Šta je novo?

Triple monitor - sta da kupim?

GerVix

Poštovan
Učlanjen(a)
17.02.2015
Poruke
7
Poena
51
Koje monitore preporucujete da se uzmu za triple setup? Uglavnom ce biti za posao, ne za igrice ...
Gledao sam neke AOC ali ne znam kako su se pokazali ?
 
Uglavnom kodiranje, razmišljao sam i o ultrawide monitorima, ali nisam siguran da li bi mi to odgovaralo ...
Imam fore da se odlučim do 01.05. pa bi svaki predlog i savet dobro došao.
 
Ako nisi siguran, istrazuj, jer ti najbolje znas koliko ti prozora treba biti non-stop otvoreno...

Ovako, kontam da bi "najpametnije" bilo uzeti jedan ogroman monitor (3440x1440 @ 34" ili 3840x2160 @ 43"), pa ako ti nije dovoljno, lako ces dodati jos neki monitor (mozda neki koji ce stojati u vertikalnom polozaju) :type:

vertical-monitor-programming.gif


main-qimg-2214bdb4a452194bf2f00102b54a7103
 
Kući imam ultrawide 29' koji mi je potpuno ok, dok na poslu koristim dual setup od 2x24' i neki moj utisak je da mi je lakse raditi obradu slike,videa na ultrawide-u dok je za kodiranje lakše na dual setup-u. Sve zavisi i koliko prostora imaš i za šta ćeš još koristiti monitor/monitore. Uzmi u obzir ako bi ponekad da odgledaš film/seriju, odigraš koju igru da je tu ultrawide bolja solucija.

Pogledaj u nekoj radnji neki UW 34' i proceni da li će ti raditi posao, jer je generalno univerzalnije rešenje, ali ako je samo kodiranje onda preporuka ide na dual/triple setup.

Što se preporuke tiče, za ultrawide je LG najbolji odnos uloženo dobijeno i sa njim imam iskustva i mogu ga preporučiti.
Za dual na poslu koristim HP EliteDisplay E243 zbog tankih ivica, slika je precizna sa minimalnim glow-om, ali mu je i cena solidna, verujem da će se neko javiti sa boljom opcijom za uloženo/dobijeno.
 
Pre sam stvarno igrao igre često, ali sada je samo posao u pitanju. Filmove gledam na TVu, mislim da je možda bolje da idem na tri monitora.

I još jedno pitanje, moj sto je 170cm dužine, da li da idem na triple 27" ili na 24" ? HP su stvarno lepi i elegantni monitori.
 
Ako bi isao na 1080p onda bolje 24', 27 bi vec trebalo 1440p. Iskreno nisam video uzivo 3x27" ali čini mi se da bi bilo preveliko.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nećeš se sigurno pokajati za taj 1' na triple set-up-u [emoji16] Taman taj dell može da se vertikalno okrene što je plus kao i male ivice, izlistaj malo teme o VA/IPS monitorima, možda ćeš naći bolji/sličan model za manji novac.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno