Šta je novo?

ThinkPad centralna tema

Uh, veselo ce biti.
Imam tj. imao, ne bavim se vise time, ogromnih problema da nadjem OEM ili barem OE bateriju za burazerov T440p i nakon jedno 6 pokusaja, od kojih je poslednji navodno bila OEM, dakle skinuta sa drugog T440p, 9cell extended baterija koja je sa 90+ efektive pala na ne znam, ispod 60% za manje od par meseci, to je to, odustah.
A to je Thinkpad iz 2013/2014te.
Za L520 koji je 2011 godiste cini mi se, ne znam dal ces imati srece.

To sto si ti nasao je najverovatnije neka kineska kopija.
 
Ako može preporuka šta je najbolji odnos cena/dobijeno sa sledećeg linka Gledam da dobijem najjaču moguću mašinu, sa najboljim mogućim ekranom za ok pare.
Na šta bi trebalo da se obrati pažnja kod kupovine, neka posebna oznaka na modelu npr?
Hvala unapred.
 
Pitas za neki Thinkpad ili za bilo koji mobilni racunar sa ovog linka; za sta ti treba masina, kakav vid upotrebe etc.
 
Trenutno imam Thinkpad SL500, koristim ga za sve što se tiče kućne upotrebe, dakle zamena za desktop za kućnu upotrebu.
Samo sam zamenio HDD sa SSD i ogromna je razlika bila u tom trenutku, ali ipak treba nešto brže sada.
 
Uh, veselo ce biti.
Imam tj. imao, ne bavim se vise time, ogromnih problema da nadjem OEM ili barem OE bateriju za burazerov T440p i nakon jedno 6 pokusaja, od kojih je poslednji navodno bila OEM, dakle skinuta sa drugog T440p, 9cell extended baterija koja je sa 90+ efektive pala na ne znam, ispod 60% za manje od par meseci, to je to, odustah.
A to je Thinkpad iz 2013/2014te.
Za L520 koji je 2011 godiste cini mi se, ne znam dal ces imati srece.

To sto si ti nasao je najverovatnije neka kineska kopija.
Da,za te kopije kineske pitam,da li traju koliko god..?
Ako ne traju da jurim dobre polivnjake oem(kojih vrv nema),kako ih razlikovati,po nekom natpisu na bateriji ili?
Ako ih štancuju kinezi sa identičnim natpisima lenovo itd...ako ne onda je lako.
 
Poslednja izmena:
Da,za te kopije kineske pitam,da li traju koliko god..?
Ako ne traju da jurim dobre polivnjake oem(kojih vrv nema),kako ih razlikovati,po nekom natpisu na bateriji ili?
Ako ih štancuju kinezi sa identičnim natpisima lenovo itd...ako ne onda je lako.
Traju od 2 meseca do 4,5 iz mog iskustva. Ne preko pola godine, pricam za zamenske.
Po slici tesko, uzivo i mozes po kvalitetu plastike kucista za baterijske celije, po serijskom broju eventualno, fontu Lenovo logo-a.
Najbolje poneses bateriju koju vec imas (ako je OEM ili OE) pa uporedis. :D
 
Traju od 2 meseca do 4,5 iz mog iskustva. Ne preko pola godine, pricam za zamenske.
Po slici tesko, uzivo i mozes po kvalitetu plastike kucista za baterijske celije, po serijskom broju eventualno, fontu Lenovo logo-a.
Najbolje poneses bateriju koju vec imas (ako je OEM ili OE) pa uporedis. :D
Uzedoh ovu,valjda je ok priča.
20% wear level.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-11-12-26-06-636_com.kupujemprodajem.android.jpg
    Screenshot_2023-03-11-12-26-06-636_com.kupujemprodajem.android.jpg
    62.6 KB · Pregleda: 24
Ovo mi deluje kao OEM/OE baterija. Nek te dobro sluzi. (y)
 
Razmišljam da kupim neki m2 ssd 2242, da ubacim pored postojećeg ssd 2,5" od 180gb. Na šta treba da obratim pažnju? kako ide boot u tom slučaju, može u biosu da se namesti boot order kako želim? Ako je neko imao iskustva...
 
Razmišljam da kupim neki m2 ssd 2242, da ubacim pored postojećeg ssd 2,5" od 180gb. Na šta treba da obratim pažnju? kako ide boot u tom slučaju, može u biosu da se namesti boot order kako želim? Ako je neko imao iskustva...
Obrati pažnju da li slot podržava SATA ili PCIe komunikaciju. U BIOS-u nameštaš boot order.
 
Da li neko mozda ima T480 i dodao je neki 2242 M.2 ssd u taj slot?
 
Da da, vidim da ima drugacije pinove nego SATA.
Pokusavam da nadjem da li ide single-sided ili double-sided disk (ja cenim na single-sided) ali nisam siguran.
 
Mislim da to neće biti problem koji god da je, samo da je NVMe. Ima povoljno u firmi Exc**d, barem je bilo skoro kada sam gledao. Toshiba Kioxia za oko 2000 za 256GB.
 
Ne ne vidim, svakako ce biti nVME, ima potpuno drugaciji slot nego SATA, nego pitam zbog fittinga, hoce nekada double-sided da se savija, ili ne moze da stane.
Burazer se upgrade-ovao sa T440p na T480, uzeo juce 2x16Gb rama i porucio novu 61+ bateriju, pa sada gledam da mu nadjem taj sekundarni ssd da popuni drugi slot.
 
Može li neko da mi preporuči što noviji model 15.6” Thinkpad-a za oko 500€ second hand, koji pored m2 ima drugo mesto za sata hdd i dobru autonomiju baterije.
Hvala unapred.
 
Može li neko da mi preporuči što noviji model 15.6” Thinkpad-a za oko 500€ second hand, koji pored m2 ima drugo mesto za sata hdd i dobru autonomiju baterije.
Hvala unapred.
T580 ko iz topa.
 

Ja ne videh na ovom videu gde je mesto za drugi sata hdd/ssd.
Da budem potpuno precizan…
1. m2 2280 nvme
2. sata ssd/hdd
 
Poslednja izmena:
Ok.
Koliko sam skontao, pre nego što kupim neki second hand T580 obavezno da pogledam u device manager šta ustvari dobijam za skladište podataka, a najverovatnija opcija je jedan 2280 nvme.
I onda moram da kupim jedan 2242 nvme za sistem + jedan 2tb hdd + za njega sata kabl i nosač, a sa onim 2280 nvme nemam šta da radim, osim da ga prodam.
Ako je ovako, komplikovano mi je.
Ima li neki Thinkpad koji ima jedno mesto za m2 2280 i jedno za 2,5” hdd/ssd?
 
Ako u konfiguraciji bude 2280 NVMe, najverovatnije znači da je to onaj OPAL SED, M.2 SSD u 2.5" kućištu i to znači da već ima nosač i SATA kabl za HDD.
 
Ako u konfiguraciji bude 2280 NVMe, najverovatnije znači da je to onaj OPAL SED, M.2 SSD u 2.5" kućištu i to znači da već ima nosač i SATA kabl za HDD.
Tako je kod mog burazera na T480, imaju identicne storage opcije na zeninom T580 i njegovom T480 iz te serije.
U 2.5" slot moze regularan SATA SSD, ili sa adapterom nvme, imas jedan 2242 slot iznad i u WWAN slot moze se tutne jos jedan ssd.

A sto se baterije tice mozes da ga spekujes i sa 9cell 72wh + ima 24wh internu, autonomija mu je sumanuta bas (za windows masinu).
 
Pozdrav svima,
Da li je neko imao problema sa apdejtima Win10 32bit i samsung ssd, u pitanju je Lenovo T470?
 
Koji ssd imas u tom T470 i koji build Win10 vozis?
 
Koji ssd imas u tom T470 i koji build Win10 vozis?
Win 10 Pro, 32bit, 20H2, i uopste nece da se pomeri dalje.
Svaki pokusaj builda pukne na 30%.
U njemu je samsung mzvlw256hehp-000l7, komparacije radi isti laptop sa patriot p210 odradi sve bez problema.
Uopste ne mogu da identifikujem da li je problem u tom samsungu ili necem drugom, ali deluje da jeste.
Win 10 pro 64bit funkcionise bez problema sa istim tim samsungom.
 
Meni su trazili pre neki dan da instaliram Win XP na ThinkPad T14, pogledao sam ih nezno. :ROFLMAO:

Sutradan doneo neki stari Acer iz 2009. koji mi smetao i usrecio ljude.
 
Nazad
Vrh Dno