Šta je novo?

lepljenje prevoda na film

Mx2qi7

Poštovan
Učlanjen(a)
07.08.2016
Poruke
32
Poena
59
Postovani,
nekada davno sam lepio prevode na filmove bez problema, al danas izasli novi programi, novi kodeci, nove ekstenzije a ja o tome pojma nemam.
vecina tutorijala je iz 2012 i stariji tkd se ne snalazim bas najbolje.
Imam par filmova u mp4 ili BluRay fomatu i prvo ih sa konvertorom prebacim u .avi a zatim pomocu AVIAddXSubs 9.9 "nalepim" prevod. dobijem film u .divx formatu al kad ga kopiram na flesku i pokrenem na tv ne otvara.
Moze li neko da mi pomogne da resim problem
 
Ja filmove u mp4 formatu i titlove spojim pomoću programa MKVToolNix GUI i kroz 45 sec dobijem jedan fajl sa mkv. extenzijom. U tom fajlu su sada i video i titlovi. Na LG televizoru starom 4-5 godina pušta bez problema, samo je potrebno kod podešavanja titlova na tv-u da se izabere interni titl. I to je to. Duže traje kopiranje filma na usb nego spajanje videa i titla. Pozdrav

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Druze, svaka ti cast, bas si mi puno pomoga, a ja gubio po 4 sata za svaki pokusaj i nije radilo, a ovako gotovo za 3 min :)

Veliki pozdrav!
 
Super, svako dobro iz NS

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Noviji uređaji obično nemaju DivX kodek, zbog nekih licenci, valjda. XviD bi trebalo da radi. Mada, ništa od toga nije potrebno u današnje vreme :)
 
Ja filmove u mp4 formatu i titlove spojim pomoću programa MKVToolNix GUI i kroz 45 sec dobijem jedan fajl sa mkv. extenzijom. U tom fajlu su sada i video i titlovi. Na LG televizoru starom 4-5 godina pušta bez problema, samo je potrebno kod podešavanja titlova na tv-u da se izabere interni titl. I to je to. Duže traje kopiranje filma na usb nego spajanje videa i titla. Pozdrav

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Ako odabereš default track flag: yes i forced track flag: yes unutar opcija kod titla MKVToolNix GUI, onda će ti TV sam pustiti titlove. Govorim zbog osoba koje jedva znaju i da puste film sa USB, tipa roditelji :D.
I oko subtitla, obično treba staviti Character set: windows 1250, da bi se lepo videla slova č,š đ itd.
 
Za ovo nisam znao "default track flag: yes i forced track flag: yes" Hvala na sugestiji

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno