Šta je novo?

ThinkPad centralna tema

Ja uzeh 2020 T440P sa tim procesorom i toliko rama i HDD za 150EUR.
Sad je 2023 - igpu drajveri su izasli iz intelove podrske, jos malo pa ce i 10 godina tog modela - naši KP prodavci to prodaju kao i Macbookove bajate - precenjeno :)
za 220e skoro drugar uzeo elitebook i5 7300u i 8gb ddr4 i ima nvme ssd 13 inca model.Dodali smo jos jedan modul i radi masina ko blesava.Cak radi punjenje sa type c punjaca direktno tj ne moras originalni da nosis sa sobom.
 
Supruga ima neki srednji Pavillion star 3-4 godine. Laptop nista posebno, ali ekran kida. Najbolji FHD koji sam ja video.
 
Drugari, koliko objektivno vredi Thinkpad P52: i7-8750H/32/512/Quadro P1000 u odlicnom stanju?
 
Koji ekran, 1080p IPS ili 4K?
 
uzeo polovan T560, valjda refurbished, kida baterija, 4 sata najmanje, 256 Gb SSD, full HD ekran, za 205 eur vise nego sjajno...nakon HP pavilion DV 3 pravo osvjezenje...
 
Izmedju 650-750 rekao bih, zavisno od stanja.
 
Ma sedi vec godinu dana. Koriscen na postolju sa externim monitorom/misem/tastaturom. Okej, hvala. Idem oglas neki da pravim :D
 
Sest meseci star ThinkPad T14 Gen2, crkla maticna. Nova stigla danas ali nemam pastu, pa sutra menjam. Poslali lika iz Lenova koji nikad nije zamenio plocu na laptopu, poslao ga kuci. :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Ne, bukvalno meme.
Kontrola kvaliteta im je u poslednjih 2-3god opala katastrofa. Citas r/thinkpad subreddit i horor price ljudi i dodje ti da ne kupis thinkpad nikada vise.
Sreca pa ovih starijih ima koliko ti dusa iste pa se nadje neki za koji znas da je napravljen krsteno.

Ali serviser koji ne zna da zameni plocu - tebra, maknes bateriju, kablove otkacis, povadis perfierne plastike da ne zapinje negde i odsrafis. Dzizs.
 
Da li je neko na svom Thinkpadu nekada menjao displej, koliko otprilike izađe ta zezancija i da li bi neko preporučio neki servis? U pitanju je E14 serija, 14" ekran.
 
Mislim da su oko 50-60£. Imam nekoliko komada koji cekaju zamenu ekrana, ne spada u garanciju.

@mad_skillz: bajo moj, ne zna ni engleski. Nisam ni ja "kolektor" engleskog ali ono je katastrofa.

Irska je u velikom deficitu radne snage u IT, u svim oblastima.
 
Poslednja izmena:
Sest meseci star ThinkPad T14 Gen2, crkla maticna. Nova stigla danas ali nemam pastu, pa sutra menjam. Poslali lika iz Lenova koji nikad nije zamenio plocu na laptopu, poslao ga kuci. :ROFLMAO:
sokiran sam cinjenicom da je maticna crkla na thinkpad-u :/
 
Sad još veći šok, ovako prodaju laptopove. 🙄

PXL_20230307_163356933.MP.jpg
PXL_20230307_163348756.jpg
 
Sampionsko odvrtanje, nema sta - flawless ko Jokicevi tripl dablovi.
Ja za tu namenu (te bas sitne srafove koji drze bakar iznad cpu/gpu) imam bas tanke imbuse i onda njima odvrcem. I par tankih srafcigera (sustinski metal bez plasticne rucke) za istu namenu.
Ako je ovakav sa zenama, nije se ovajdio majko presveta.
 
Mislim da su oko 50-60£. Imam nekoliko komada koji cekaju zamenu ekrana, ne spada u garanciju.

@mad_skillz: bajo moj, ne zna ni engleski. Nisam ni ja "kolektor" engleskog ali ono je katastrofa.

Irska je u velikom deficitu radne snage u IT, u svim oblastima.
Да је само Ирска.
А за квалитет, ни остале две фирме нису боље. Нула контрола
 
Iz mog iskustva su poceli mnogo da jedu ono sto se ne jede poslednje recimo ~3god, gore dole.
Porodicno imamo sledece masine: caletov X1 Carbon Gen 2/3 (onaj s onim ubogim touch barom), T520 od keve, burazerov T440p, zenin T580 i Yoga S1 12.5", pashin X1 Carbon Gen 4, i moj X1 Extreme Gen 2. Ne mogu se pozaliti ni na koju od ovih masina.
Ali sam probao par novijih sto u poslovnom okruzenju sto od prijatelja, nisam impresioniran - ponajvise manjom dubinom tastature te i manjkom portova i generalnim odsustvom te tvrdoce koja krasti starije modele.

Da li je neko na svom Thinkpadu nekada menjao displej, koliko otprilike izađe ta zezancija i da li bi neko preporučio neki servis? U pitanju je E14 serija, 14" ekran.
Sam panel od 30-60e zavisno od modela, nije preterano cimanje (menjao na T440p i otvarao displej na T500), obicno ga drzi po par srafova + zabice, moras proveriti koliko pinova konektor ide u maticnu i da li je kompatibilan sa tvojim modelom.
Najbolje odes na lenovo sajt, ukucas oznaku tvog modela i proveris na technical specs koji su modeli dostupni i to je to.
 
To je zato sto su sve tanji i nema fizicki mesta za dublji hod tastera kao na starijim modelima koji su deblji.
AIDA64 moze da iscita koji je ekran/panel pa na Google nadjes koji je panel i karakteristike, konektor itd.
 
Treba mi baterija za L520,vidim da su sa pocetnom cenom 3600 din,valja li koliko to?Trajanje?Par sati?Neko iskustva ko je kupovao?
 
Nazad
Vrh Dno