Šta je novo?

ThinkPad centralna tema

Moguće, moj je T480. Znam da odavno imaju zamerku na kvalitet displeja, ali nemam pojma kolika je razlika između modela i generacija.
 
T480 je druga klasa, njegov FHD ekran nije los.
Bas P52 i P52s imaju bas lose FUllHD displeje, P52 posebno, po meni barem 2 klase ispod druga dva. P52s FHD ekran ce se verovatno nekima manje svidjati, jer je mnogo tamniji, ali se i manje vidi izbledelost boja; no svejedno su losi.
 
Ti FHD Ips su na 12.5"-13"-14" skroz okej na vecim dijagonalama se gubi kvalitet to je tacno
 
Pravimo neke standardne konfiguracije koje ce moci da se biraju, interesuje me da li su ove dve opcije OK?

Lenovo Thinkpad p53:
UHD (3840 x 2160) IPS, anti-glare
i7-9850H
16 GB
512 SSD

Lenovo Thinkpad p73:
UHD (3840 x 2160) IPS, anti-glare
i7-9850H
16 GB
512 SSD
 
Samo bih izmenio ram na 32gb ako ima iole zahtevnog posla, a vrv ce ga biti ako se uzima p serija. Za svoj p52 sam uzeo 32gb i nisam se pokajao ni sekunde.
 
Pa masine za programere. Stavio sam 32GB rama i 1TB ssd, pa ako prodje :)

edit: Koje su opcije za 2 monitora bez docka?
 
Poslednja izmena:
Ja upravo imam tu varijantu, 1TB i 2x16gb, odlicno se ponasa. Dosta rama mi znaci jer kad poteram full stack koristim razlicita okruzenja za front i back, pa to kad se sve podigne fino pojede rama, predjem lako 20gb. Jos ako koristite docker, tu ni 64gb nekad ne bude dosta :D

Na p52 imam miniDP, hdmi i thunderbolt, samo uzmes odgovarajuci kabl i to je to. Koristim dva monitora (plus ekran laptopa kao pomocni), ali preko docka, sve ide kroz thuderbolt. Jedino me smara sto ako zakacim TV na hdmi, ako komp radi, zvuka nema. Ako ugasim komp i upalim ga sa zakacenim TVom u hdmi, zvuk radi. Drajveri najnoviji itd, jednostavno neki bug. Ima na netu vise o tome tj jos par thinkpadova sa istim problemom.
 
P52 je iste tezine kao prethodni laptop koji je zamenio (2.6kg), adapter je slicne tezine ili laksi. Koristim dock pa ga uglavnom nosim bez adaptera u rancu, tako da ispada da je laksi od prethodnog.
Meni bi vise za sastanke znacio laksi, kad pored kompa nosim jos par stvari, ali kad poredim sa svojim matorim t530 koji ima vecu bateriju, p52 je lightweight :)
 
Sinoc malo gledao nesto i skontam da bi mozda mogao da uzmem P1, bilo bi zgodnije posto manji i laganiji za nositi. Sad nosim ovaj moj p50 i onako nije bas lagan.
Ovako nesto:

http://www.laptopplaza.rs/racunari/...idia-p1000-15.6-3840x2160-touch-w10p-3yr.html

Pogledaj kakve su termalne performanse na P1, P53 bi trebalo da je jos tanji i laksi u odnosu na P52 jer je baterija sada integrisana. Ako se odlucis na P1, idi na gen 2 koji mislim da je već izašao.

Ako ides na P53, idi sa T2000 grafikom. Razlika u ceni je mizerna, potrošnja je slična, a pre ili kasnije će ti trebati ta malo jača grafika.
 
ja koristim stari t530 samo sam dodao 8gb ram pa imam 12 gb a umesto hdd ssd jer originalni je crkao hard i u hdd caddy sam iz drugog laptopa kome je crkla maticna ubacio hdd umesto optike.
varijanta sa i5 procesorom i 2 grafike i sve radi samo baterija drzi oko 40 min ali nema veze kad radi na punjacu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad sam uporedio p53 sa p50 i iste su dimenzije. Nasao sam samo jedan review za p1 gen 2 na YT. Znaci ja bih istu konfiguraciju koja sam stavio u p53, mogao da stavim u p1 i da to radi lepo. Nema nekih detaljnih review-ova, ali me odusevio sto se tice dimenzija, laksi je za 800 grama, tanji je za 1 cm.
Jedino sto nema nista i grejanju, a nemam puno vremena da cekam review-ove.
 
Za gen2 ne znam, ali gen1 je imao losije performanse od p52 kada se stvari zagreju. Meni je to bio jedan od najbitnijih faktora pri kupovini, pa sam zbog toga preskocio p1. Ako ti to nije presudno (duzi throtling pod opterecenjem), onda je p serija bolji izbor. Mene tu odbija i integrisana baterija, ali to je sad isto i na p53 tako da...
 
@gile23, hvala za link, nekako mi je promakao taj review. Sudeci po njemu, ipak cu se zadrzati na P53, moguce da mi nece trebati taj procesor u punoj snazi, ali ako ga vec imam, neka bude spreman za pun potencijal.
 
@gile23, hvala za link, nekako mi je promakao taj review. Sudeci po njemu, ipak cu se zadrzati na P53, moguce da mi nece trebati taj procesor u punoj snazi, ali ako ga vec imam, neka bude spreman za pun potencijal.

Nista :). Vidim da throttle-uje lepo, sto je i ocekivano za tako tanak laptop. Verovatno je P53 mnogo bolja prica na duze staze :).
 
Kako ovi na macu to rese, a jos je i tanji malo od p1?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne znam jel neko pisao u temi nesto o 12,5" ThinkPad (X270) ali mene iskreno izludjuje slot za SD kartice. Ili su meni deblji prsti ili on stoji tik ispod samog kucista, kada je na radnom stolu muka je izvaditi karticu iz slota. Veoma cesto koristim SD karticu pa mi to vec jede zivce :S: , obradovao bih se nekom resenju na bezicnu varijantu SD citaca :D
 
Neko iskustvo sa x1 carbon? Gledam neki ultrabook za development sa sto vise rama (16GB+), dobrom tastaturom, ekranom i touch padom. Trenutno sam suzio izbor na XPS13 i X1 Carbon.
 
Jel moze predlog za punjac za l580? Ali da moze da puni i telefon i laptop? Type c je..

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Neko iskustvo sa x1 carbon? Gledam neki ultrabook za development sa sto vise rama (16GB+), dobrom tastaturom, ekranom i touch padom. Trenutno sam suzio izbor na XPS13 i X1 Carbon.

Na X1 Carbon-u je max 16GB RAM-a. Pogledaj i T490s, koji je veoma sličan, samo postoji verzija sa 32GB. Lenovo je najavio da će dodati Intel Gen. 10 seriju chip-ova uskoro u ponudu, pa možda i to treba uzeti u obzir, ako nije toliko hitno.
 
Kako mislis da puni Laptop (65W 20V) i telefon ?

lepo,punjač ima više izlaza...ogromna većina kad radi na više izlaza c tj PD izlaz obori na 45w a na A imaš 18w za telefon...

preporuka za baseus,još je sad na sniženju (oko 25 dolara) i kvalitetan pleteni 65w kabal je dolar uz njega...o kvalitetu ne moram valjda da pričam,a ima sve živo od brzih tehnologija (qc 4+,pd,huavei...jedino mislim da nema oppo vooc).
 
Neko iskustvo sa x1 carbon? Gledam neki ultrabook za development sa sto vise rama (16GB+), dobrom tastaturom, ekranom i touch padom. Trenutno sam suzio izbor na XPS13 i X1 Carbon.
Da da sigurno ces dobiti "dobru" tastaturu na xps seriji,ok je prosek al da je dobra nije,procitaces svuda da jeste al kad krenes da je koristis videces sa nije drzi se thinkpada.
 
Kako mislis da puni Laptop (65W 20V) i telefon ?

Meni odlicno rade Ugreen 45W i Baseus od 30W PD punjači. T480 uredno prepoznaje snagu, a i telefon vuče 2A na 9V. Imam jedan stari Ugreen od 18W koga bih utopio :) On puni isključen laptop i kad ne radi ništa i troši manje od 18W, inače samo usporava trosenje baterije.
 
ugreen od 65w razgrabe rusi jer je najviše 20 dolara.problem je što ima samo c izlaz iako ima sve od standarda (pd,qc,huavei...) a baseus ima c (pd) i dva A izlaza na koje ide ostalo,što je po meni idealno rešenje.

ugeen je nekih stotinjak grama lakši mislim,kome je to bitno.baseus ima skoro kilo,kao tuč je težak.
 
lepo,punjač ima više izlaza...ogromna većina kad radi na više izlaza c tj PD izlaz obori na 45w a na A imaš 18w za telefon...

preporuka za baseus,još je sad na sniženju (oko 25 dolara) i kvalitetan pleteni 65w kabal je dolar uz njega...o kvalitetu ne moram valjda da pričam,a ima sve živo od brzih tehnologija (qc 4+,pd,huavei...jedino mislim da nema oppo vooc).

Iskreno nisam dolazio u dodir sa tim varijantama, ali googlajuci naidjoh na pomenute Ugreen 45W, nisam imao prilike da ih koristim pa ce mi znaciti da ispratim do kraja pitanje :)
 
Nazad
Vrh Dno