Šta je novo?

Telefon 250-300e

zaxxon

Slavan
Učlanjen(a)
30.07.2004
Poruke
372
Poena
330
Z3 polako ispušta dušu pa je vreme za zamenu. Koliko vidim trenutno je best buy pocophone interesuje me jel ima u toj ceni nešto da je približno po performansama i bateriji a da ima zaštitu od vode (ne mora pod nju :)) i izdvojen taster za kameru razmazio me sony.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Pa za taj novac nista drugo vredno pomena, realno pored njega.

Za malo preko tipa 10-15e imas Mi 8 ili Mi Mix 2S. Od ostalih proizvodjaca u toj kategoriji jedino lg g7, mada su meni xlicno xiaomi modeli bolji izbor.
 
Z3 polako ispušta dušu pa je vreme za zamenu. Koliko vidim trenutno je best buy pocophone interesuje me jel ima u toj ceni nešto da je približno po performansama i bateriji a da ima zaštitu od vode (ne mora pod nju :)) i izdvojen taster za kameru razmazio me sony.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Polovan XZ2 ili Mi8 mada i novi mogu da se nadju kod preprodavaca za 15-20 evra preko budzeta. Dva prilicno izjednacena telefona ali su isto vreme i drugaciji na nekim bitnim poljima, sony ima bolje multimedijalne mogucnosti i malo bolji kamkorder (+ pravo 960fps snimanje), saomi ima hdr+ port (koji sony nikada nece dobiti) i dosta vecu zajednicu. Sony ima IP68, Saomi verovatno kakvu-takvu zastitu od vode iako nije deklarisan. I XZ1/XZP do 230-240e mogu da budu dobra kupovina.

Za 300e mozes da nadjes i nov LG V30 koji je odlican za taj novac, posebno ako ti je bitan audio kvalitet preko slusalica. LG UI nije bas idealan a i podrska je kilava ali eto, za 300e je svejedno odlican uredjaj.
Sad biraj na osnovu prioriteta.

Sad vidim da i G7 moze da se nadje za 305-310 evra (nov) sto je odlicna cena, razmisli i o tom telefonu.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned

šta su ključne razlike između v30 i g7, kad si već oba pomenuo? osim naravno 835 vs 845...cena skoro ista a ne znam koji preteže na jednu stranu :)
 
Redmi Note 7 i u džep da ostane pozamašno. Juče ga baš čačkao, fantastičan telefon za taj novac - "više muzike nego para" bukvalno...

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Koliko je važna zaštita od vode? Meni jeste bila. Taster za kamericu je zarazna navika :)
U tom slušaju izbor ti se prilično sužava, a ako si navikao na Sony, onda se nategni malo za XZ2.
LG su OK, recimo lično mi njihov UI takođe odgovara. Samo obrati pažnju na potencijalne probleme sa ekranom. G7 takođe ima i odvratan noč, V30 mi je prihvatljiviji.

Edit: vidim da se sada XZ2 može naći na KP za lepo ispod 300€...ima srebrni sa dve god domaće garancije.
 
Poslednja izmena:
Naručio pocophone 128gb hvala svima na savetima valjda se nisam za..bo :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
@Altru
Pored cipseta razlika je u dizajnu i u tipu ekrana, OLED na V30 vs LCD na G7(doduse odlican LCD, cak i bolje vidljivim na suncu). U prevodu bolja baterija na G7, performanse takodje, uzi pa je za nijansu laksi za koriscenje jednom rukom, mada je sve to preveliko kako god okrenuo.
 
Poslednja izmena:
@Altru
Pored cipseta razlika je u dizajnu i u tipu ekrana, OLED na V30 vs LCD na G7(doduse odlican LCD, cak i bolje vidljivim na suncu). U prevodu bolja baterija na G7, performanse takodje, uzi pa je za nijansu laksi za koriscenje jednom rukom, mada je sve to preveliko kako god okrenuo.

tebi bre sve preveliko gde god se sretnemo na nekoj temi :) šalim se, ali sad nosim lg v20 koji je fizički još veći od oba i uopšte mi ne smeta...po nekim mojim kriterijumima lg g7 mi deluje kao bolji izbor, thanks...kamere bi takođe trebalo da se razlikuju, ali pitanje je koliko to uopšte ima veze u praksi...
 
Sta ces, volim da u prvozu dok se drzim za sipku mogu komforno da koristim telefon jednom rukom, nemam palac od 15cm da mogu da dohvatim suprotnu dijagonalu ekrana, zato mi novci vec 2 meseca stoje u dzepu i nisam kupio telefon :D
Izmedju ta 2 bih takodje odabrao G7, za 10-15e razlike u ceni dobijas brzu i noviju platformu koja trosi manje struje, ekran je bolji na suncu, a prednost OLED ekrana u vidu dublje crne ovde pada u vodu jer se na LG POLED-u iz nekog razloga pozadinsko osvetljenje nikada potpuno ne gasi kao na Samsung-u.
 
Zaboravih da napisem da je na V30 prednost i bolja baterija, G7 nema bas neki sjajan SOT, tipa 6-7 sati na novom uredjaju, V30 bi trebalo da vuce barem sat vise. Takodje, ako se uzima polovno obratiti paznju, poput samsunga S8 i V30 ima problema sa burn-in problemom. Ko ima uslova da ga uzme u USA, na ebay-u ima novih V30 po 230e tako da je za taj novac V30 super varijanta.
 
Nazad
Vrh Dno