Šta je novo?

Problemi sa brzinama rutera

Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruke
1,586
Poena
245
Pozdrav,

da li mi neko može pomoći da dijagnostikujem zašto mi brzina ne prelazi 50 Mbps na svim ruterima koje prikačim na LTE modem Huawei B311s-22?

Modem-ov port je gigabitni, ruteri su svi 100 Mbps.

Kada spojim računar kablom na ruter dobijam oko 106 Mbps, dok kada spojim računar na ruter pa onda ruter na modem dobijam nikad više od 50 Mbps.

Da li je moguće da ruter, sa isključenim svim "fenserajima" (tipa svi firewall-i, svi traffic QoS itd) ne može da progura brže od 50 Mbps?

Probao sam D-Link AC ruter, ASUS RT-N12+ B1 i TL-WR840N v6.20, kao i RT-470T+ (sa i bez load balance i QoS opcija).
 
Rešeno gašenjem bridge mode-a na modemu. Što je čudno, jer sa bridge mode-om gde je desktop uključen u LAN port dobijam preko 100 Mbps. Štagod...

Edit: Evo sa tweak-ovanim podešavanjima rutera

https://i.imgur.com/NQHj2Tn.png
 
Poslednja izmena:
Ljudi,pokusavam da osposobim internet u celoj kuci,koja je poveca,pa sam uzeo jos jedan ruter za tu namenu. Medjutim kad ga povezem internet je 3x sporiji. Povezao sam sve uredno,vukao kabl sa tavana da bih imao direktnu vezu i da se ne bi gubio signal upravo zbog toga. Ne samo da je WiFi umesto 240,jedva nekih 90,nego je i na desktopu isto tako,iako je ruter povezan direktno na racunar. Isti problem sam imao od samog pocetka kad su uveli optiku,jer su mi preko nekih nastavaka povezali lan na racunar i bas zbog toga sam pomenute kablove sa tavana razvlacio. Sad kad konektujem direktno na racunar brzina je ocekivana i zadovoljvajuca, 240+,a opet kazem kad ide preko rutera skoro 3 x manja. Ima li neko ideju kako da resim ovo?
 
Ljudi,pokusavam da osposobim internet u celoj kuci,koja je poveca,pa sam uzeo jos jedan ruter za tu namenu. Medjutim kad ga povezem internet je 3x sporiji. Povezao sam sve uredno,vukao kabl sa tavana da bih imao direktnu vezu i da se ne bi gubio signal upravo zbog toga. Ne samo da je WiFi umesto 240,jedva nekih 90,nego je i na desktopu isto tako,iako je ruter povezan direktno na racunar. Isti problem sam imao od samog pocetka kad su uveli optiku,jer su mi preko nekih nastavaka povezali lan na racunar i bas zbog toga sam pomenute kablove sa tavana razvlacio. Sad kad konektujem direktno na racunar brzina je ocekivana i zadovoljvajuca, 240+,a opet kazem kad ide preko rutera skoro 3 x manja. Ima li neko ideju kako da resim ovo?
Koji ruter si nakacio preko LAN kabla?
 
Možda kad bi naveo sve bitne informacije tipa koji to ruter si ubacio...
 
Uzeo si ruter sa 100Mb portom, a i omasio si temu za pitanje.
 
Nije od 100,nego 300. Izvinjavam se,bio sam ubedjen da je tema za net,sad vidim da sam se ispalio :D . Ruter je :

TP-LINK Ruter TL-WR840N​

 
Poslednja izmena:
Nije od 100,nego 300. Izvinjavam se,bio sam ubedjen da je tema za net,sad vidim da sam se ispalio :D . Ruter je :

TP-LINK Ruter TL-WR840N​

Sta ces tako je to sa ruterima koji imaju samo 2.4ghz mrezu, dzabe im 300mbps podrska.
 
Podesi sirinu kanala na 40MHz pa vidi da li ima razlike.
 
Nema nikakve razlike. Fazon je sto i zicnom vezom ne prelazi vise od 94. Jel moguce da je do rutera? Imao sam pre ovog neki jos stariji model pa je bilo sve ok. Isto tako imam jos nekoliko mreza u kuci i SBB i MTS jel moze da bude da mu nesto od toga smeta?
 
Sasvim sigurno mu smetnje ne mogu pojesti 2/3 signala. WAN port mu je 100Mbs dakle ulaz mu je 100 i moze davati samo manje od toga. Ne mozes kablom povezati taj los ruter ako zelis vece brzine.
 
Kako da ustanovim onda u cemu je problem? Da znam da je iskljucivo do rutera lako bih ga zamenio,mada me brine sto je i prilikom same montaze kad je islo preko switcha isto takav problem bio i identicna jacina signala,dok nije spusten kabl direktno sa tavana do racunara.
 
Izmenio sam svoj odgovor gore. Povezi ruter bezicno da bude u repeater mode, valjda za toliko podrzava. Switch je verovatno isto bio 100Mbs pa otuda i brzine.
 
Poslednja izmena:
Ruter je. Uzeo si 100megabitni ruter sa 300megabita wifijem (pošto je 2.4ghz, tih 90mbps na wifiju je super inače).

Moraš mnogo bolji ruter da uzmeš za veće brzine i da imaš klijente na 5ghz. Ne možeš za 2k dinara da očekuješ performanse rutera od 100 ili čak i 50e.
 
Sad istrazujem i po svemu sudeci je izgleda ruter problem. Hvala u svakom slucaju,puno ste mi pomogli :) Imate li preporuku za neki ruter do 3,4 hiljade da ce mi zavrsiti posao? Uzimam za matorce pa mi se ne daju neke vece pare,koliko oni koriste i ovo je previse.
 
Nazad
Vrh Dno