najverovatnije, mozda bi i prosla reklamacija. Sysadmin u firmi mi kaze da je ranije probao par puta da reklamira ali neuspesno. Kaze da bi se mozda isplatilo da prijavim i da me odbiju da imam napismeno pokrice za slucaj da kasnije zbog toga crkne.
 
Na novoj p53, mikrofon radi samo na skype-u, svuda ostalo prijavljuje problem. Fazon je sto je nas 5 dobilo i nikom ne radi. Da li je neko imao taj problem, ako ima 53 seriju. Mislim da je admin pregazio sa nekim image-om fabricki setup. Plus ja dobijem sinoc ovo, posle treceg paljenja.
0e27e27a53fbda034c2894f56f7ba011.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Zato ja adminu nisam dao nista da dira, dodao je domenskog korisnika i to je sve. Uvek neki drajveri za nesto fale, "sve je to ok".
Kod mene samo baguje kad zakacim hdmi kabl dok racunar radi, nemam zvuk na TVu. Kad ga restsrtujem ili zakacim dok je komp ugasen, sve je normalno.
 
ThinkPad L440, Windows 10
Da li postoji neki program koji zaključava touchpad kada se koristi miš, odnosno otključa kada se miš izvadi? U Windows opcijama nema sadrzaja za dodatno podešavanje, postoji opcija ali ona me šalje na synaptic manager koji takodje nema tu opciju. Na prošlom laptopu (takodje ThinkPad ali novije generacije) je ova opcija postojala.
 
Trebalo bi da ima u TouchPad settings u samom W10. Jedino ako su baš stari drajveri pa da toga nema.
 
Trebalo bi da ima u TouchPad settings u samom W10. Jedino ako su baš stari drajveri pa da toga nema.

Nema, postoji samo opcija za podesavaje sensitivity i opcija za dodatno podesavanje koja me preusmerava na pomenuti Synaptic manager(verzija 19.0.17.135). To je poslednji drajver za ovaj model
 
Poslednja izmena:
si siguran?synaptic je to imao jos za xp zemana...pogledaj sa driverindentifier portable dal' ima noviji drajver,synaptic su vecma genericki.
 
bas cudno,iako na par fujitsu/siemens jesam video kriplovane drajvere preko kojih je isao neki njihov control softver koji je bio krs.resio sam tako sto sam deinstalirao sve i stavio genericki synaptic-ov,ali tu su problem bile gesture kojih nije bilo na tom njihovom drajveru i softveru.
 
Nazad
Vrh Dno