Šta je novo?

Dilema za telefon od oko 200 eura

subzero

Cenjen
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruke
117
Poena
170
Pozdrav,

Kao što naslov kaže, imam par telefona u opticaju u ovom cenovnom rangu, pa bih da razrešim neke dileme.
Xiaomi Mi 8 Lite, Redmi Note 7 - ta dva su oko 200 evra i u opticaju su mi, e sad me zanima da li se isplati da npr doplatim 40ak evra (cena na KP) i da uzmem Galaxy A40 npr. Mislim, da li je ta razlika u ceni opravdana? Od bitnih stavki za mene bih izdvojio performanse, dobar displej i kameru. Video sam da su ovi novi Samsungovi budget telefoni okej, ali nisam siguran koliko nude u smislu odnosa cene i performansi.
Takođe, da li neko ima iskustva s navedenim uređajima i da li ima direktnu preporuku za neki od ova TRI koje sam naveo ili pak neki van ovog mog izbora?
Off topic: U čemu je razlika između novokomponovane M serije i A serije Samsunga? Ne mogu da skapiram, jer npr M20 je bolji od A20, a opet serija A sada ima A40, A50, A70, A80, što su jako dobri telefoni.
 
Hvala na odgovoru. Samo me kopka što Mi 8 Lite ima slabiju bateriju, a kamera čini mi se da je ista... ili ne? I da li podržava G-Cam?
Jel možeš da mi pojasniš ovo da deluje kao igračka? Misliš na kvalitet izrade?
 
Ima moja zena mi 8 lite,baterija drzi ok,njoj izgura skoro 2 dana a cacka telefon poprilicno.
Oba telefona imaju miui tako da je isto instaliranje gcam-a, s tim sto je kamera na note 7 za nijansu bolja.
To da je kao igracka je subjektivni oaecaj,mada ga deli dosta ljudi sa foruma. Rn7 ima plastični okvir dok mi 8 lite ima metalni,pa se i to da malo osetiti. Sam osecaj drzanja mi 8 lite u ruci je robusniji i cvrsci. Ali opet kazem,to je subjektivni osecaj. Najbolje je otici u neku radnju i uzeti oba u ruku.
 
Da, to znam da je plastičan. Gledao sam onaj durability test kod jerryrigeverything i vrlo lako ga je slomio. Displej verujem da nema neke razlike između ova dva, a kamera je definitivnog bolja kod RN7 zbog GCAM. I oba imaju fast charging, što mi se sviđa. Jedino što je ovaj Mi 8 Lite koji sam našao 4/64GB a Note 7 3/32, pritom je Mi 8 Lite nešto jeftiniji. Zato mislim da mi je bolje da uzmem taj s malo više RAM-a i duplo više interne memorije.
 
Redmi Note 7 ima plasticne lajsne, ostalo napred i pozadi jegorilla glass. Oba ces svejedno u siliko , tako da razlike nema.
Redmi Note 7 sa gcam ima bolju kameru, ima osetno jacu bateriju, i ima pet puta bolji dizajn prednje strane sa teardrop notchom za razliku od standardnog.
Sve to za 15-20e vise u odnosu na mi 8 lite, govorim za 4/64 verzije, 3/32 ne gledaj.

Apsolutno, apsolutno ne postoji nijedan objektivan razlog za kupovinu mi 8 lite. Ne znam samo zasto nekolicina kolega sa foruma (trojica konkretno) stalno na ovakvim temama navode kako je on mnogo, mnogo bolji izbor od rn7. To apsolurno nikakve veze sa zivotom nema.
Razlozi su gore, i misljenja sam da su apsolutno objektivni i potkrepljeni cinjenicama.
 
Pa to sam i ja mislio. Međutim, nemam novca trenutno za 4/64GB varijantu. Mislim da ova od 3GB nije mnogo sporija, gledao sam neke comparisons. Budući da ima i slot za microSD, moći ću da to iskoristim, budući da nisam zahtevan po pitanju memorije.
 
Glas pre za Note 7 4/64GB. GCam se samo instalira kao apk, dok je na Mi 8 Lite igranka sa otključavanjem, root + API. Takođe Note 7 ima jaču bateriju i noviji dizajn.
Na stranu Mi 8 Lite ide brutalno plava boja (odlična je i na Note 7, pa ko voli da to sve sija i šljašti eto), koja jedino ima poente ako se nosi bez futrole.
 
Meni je na primer note 7 spreda uzasan,ogromne bordure oko ekrana u poredjenju sa konkurentima. Mi 8 lite ima manje. Notch na Mi 8 lite nije ni malo veliki a moze se telefon naci u radnjama po bgu sad za 165€ sto je bagatela za taj telefon.
 
Dobro, subjektivne stvari svakako. Meni je ta razlika u bordurama neprimetna, jako, jako mala.

Sad ako je ogranicen budzet onda mi 8 lite.
 
Stigao telefon juče. Prvi utisci su odlični, sviđa mi se dizajn, displej mi je jako dobar (prešao sa P Smart 2018 na ovaj telefon), i dosta je veliki telefon, bar po meni, jer imam male šake. E sad, jel uzimao neko brze punjače s eBay-a? Hteo bih da uzmem malo brži, jer sam dobio 10W u pakovanju. SD660 podržava quick charge 4, zar ne? Razmišljao sam da dokupim brži punjač, pa ako neko ima iskustva, voleo bih da podeli ovde.
 
brzo punjenje uništava bateriju brže nego što bi trebalo...gde vi to ljudi toliko žurite s punjenjem pa vam 15 minuta brže na 2 sata nešto znači u životu?
Moja greška. Baterija je odlična na telefonu, ipak mi neće trebati. Prošli telefon se praznio u toku dana, pa sam morao da ga punim. S ovim sam, nakon 18h korišćenja, završio s 40% pred spavanje.
 
brzo punjenje uništava bateriju brže nego što bi trebalo...gde vi to ljudi toliko žurite s punjenjem pa vam 15 minuta brže na 2 sata nešto znači u životu?
Tom logikom mogu da te pitam šta će čoveku 128gb prostora šta to ljudi trpate na telefone?

2019ta je godina, ajde da zaobidjemo ovakve komentare.

Fast charging kapiram da ljudima najviše znači zbog onog 50% za pola sata trika a ne za ful kapacitet.

***

Elem pošto je čovek kupio, da ne otvaram novu temu - koji telefon ~200€ ima najbolju kameru? Zbog bokeha, dual-cam bi mi dosta značio.



Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Taj bokeh koji se dobija telefonom i detekcijom ivica ne mogu da svarim, nikada ga ne korisim, ne postoji mogućnost da uhvati normalnu sliku, pogotovo kosu, možda se poneka provuče za instagram, mada retko, nemoj da ti to bude orijentir za kupovinu jer svi manje više prave sličan bokeh efekat u tom cenovnom rangu.
 
I GCam bar u polovini slučajeva ima problem sa ženskom kosom. Bar meni na Mi 8.
Za cca 200e rekao bih Mi 8 Lite ili Redmi Note 7. Mada ta druga kamera je uglavnom za ukras, funkcija joj je ograničena i kvalitet je osrednji u najboljem slučaju. Bokeh osetno bolji na GCam, kao i sam kvalitet slike.
 
Daleko je Gcam od savršenstva, ali pravi upotrebljive fotke, sirotinjski bokeh je svakako dopadljiviji od fotografije bez efekta. Ko je navikao na DSLR perfekciju moraće i dalje da tegli mašinu sa adekvatnom optikom. Meni telefon odavno zadovoljava sve potrebe za fotografisanjem, jedino bih povremeno želeo mogućnosti zumiranja, ali i to očigledno dolazi, P30 je prvi vesnik, nadam se da će za godinu-dve kamere tog tipa postati standard.
 
Ja sam čovek amater, meni je ovo sasvim pristojan stock bokeh sa Cool1. Ume da ulepša sliku.

39515178_10216651754221644_6180150655508807680_n.jpg


46030528_10217246445008542_2403958023807565824_o.jpg


33356778_10215992421978750_2478158862360772608_o.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima! Da se i ja prikljucim temi... Sta je pametnije uzeti, Huawai Mate 20 lite DS ili Samsung A7 2018 ? Najbitni ja mi je kamera i trajanje baterije.
 
Nazad
Vrh Dno