Šta je novo?

ThinkPad centralna tema

Bio zauzet zadnjih par dana pa zaboravih da odgovorim. Ako mislis na stavku 4 i power plan - nema to veze sa laptopom posto baguje i kad nije zakacen (posto always on usb port mora da radi na docku i bez zakacenog laptopa). Ako mislis na stavku 1, moze biti, ali opet, nikad ne menjam power plan, uvek je u istom na napajanju, na bateriji se ionako retko kad koristi.
 
Vidim da u temi da je neko i uspeo da natera čitač kartica da radi, recimo za lične karte. Kod mene ni da pipne, ne mogu da provalim šta je. Poslednji driver instaliran, Alcor Smart Card Reader. Thinkpad T490
 
Vidim da u temi da je neko i uspeo da natera čitač kartica da radi, recimo za lične karte. Kod mene ni da pipne, ne mogu da provalim šta je. Poslednji driver instaliran, Alcor Smart Card Reader. Thinkpad T490
Moraš da instaliraš i middleware sa MUP CA sajta http://ca.mup.gov.rs/softver.html da bi windows prepoznao podatke sa lične karte.


Na mom T490s radi bez problema nakon što sam instalirao middleware i Čelik.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao opet neće, jedno glupo pitanje kada ubacuješ LK chip ide ka gore, jer kartica lagano ulazi ili zeza. Koristim eksterni čitač i sve radi normalno.
 
Poslednja izmena:
Glupo ce zvucati savet ali, gurni karticu malo dublje u citac. Treba oko 1cm da viri napolje kad je ubacena skroz. Tako sam ja mesecima mislio da mi je citac felerican, da bih jednog dana samo probao malo jace da gurnem karticu i eto ga, proradi odmah :)
Cip ide na gore, bar na p52.
 
I kod mene ide čip na gore i da, treba gurnuti "jače". Da li windows detektuje novi uređaj kada ubaciš LK? I da li si probao sa nekom drugom LK? Možda je čip pokvaren na toj koju si probao.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Neverovatno, ebanking kartica je pomogla, mnogo nepraktično. Odmah je detektovao novi uređaj. Previše nepraktično za redovno korišćenje sa LK i sl. , vrlo lako može da se polomi kartica.
 
Probaj par puta razradi i bice ok, tako sam i ja mislio pa sam posle 10ak koriscenja batalio skroz eksterni citac.
 
Da li je ThinkPad serija definitivni izbor za laptop koji bi trebao da bude radni konj za berzu a pritom i da izdrži dosta nošenja?

Dakle prioritet je dugoročna izdržljivost i kvalitet izrade, ne snaga napakovanih komponenti.
 
Da li je ThinkPad serija definitivni izbor za laptop koji bi trebao da bude radni konj za berzu a pritom i da izdrži dosta nošenja?

Dakle prioritet je dugoročna izdržljivost i kvalitet izrade, ne snaga napakovanih komponenti.
 
To mi treba. :)

Koju ThinkPad seriju bih trebao da gledam?

I da li je generalno na svaki laptop sa dva video izlaza moguće povezati dva dodatna monitora?
 
ne,to određuje grafički čip a i tad nije garancija,npr ako ima laptop dva (igpu i diskretnu) pa kako su povezani izlazi...ali to već nekih 7-8 godina nije problem,svi podržavaju bar tri simultana displeja u ekstend režimu.

dakle drži se laptopova od neke 2012te (od ivy bridge generacije) pa naovamo i nećeš imati problema.
 
Da li neko koristi linux na novijim serijama, tipa p53?
Ja probao ali mi ne radi eksterni monitor. Pretpostavljam da je problem quadro grafička.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Fedora i popOS! znam da rade out of the gate s P53 quadro drajverima, koji distro vozis?
Ja sam vozio popOS! kao 2ndary boot na X1E2 jedno 6 meseci, doduse se GeForce-om ali je novija serija, sta znam.
 
Probao sam manjaro, a drugar na istom laptop ubuntu i nijedan ne radi.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Probacu, javim ako uspem nesto.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
pozdrav drugari,

imam problem sa t430s - u sred koriscenja display se iskljucio i tastatura prestala da radi. OS se uredno bootuje i sve radi ok preko docka.
ono sto je cudno - lap je radio bez ikakvih problema i nagovestaja da nesto ne valja.
Pre mesec dana je bio na ciscenju u servisu, ali je sve radilo do sada.
Ima neko preporuka sta gledati/probati da ozivim ekran i tastaturu?
 
pozdrav drugari,

imam problem sa t430s - u sred koriscenja display se iskljucio i tastatura prestala da radi. OS se uredno bootuje i sve radi ok preko docka.
ono sto je cudno - lap je radio bez ikakvih problema i nagovestaja da nesto ne valja.
Pre mesec dana je bio na ciscenju u servisu, ali je sve radilo do sada.
Ima neko preporuka sta gledati/probati da ozivim ekran i tastaturu?
Proveri konektore na matičnoj ploči za tastaturu i za ekran, usput ih "obriši" sa običnim gumicom za olovke.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Imam problem sa Thinkpadom (intel i7, proveriću koja je tačno oznaka)

Web kamera se za vreme zoom i google meet sastanaka ponaša jako čudno - secka, prekida, gasi se u crno - ima li neko ideju šta bi moglo da bude problem?

Probao sam da u chrome isključim hardversku akceleraciju - nije bilo rezultata.

Legalni Windows 10 je instaliran, relativno skoro updejtovan.
 
E ja sam imao taj problem 2-3 puta i uvek je bio posle update-a. Resavao sam tako sto obrisem kameru pa onstaliram ponovo u device manageru.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Operacija je epski fejlovala.

I pre poduhvata je lap prestao da radi preko docka.
Otvorio ga - i proradila tastatura odmah nakon reseata konektora.
Testirao sam ga tako rasklopljenog i ekran je proradio. Pomislio sam to je to - jesam majstor nema sta.
Sklopio ga i od tad je mrtav.
Tastatura svetli, ali ekran mrtav, lap ne baca sliku.
Isprobavao jos par puta. Sve rasklapo i nista.

Razmisljam u koji servis da ga nosim, ali s obzirom na simptome rekao bih da nesto zesce riknulo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kad ga vec otvaras skini i bateriju i cmos bateriju i onda ostavi tako,idi popij kafu,javi se simpatiji iz osnovne skole pa skopcaj i 3 puta isproveravaj dal' si sve kako treba povezao,pogotovo displej flet kabal i upali sa raskopcanom baterijom.raskacio bih sve drajvove i probao da butujem streleca sa usb-a pa polako jedno po jedno uz restarte kopcao ako butuje sa usb-a.
 
to sam i radio al udata je....ovaj, vadio bateriju naravno, izbacio sve HDD, MSATA drive, DVD, proveravao na svakom koraku dal se ista menja..muerto.
 
E ja sam imao taj problem 2-3 puta i uvek je bio posle update-a. Resavao sam tako sto obrisem kameru pa onstaliram ponovo u device manageru.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Probao ovo i dalje imam isti problem sa kamerom - secka prilikom svakog meetinga koji sam probao, zoom, google meet, skype - sve se isto ponaša.

T460p je model laptopa usput.
 
Nazad
Vrh Dno