Šta je novo?

ThinkPad centralna tema

svetli ikakva lampica?reaguje li ikako na bateriju,punjač,power taster?
 
Ubija me dock za x1 carbon 7th. Nabavio sam model usb c (40a9).

KAD radi, sve je ok.

ALI, skinem laptop sa docka, vratim ga nazad, dock nema struju. Nist ane svetli. Onda krenem da ubacujem i izbacujem strujni konektor iz adaptera, i u nekom trenutku (nema zakonitosti), dock dobije napajanje, zasvetli zuta lampica, i onda sve radi.

Uradiosam azuriranje najnovijeg fw na docku (mislim da je 3.7.3), stavio drajvere preko vantage sto je trazio, ali i dalje gubim po 20/ak minuta dok se sve ukljuci.

Menjao sam strujni kabl, menjao adapter (imao sam jos jedan 90w) i dalje se isto ponasa.

Sta jos mogu da pogledam i pogledam gde moze da bude problem?
 
Definitivno Lenovo nije sa dockovima sto je bio pre 5-10 godina. Mene na P52 bar jednom nedeljno toliko iznervira dock da izgubim volju da radim bilo sta na racunaru.
 
Ja bas veceras razmišljam da uzmem dock za p53, al ste me demotivisali sad [emoji846]
A da ne pricam sto vec imam dock za p50 koji ne mogu da koristim.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Definitivno Lenovo nije sa dockovima sto je bio pre 5-10 godina. Mene na P52 bar jednom nedeljno toliko iznervira dock da izgubim volju da radim bilo sta na racunaru.
Slazem se.
Moj burazer na T440p, s fabrickim dockom, vozi 2 eksterna displeja + native 14cu bez problema, cini mi se onaj miniDP za jedan i VGA za drugi;
Ja na racunaru 5 generacija novijem poginuh da nadjem 'ebeno kompatibilan type-c dock. -___-

Ja bas veceras razmišljam da uzmem dock za p53, al ste me demotivisali sad [emoji846]
A da ne pricam sto vec imam dock za p50 koji ne mogu da koristim.

Pazi, nije nam cilj da demoralisemo vec da sacuvamo ljudima nerve. :d
Ne znam za P52/P53 mada su i oni novijih generacija TP-ovi ali znam za P1 (quadro X1 Extreme ekvivalent) bukvalno rodis mecku dok nadjes odgovarajuci dock.
Svi imaju neke probleme - da li pri budjedju iz sleep-a, da li pri budjedju iz hibernacije, da li drajveri mrse kada kacis 2+ displeja, ne znam ni sam vise.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, potreban mi je mali savet. Koji polovan thinkpad da jurim za oko ~200 evra ?
 
14" T430
12" x230
 
Sto su matori i modularni. :d
I sto moze da se retrofituje stara 7-row IBM tastatura (na x40 generaciju thinkpadova ne moze da ja znam).
A u odnosu na x20 generaciju imas prednosti kao sto su USB 3.0 vs USB 2.0 na T420/X220.

Ima cak neki kinez koji pavi 4c/8t frankenstajna od X230 s IPS ekranom i sl zabave:
https://www.xyte.ch/thinkpads/x230/
 
Vidim da svasta nesto moze da se menja na njemu. Znaci da se nisam zeznuo sto sam uzeo x230. Da li je neko menjao tastaturu na x230,npr da bude sa pozadinskim osvetljenjem?
 
Vidim da svasta nesto moze da se menja na njemu. Znaci da se nisam zeznuo sto sam uzeo x230. Da li je neko menjao tastaturu na x230,npr da bude sa pozadinskim osvetljenjem?
Taj laptop podržava tastaturu sa pozadinskim osvetljenjem, možeš je slobodno zameniti.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Vidim da svasta nesto moze da se menja na njemu. Znaci da se nisam zeznuo sto sam uzeo x230. Da li je neko menjao tastaturu na x230,npr da bude sa pozadinskim osvetljenjem?

Ne da se nisi zeznuo nego do X280 (kada su ubacili 4C/8T procesore u 12" thinkpade) mislim da je X230 najbolji izbor za ultra-portable klasu thinkada, imas USB 3.0 vs X220 (na X220 ako ne gresim su samo i7 modeli imali USB 3.0 podrsku), mozes da retrofitujes 7row tastaturu iz X220 (gde vecina dugmica ce da radi izuzev 2-3 Function dugmeta ili tako nesto), mozes da retrofitujes IPS ekran.
Generalno odlicna mala masina.
 
Primerak koji imam je sa IPS panelom,u planu mi je da dodam još ram memorije ubacim bluetooth i da zamenim tastaturu sa pozadinskim osvetljenjem (klasik mi se bas ni ne svidja toliko). I još da dodam msata u njega ali posle par sati ćešljanja po netu video sam da msata koristi kontroler od sata i to sata 2 standard što je je sporije od varijante da ubacim 2.5 inčni u hdd slot koji koristi sata 3 standard.
 
Poslednja izmena:
T420 problemi:
prvo je počeo touchpad da me zeza, a sad ne radi ni tastatura. Da li neko zna kako da rešim probleme ili se ne isplati?
 
T420 problemi:
prvo je počeo touchpad da me zeza, a sad ne radi ni tastatura. Da li neko zna kako da rešim probleme ili se ne isplati?
Možeš za početak da probaš da podigneš Live Linux i probaš touchpad i tastaturu, čisto da utvrdiš da problem nije softverske prirode (malo verovatno), ako i tamo ne radi onda je jedino rešenje zamena.

Svakako treba proveriti da li su flet kablovi dobro povezani na matičnu ploču, da je kontakt dobar. Opet i to je malo verovatno s obzirom da ti je do sada sve radilo.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Imam Thinkpad E590, koji dock da pazarim za njega? Planiram da nakacim dva monitora pa mi treba nesto sa 2 x HDMI ili 2 x DisplayPort...
 
Možeš za početak da probaš da podigneš Live Linux i probaš touchpad i tastaturu, čisto da utvrdiš da problem nije softverske prirode (malo verovatno), ako i tamo ne radi onda je jedino rešenje zamena.

Svakako treba proveriti da li su flet kablovi dobro povezani na matičnu ploču, da je kontakt dobar. Opet i to je malo verovatno s obzirom da ti je do sada sve radilo.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

synaptics pointing device driver "ubije" ili samo touchpad ili i touchpad i tastaturu. ima dosta o tome na internetu. javicu ako resim
 
Nije mi poznat taj problem. Imao sam tokom godina više različitih ThinkPad-ova i nikada mi se nije javljao takav kvar. Uvek sam instalirao drajvere preko Lenovo System Update.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Imam višak ssd pa sam pustio da se instalira Windows 10 od nule.
Na novom sistemu Windows je našao ispravan drajver, touch je proradio međutim ponovo je stao posle par minuta.
Naručio sam novi flat kabl, pa ću ga ugraditi kad stigne.
U suštini postoje 2 mogućnosti - kabl se potrošio i ne radi kako treba i druga mogućnost (neverovatna) je da windows iz nekog razloga blokira ispravni drajver posle nekog vremena.
Javiću šta sam uradio.
 
A šta mislite o x250? Ima ih na oglasima za 200-250€, sa i5-5300U

Imam ga ja već jedno godinu dana, sa 5300U, 8gb ram i 180ssd, touch ekran.

Tastatura je sjajna, performanse su okej, ja sam ubacio 48 spoljnu bateriju (72 ukupno) te i ona baš dugo traje. Ne koristim ga preterano, za backup i putovanja, ali je odličan stvarno. Samo da ima full hd ekran, ne bih ga menjao sigurno, ovako verovatno hoću ipak.
 
Primerak koji imam je sa IPS panelom,u planu mi je da dodam još ram memorije ubacim bluetooth i da zamenim tastaturu sa pozadinskim osvetljenjem (klasik mi se bas ni ne svidja toliko). I još da dodam msata u njega ali posle par sati ćešljanja po netu video sam da msata koristi kontroler od sata i to sata 2 standard što je je sporije od varijante da ubacim 2.5 inčni u hdd slot koji koristi sata 3 standard.
Najjaca je prica, na Thinkpadu 25 (onaj T470 koji su izbacili s dual core procesorom za 25godisnjicu TP linije :d) ima retro 7row tastaturu s 3 nivoa pozadinskog osvetljenja.
Kamo srece da ubace to u vecinu regularnih.
Da, moj ti je savet da se ne bakces m.2 ssd-oom jer koriste onaj WWAN kontroler (valjda?) pa neces imati 6gbps brzinu; 2.5" is the way to go.


A šta mislite o x250? Ima ih na oglasima za 200-250€, sa i5-5300U
Iskreno, dosta sam skeptican prema svemu izmedju 3ce i 8e generacije a da nije T440p. :D
 
Imam Thinkpad E590, koji dock da pazarim za njega? Planiram da nakacim dva monitora pa mi treba nesto sa 2 x HDMI ili 2 x DisplayPort...

Da bi koristio 2 x HDMI moraš da koristiš neki od Type C dock-ova, npr ovaj:
https://accessorysmartfind.lenovo.com/#/products/40AS0090US

Ako se dobro sećam, ne možeš da kombiniješ HDMI + DP monitore, nego ili 2 x HDMI ili 2 x DP.

Možeš preko https://accessorysmartfind.lenovo.com/ da pronađeš kompatibilne dock-ove za tvoj laptop.
 
Touchpad je proradio kad sam isključio pa uključio kabl. Usput sam ubacio i7 da ne bude da sam samo zbog toucha otvarao laptop.
 
Touchpad+tastatura problem sam imao na nekom jeftinom Lenovo modelu, dal IdeaPad ili slicno, u Windows 8 OS-u, na kraju downgrade na 7-cu resio problem.
 
Nazad
Vrh Dno