Šta je novo?

Refresh rate 75hz?

matke84

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2014
Poruke
394
Poena
195
Imam jednu nedoumicu. Imam monitor LG 24MK600 koji podrzava po specifikaciji 75hz. Monitor je prikljucen na hdmi i windows mu je po default-u namestio osveženje na 59hz. E sad da li je bolje za svakodnevnu upotrebu drzati monitor na ovoj default vrednosti a za igrice menjati na 75hz ili prosto prebaciti monitor da radi stalno na 75hz. Da li smeta nešto monitoru kada radi stalno na 75hz?
 
Ako je predviđen da radi na 75 Hz, onda mu ništa ne smeta. Ako vidiš da je bolja slika, onda cepaj.
 
Naravno da trebas prebaciti na 75hz za stalno. 60hz i 75hz je nebo i zemlja u FPS igrama npr. Ako nemas u display podesavanjima 75hz refresh rate, napravi custom rezoluciju sa 75hz refresh rate-om. Ja imam SAMSUNG S24D300, on je 60hz ali radi na 75hz preko custom rezolucije. Nema sanse da ikad vratim na 60hz.
 
Ako može poteraj ga i preko 75. Ja svoj od 60 držim na 72.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
E sad da li je bolje za svakodnevnu upotrebu drzati monitor na ovoj default vrednosti a za igrice menjati na 75hz ili prosto prebaciti monitor da radi stalno na 75hz. Da li smeta nešto monitoru kada radi stalno na 75hz?
Ako ti nesto znaci info, AOC Q3279VFD8 se vise greje kad radi na 75Hz, a s obzirom da ne igram igrice, drzim ga na 60/59 (BTW, ne znam zasto mi sistem uvek spusti na 59Hz, iako ja namestim na 60Hz, a pritom su i svi drajveri "original").
 
U principu ne igram nesto mnogo igre, cisto neki put, vise se bavim nekim drugim stvarima. U igrama znam da ima razlike i freesync nece da radi ako nije na 75hz ali me je cisto zanimalo da li bi mu nesto smetalo kada bi radio i u svakodnevnom radu na 75hz. Vidim da Censored rece da se njegov monitor greje vise sto znaci da ipak ima mozda neke razlike. Sto se tice 59hz i meni Windows 10 stavlja na tu vrednost. Procitao sam negde da je to zapravo 59.94Hz i da nema razlike izmedju 59 i 60hz jer i 60hz ima tacnu vrednost od 59.94Hz.
 
Drži ga na maksimumu koji može slobodno igrao igre ili ne.
 
Ok. Setovan na 75hz. Ukljucio sam i freesync, valjda nista ne smeta da i on bude ukljucen stalno?
 
čak je i preporučljivo.
 
Ja ne razumijem kako možete monitor koji radi na 60 HZ podesiti da radi na 75Hz ako to ne podržava?
 
Ja ne razumijem kako možete monitor koji radi na 60 HZ podesiti da radi na 75Hz ako to ne podržava?

Moze, moj LG 24MP58VQ-P je 60Hz monitor a radi na 74Hz, to mu je maksimum. Postoji CRU programcic sa kojim overklokujes monitor bez ikakvih problema. Naravno, zavisi od modela do modela, neki mogu i 80Hz, a na nekima ne uspeva. Inace mnogo znaci, izgubio sam screen tearing na CS:GO i jos par igara od kad koristim vecu frekvenciju, na 60Hz bez V Sync ne mogu da igram a svi znamo kakav input lag onda ima. A matke84 inace ima 75Hz monitor tako da on i ne mora da OC vec samo da podesi u Windowsu.
 
Jedno pitanje (da ne otvaram novu temu a vezano je za "refresh rate"):

Zašto proizvođači stavljaju u 99% slučajeva monitore sa 60Hz? Pitam zbog toga pošto je na primer izašla vest da stiže Dell monitor od 2.000 evra (UP2720Q) i on dolazi sa 60Hz. Ima sve redom počevši od 4k, automatsku kalibraciju, tanderbolt 3 itd. ali osveženje na 60hz. Nema veze što nije gejmerski (nebitno koji proizvođač i model), postoje druge prednosti puput tečnijeg skrolovanja teksta.
 
Verovatno iz istog razloga zasto Apple za svoje monitore traze 6000$. i onda za pomenuti stavi nosac za monitor od 1000$ !

Dell je preskup po meni i ne nudi vise nista u odnosu na ostale proizvodjace.
 
Nazad
Vrh Dno