Šta je novo?

ThinkPad centralna tema

Win 10 Pro, 32bit, 20H2, i uopste nece da se pomeri dalje.
Svaki pokusaj builda pukne na 30%.
U njemu je samsung mzvlw256hehp-000l7, komparacije radi isti laptop sa patriot p210 odradi sve bez problema.
Uopste ne mogu da identifikujem da li je problem u tom samsungu ili necem drugom, ali deluje da jeste.
Win 10 pro 64bit funkcionise bez problema sa istim tim samsungom.
Mislim da je (zapravo ne, poprilicno sam siguran) da je problem tu do 22H2 feature update-a.
Primera radi, sebi sam na thinkpadu dizao sistem iznova pre par nedelja (kao i burazeru na T480) - na OBA je update trajao 2-3 dana uz mnogobrojne restarte, dodje instalacija do 82% pa stoji ceo dan tu. Pa restart, pa dodje do 84% pa stoji ceo dan. Nakon jedno 5-6 restarta sve skupa i cekanja od skoro 3 dana uspeh.
Da znas samo, da je taj 22H2 feature update jedno djubre neopevano.

mzvlw256hehp-000l7 oznaka je ekvivalent PM961 sto bi bio neki 960 Evo ili Pro ali za enterprise upotrebu.
Primera radi PM981a kod mene u X1Extreme je ekvivalent 980 Evo (valjda je Evo, ne drzi me za rec) i na njega sam upravo dizao sistem. Mozda je stvarno do nekog mem.kontrolera ili nesto, 'bem li ga.
Al eto, imaj u vidu.
 
Mislim da je (zapravo ne, poprilicno sam siguran) da je problem tu do 22H2 feature update-a.
Primera radi, sebi sam na thinkpadu dizao sistem iznova pre par nedelja (kao i burazeru na T480) - na OBA je update trajao 2-3 dana uz mnogobrojne restarte, dodje instalacija do 82% pa stoji ceo dan tu. Pa restart, pa dodje do 84% pa stoji ceo dan. Nakon jedno 5-6 restarta sve skupa i cekanja od skoro 3 dana uspeh.
Da znas samo, da je taj 22H2 feature update jedno djubre neopevano.

mzvlw256hehp-000l7 oznaka je ekvivalent PM961 sto bi bio neki 960 Evo ili Pro ali za enterprise upotrebu.
Primera radi PM981a kod mene u X1Extreme je ekvivalent 980 Evo (valjda je Evo, ne drzi me za rec) i na njega sam upravo dizao sistem. Mozda je stvarno do nekog mem.kontrolera ili nesto, 'bem li ga.
Al eto, imaj u vidu.
Primljeno k znanju, hvala.
Ukinuo sam update do daljnjeg.
 
Pozdrav! Da li je neko kupovao ThinkPad E15 GEN 2 na intelovoj platformi? Kako se pokazao? Ovaj model, konkretno, dolazi sa i3 procesorom 11-e generacije, 256 Gb nVME i 8 GB RAM-a (3200 Mhz). Hvala unapred.
 
Sve ok, ali ovaj mogu da priustim za cenu od 67 000 rsd. Poredio sam sa refabrikovanim koje prodaje KONOVO. To su obicno i5 procesori 8- generacije. Deluje mi da ih ovaj šije po testovima, ili da su tu negde, a mašina je nova i Thinkpad je.
 
Ima li neko ideju sta bih mogao da probam sa usb-c dockom? Odjednom prestao da radi i konstantno svetli narandzasta lampica.

Probao sam vise kablova usbc i tb, tako da je to kao eliminisano kao problem. Isprobao i sa drugim punjacima.

Ne kupuje mi se novi a ne znam da li ovo uopste moze da se popravlja?


20230516_200928.jpg
 
Koji je model dock-a? Da nema možda onu rupicu gde se iglom uradi reset. Jedino mi to pada na pamet.
 
Model je 40a9. Nema rupa na sebi, koliko vidim.

Odradio je ko zna koliko sati obzirom da je iz 2018. godine ali vidim da su cene novih stotinak evra, pa bas ako ne moram ne bih uzimao nov.
 
Možda da probaš da duže držiš power dugme dok je upaljen ili dok je ugašen.
 
Model je 40a9. Nema rupa na sebi, koliko vidim.

Odradio je ko zna koliko sati obzirom da je iz 2018. godine ali vidim da su cene novih stotinak evra, pa bas ako ne moram ne bih uzimao nov.
Narandžasta lampica znači da nije prepoznao laptop. Probaj da ga ostaviš bez struje 10-ak minuta pa ga onda uključi u struju i poveži na laptop.

Meni se desilo na jednom Lenovo dock-u (imamo ih više u kancelariji) da kabl nije hteo da lepo uđe u TypeC port zato što je malo pomeren u odnosu na plastiku (za 1mm, otprilike) nego samo morao da ciljam.

Da li si probao da povežeš dock sa drugim laptopom?
 
Pozdrav. Trebao bi mi savjet/preporuka oko sledece nedoumice. Izabrao sam 2 modela Thinkpada sa oglasa kod istog prodavca pa se dvoumim. Prvi je
Lenovo X1 Carbon 6 Gen I7 8 Gen
Displej: 14.1" TouchScreen
Rezolucija: FHD 1920x1080
Procesor: Intel Core I7 8650u 2.1 GHz
Ram: 16 GB
SSD: 256 GB
Grafika: Intel UHD 620
Baterija: 3-4 Hr
Stanje: 10/10
Operativni sistem: Windows 11 Pro
Svetleca tastatura
Cijena: 530.00 €

a drugi
Lenovo ThinkPad T14s
Displej: 14.1" TouchScreen
Rezolucija: FHD 1920x1080
Procesor: Intel Core I5 10210u 2.1 GHz
Ram: 16 GB
SSD: 512 GB
Grafika: Intel UHD Graphics
Baterija: 3-4 Hr
Stanje: 10/10
Operativni sistem: Windows 10 Pro
Svetleća tastatura
Cijena: 550.00 €

Privlaci me ovaj Carbon, i jedino sto me plasi je (po review-ima) zagrijavanje i7 procesora prilikom opterecenja.
Molio bi sve koji su voljni da prokomentarisu pro-et-contra ova dva racunara.

P.S. kod oba modela je ekran od 300 NIT-a
 
Poslednja izmena:
Great display, but high temperatures. Lenovo has upgraded its flagship ThinkPad X1 Carbon for 2018. The new model sports both a quad-core ultra-low voltage (ULV) processor and a very bright WQHD HDR display. We have just got the device into our editorial department to give you our first impressions. Update: HDR, fan noise with BIOS 1.27, Thunderbolt dock with eGPU
Провери стање на Reddit-u, да није изашао неки patch за биос па да је боља ситуација.
Екран ти је слаб на Карбону, тај модел постоји у 2к екран верзији, ту је квалитетнији екран.
 
Poslednja izmena:
Kod mene u firmi pola T14 pocrkalo, sad samo HP.
 
Ovde je vazno da rade a rade, slabo crkvaju. Office upotreba.
 
Kod mene u firmi samo Lenovo koristimo. Bilo je par problema sa pločama na 3 T14 1st gen (i AMD i Intel, zamenjene ploče zato što su bili u garanciji) ali ostalih 30-ak se drži bez problema.
 
Reših da zamenim HP Probook 430 G5 sa nekim laptopom veće dijagonale ekrana. Odlučih da to bude ThinkPad T580. Pratio sam neko vreme oglase na KP i danas sam uzeo jedan za koji sam smatrao da ispunjava moje potrebe i kriterijume.

Lenovo ThinkPad T580, i5-8250U, 8GB DDR4 2666MHz Samsung, 250GB SSD WDC PC SN520, IPS 15,6" FHD 1920x1024, itd... SSD ima health 99%, 300 radnih sati i 3TB upisa. Baterije su 32 Wh i 24 Wh sa wear level od 10% i 13%. Spoljnji izgled je neverovatan, bez pecke na sebi, kao iz kutije da je izvadjen. Dobih na poklon i novu torbu. Ostaje da naknadno ubacim još 8GB memorije, eventualno HDD 1TB. Cena po kojoj sam uzeo laptop je 24.000 dinara.

Jedino nisam siguran da li sam ga pretplatio možda? :unsure:
 
Reših da zamenim HP Probook 430 G5 sa nekim laptopom veće dijagonale ekrana. Odlučih da to bude ThinkPad T580. Pratio sam neko vreme oglase na KP i danas sam uzeo jedan za koji sam smatrao da ispunjava moje potrebe i kriterijume.

Lenovo ThinkPad T580, i5-8250U, 8GB DDR4 2666MHz Samsung, 250GB SSD WDC PC SN520, IPS 15,6" FHD 1920x1024, itd... SSD ima health 99%, 300 radnih sati i 3TB upisa. Baterije su 32 Wh i 24 Wh sa wear level od 10% i 13%. Spoljnji izgled je neverovatan, bez pecke na sebi, kao iz kutije da je izvadjen. Dobih na poklon i novu torbu. Ostaje da naknadno ubacim još 8GB memorije, eventualno HDD 1TB. Cena po kojoj sam uzeo laptop je 24.000 dinara.

Jedino nisam siguran da li sam ga pretplatio možda? :unsure:
Moje mišljenje da ti je to kupovina života ako me razumeš 🤣
 
  • Like
Reagovanja: BoT
Moje mišljenje da ti je to kupovina života ako me razumeš 🤣
ja platio 220e elitebook i5 7gen 240ssd i 8gb ram.Zao mi sto ovako nesto mi nije naletelo.Pogotovo sto je bolja baterija nego na ovom elitebooku.
 
ja platio 220e elitebook i5 7gen 240ssd i 8gb ram.Zao mi sto ovako nesto mi nije naletelo.Pogotovo sto je bolja baterija nego na ovom elitebooku.
Ja sam uzeo polovan T410 2012 godine za 130e ja msm, to je i5 prve generacije i dan danas radi samo što ta mašina nije za win 10 jednostavno pa ima štekova malo. Zatekli su neki šrafovi, niko nije uspeo da ga odvrne i očisti za tih 12 godina od kako je kod mene, pregrejao se igricama bar jedno 200x i ugasio, samo upalim i teraj dalje. Neki Toshiba mi je zveknuo od kratkog spoja posle 3 gašenja bukvalno. Kad dođem u situaciju da kupujem ponovo laptop samo Thinkpad ni ništa drugo.
 
Ja sam uzeo polovan T410 2012 godine za 130e ja msm, to je i5 prve generacije i dan danas radi samo što ta mašina nije za win 10 jednostavno pa ima štekova malo. Zatekli su neki šrafovi, niko nije uspeo da ga odvrne i očisti za tih 12 godina od kako je kod mene, pregrejao se igricama bar jedno 200x i ugasio, samo upalim i teraj dalje. Neki Toshiba mi je zveknuo od kratkog spoja posle 3 gašenja bukvalno. Kad dođem u situaciju da kupujem ponovo laptop samo Thinkpad ni ništa drugo.
Imam i jedan T530 isto u radu 12gb ram 2x ssd umesto hdd 240 i 256gb umesto optike.Ali se ne isplati menjati bateriju pa radi samo na punjacu.
 
Pozdrav svima,

Uzeo sam skoro ThinkPad T16 gen1 sa fabrickim 500GB SSD-om i Windows-om 11 Pro. Hteo sam da upgradujem SSD pa sam uzeo Samsung 980 Pro od 2T. Radi se inace o PCIe 4.0 NVMe M.2 tipu SSD-a. Kupio sam i spoljasnje kuciste SSD.

Sve sam pokusao, ne uspevam da migriram Windows i kloniram stari na novi SSD.

Ispratio sam par videa sa YT-a koja koriste razliciti software za migraciju, sve identicno i nista. Iskljucio sam i enkripciju diska, Bitlocker, ne pomaze. Kada zavrsim migriranje, ubacim novi SSD umesto starog u laptop, nece da se pokrene Windows. Pokrene se Lenovo sw, pita odakle da butuje sistem, prikaze se Samsung 980 kao opcija, ali kada se klikne na to nista se ne desava, ne moze da se butuje sistem.
Da li je neko imao slicnog iskustva i da li neko zna u cemu je fora? Bio bih jako zahvalan na pomoci!
 
Probaj sa Strelec USB
 
Može li neko preporučiti pouzdanog prodavca Thinkpada sa KP? Tražim t480/480s, po mogućnosti bez oštećenja. Krajem mjeseca sam u Bg, pa bih volio naći nekoga da to lično pogledam.
 
Obavezno proverite da nemaju zaključan BIOS.
 
Kupio sam polovan Thinkpad T14 AMD Ryzen 7 PRO 4750U with Radeon Graphics, 16GB RAM pre 2 godine i radio je ok.
U jednom trenutku poceo je da me zeza ekran u smislu da svako malo deo ekrana bude crn i tako stoji dok ne pomerim misa (tj. kursor posto koristim samo touchpad).

6R39p2q.png


Ovaj crni deo je nekad manji nekad veci. Nekad se ne pojavljuje po vise minuta a nekad se zaredja par puta za 10 sekundi. Jako je iritantno kad citam nesto i moram da pomeram kursor da nestane (sto mi govori da je problem softverske prirode).
To je pocelo od kad sam ga upgradovao sa Win10 na Win11 ali nije odmah nego posle par meseci tako da ne znam da li to ima veze.
Svi drajveri su updated. BIOS je flashovan na poslednju verziju za moj model. U BIOSu sam povecao video memoriju sa 512MB na maksimalnih 2GB.

Ima li neko ideju kako da se resim ovoga?
 
Ukoliko je nekome potrebno, poklanjam tastaturu za Lenovo P50. Moze se iskoristiti da se prepakuju slova/brojevi/touchpad, jer po secanju mislim da je neispravna, sta tacno ne znam, moze biti i da je onaj flet.
 
Nazad
Vrh Dno