Šta je novo?

Graficka za staru plocu?

AcaFCRS

Slavan
Učlanjen(a)
19.12.2008
Poruke
146
Poena
320
Moja oprema  
Tablet
Xiaomi Pad 5
Mobilni telefon
S9 plus
Steam
coa1983
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Kablovski internet
  3. Mobilni internet
Pozdrav svima. Imam neki stariji komp (Q9550, ASUS Maximus II formula, 4GB DDR2, 600W Chieftec).
Grafika je crkla pre oko godinu dve (GTX260) i od tada stoji tako. Hteo bih da ga osposobim, tj samo neku grafiku ubaciti, nista preterano, polovno oko 8 hiljada.
Nisam sad neki preterani strucnjak ali mogu li te novije graficke bez problema na ove stare ploce, na sta da obratim paznju? Za ovu plocu pise 2xPCIe 2.0 x16 (single max @16,dual @ x8 speed)
Hvala (moze i preporuka za grafu ako vam padne nesto na pamet)
 
Mogu sve bez problema.

Ja bih licno uzeo rx 560 4gb do te pare,sa garancijom. One starije bih izbegavao,sto zbog potrosnje,sto zbog neimanja garancije,a majnovale su. E sad, i rx 560 su vecinom majnovale,kao i sve ostale u danasnje vreme ali su relativno nove, i pokrivene garancijom.

Ako mozes da skupis 2000, uzmi rx 470 sa domacom garancijom,jeste prejaka za tvoju masinu ali visak snage ne smeta,samo manjak, i neces valjda uvek ostati na istoj masini.
 
Poslednja izmena:
Rx460 su znale imati problema sa brand racunarima starijih generacija, jer su ploce isporucivale max 75W na Pci-e slotu, sto je za Rx460 modele bez dodatnog konektora za napajanje pravilo problem. Nekad se problem mogao rijesiti smanjivanjem klokova i voltaze za gpu, nekad ne.
Na Rx560 se taj problem jako rijetko manifestuje, ali je moguc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno