Šta je novo?

Baš posebne ponude pred istek ugovora na Vipu?

agasoft

Poštovan
Učlanjen(a)
26.01.2017
Poruke
365
Poena
95
Pokušao sam što slikovitije da nazovem ovu temu, ali ću ovde probati da objasnim o čemu se radi kao i šta me zanima da bih možda na osnovu nekih vaših odgovora doneo zaključke i konačnu odluku.
Poslednje 4 godine sam u Vipu i zadovoljan sam. Od 2015. do 2017. sam koristio Giga tarifu, promocija 50%, plaćao 800 dinara. Od 2017. do evo sada, koristim neo 2 bez uređaja, pretplata još uvek 999. Ugovor mi ističe 7. juna. Osim tipskog, šablonizovanog pisma, od Vipa nisam dobio nikakvu posebnu ponudu. Prilikom prošlog isteka ugovora 2017. operaterka koja me je zvala za obnovu, nije imala nikakva ovlašćenja da mi ponudi ništa posebno. Sada bih jedino mogao da pređem na Neo 3, ali je ona sada 1199 dinara. Skoro sam se pomirio sa tim, 200 dinara više, giga više, premda ja ne potrošim ni ovih 2 gb što imam, ali...
Danas sa svog Telenor prepaid broja pozovem korisnički, da ih nešto sasvim drugo priupitam, kad mi pre svih opcija automat saopšti da mi se nude posebne postpaid pogodnosti ako pređem, ali da moram da razgovaram sa operaterom. Budem radoznao pa pitam i to. Operaterka mi ponudi Total 2 paket, sa 2 gb neta i neograničeni minuti/SMS, za 1000 dinara. Dakle, ako promenim operatera, ostaje mi i dalje da plaćam 1000 naredne dve godine, a ne 1200 koliko bi morao na Vipu, a dodatni net mi ništa ne znači.
Da li je bilo kome Vip ikada ponudio neku posebnu ponudu za obnovu ugovora u smislu popusta? Ima li uopšte smisla da se nadam nekoj ponudi da mi pretplata ostane ista, ili da jednostavno prihvatim Telenor, obzirom da ponuda nije dostupna standardnom prodajom? Kao što rekoh, net mi je potpuno nebitan, taj giga mi ne pravi razliku, a potrošim dosta minuta. Znam da mogu da pozovem Vip korisnički, ali mi se čini da njihovi operateri imaju mnogo manja prodajna ovlašćenja od Telenorovih pa mi oni ništa neće reći posebno. Značilo bi mi čisto da znam ako je neko od Vipa ikad dobio nešto, popust koji nije bio deo standardnih tarifa/promocija.
 
Oni sto su dobijali popuste, sigurno nisu bili korisnici tih starter tarifa od jedne crvene...
Predji na telenor, eventualno pre toga zovi vip i reci da telenor nudi to i to, i da li hoce da izjednace ponudu. Ako ne, to je to
 
Ja sam iz telenora otišao pre 3-4 god u mts jer nisu dali 50% na pretplatu što su mts i vip u ono vreme davali. Sutradan, ako mi ponude nešto bolje vratio bih se u telenor, ali teško u skorije vreme.
Ako je povoljnije predji na lelenor, mislim da je sve ukupno gledano ipak malo kvalitetniji operater.
 
+ HBO go

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Zvao Vip, objasnio im šta i kako i dobio mošu s kuvanim jagodama u sosu od kuvanih trešanja. :) Iskulirali me. U principu, to što vidim u aktuelnoj ponudi mogu da uzmem, ili baš ako mi je žao da dajem 200 dinara više za Neo3, onda, pazite sad, da dajem 1700 dinara i uzmem uređaj, jer toliko je bio i Neo 2 sa uređajem... Slatko sam se nasmejao.
Ili, da ostvarim popust tako što ću otvoriti račun u SoŽe banci. Ne, hvala. Telenor banka i Telenor telefonija će mi odsad ići u paru. Čekam samo da me pozove dama iz Telenora. Obećala je da će me zvati danas, iako je nedelja, pa da vidimo i to.
 
Mom drugaru koji je u Vip-u od pocetka znaci 10ak godina ponudili neku promociju preko telefona jesenas. Kad je otisao u poslovnicu u Kš rekli mu da mora raskinuti ugovor saceka 15 dana(toliko i da bude bez broja) pa kao novi korisnik da potpise novi ugovor. Onako besan posalje im mail napise sve kako bilo i u fazonu ko i j##e produzicu da placam kako je bilo do sad (300 minuta pa posle neograniceno ka Vip-u) placao tipa 500-600 dindzi. Posle par dana zove ga neko iz Vipa i izvinjava se dali mu Neo 2(valjda) 1000 dinara je bez telefona a njemu naplacuju 600 dindzosija sve do isteka ugovora. Tako ti preporucujem da sacekas istek ugovora i mail-om kazi kao sto ti rece neko gore, kod Telenora imam to i to za toliko para-STA JA DOBIJAM KOD VAS?
 
Ne bih voleo da delujem kao da nisam na strani korisnika (jer u 99% jesam, sta ja imam od telenora, vipa i ostalih-nista), ali malo preterujete sa neumerenim zahtevima, deluje mi egocentricno sve to, u fazonu sad cu ja da idem, pa nek me jure (a boli ih uvo). Drugim recima, sto bi se VIP cimao oko low budget korisnika koji ima najjeftiniju tarifu (s njihove tacke gledista). Na njima su zarade bedne, sem ako cesto ne probijaju tarifu pa im naplacuju dodatne impulse/net/roaming. I ti sto dobijaju takve povoljnosti cesto budu jedni od tih sto cesto probijaju tarife, ili imaju srece tog dana da im zahtev obradi neko popustljiviji/sa vecim ingerencijama/neki 3. razlog.

Imas u telenoru, predji u telenor, prenesi broj, i gotova prica. Ja u takvim situacijama i ne pitam-odmah idem gde mi je povoljnije, sto bih pitao za nesto sto vec imam drugde.
 
Poslednja izmena:
@fingon82: Potpuno si u pravu. I ja uvek ovako radim. Samo me je čisto zanimalo da li se slučajno nešto promenilo, da li su nekom nudili. uvek više volim da ostanem kod starog operatera ako mi to odgovara.
Da, njega su maltretirali zbog ugovora pa je to onda kao kompenzacija došlo.
Imao sam ja kad sam potpisao poslednji ugovor
određenih problema. Zvao me tip iz online prodavnice i napao me da moj potpis nije validan. Ja odmah zaskočio podršku na Twitteru, da ga spreče u poništavanju mog ugovora jer je ugovor već postao aktivan. Onda mi u znak izvinjenja poslali neke poklone, između ostalog powerbank. A što se tiče vremena i godina, ova moja kartica je kupljena kao prepaid bukvalno prvog dana po otvaranju Vipa u Beogradu. nikad nije ni isticala ni propadala, koristio sam je većim delom tog perioda. Kad su slavili 10 godina postojanja i pozivali neke korisnike i nudili neke posebne pakete, ja ih pitao mailom kakva su moja prava i mogućnosti, obzirom da je kartica kupljena prvog dana. Opet su me šutnuli odgovorom da to važi samo za one koji su svih deset godina bili postpaid...
Tako da nakon svega toga i ovog odgovora danas, ne polažem puno nade da će biti nešto drugačije i kasnije jer meni niko nije nudio nikakav raskid i nikakve promocije. Pre 2 godine kad mi je isticao ugovor, operaterka mi je čak rekla, obzirom na moje ponašanje i načine potrošnje, da je za mene najbolje da raskinem ugovor jer oni nemaju ništa da mi ponude. Ja raskinuo ugovor 1. juna 6. juna se pojavio Neo, pa potpisuj novi...
Ne znam, ali ja mislim da nikad korisniku ne bih rekao da je za njega najbolje da ode. Nekako imam utisak da se sva tri operatera trude samo oko novih korisnika, kao sad Telenor oko mene, a kad treba da obnoviš, šipak. Osim ako ne plaćaš 4000 mesečno i uzmeš iPhone. Tad verovatno nude neke pogodnosti. :)
Danas me iz Telenora niko nije zvao, pa možda pokušam da još malo izmaltretiram Vip, mada sam i na mail dobio isti odgovor. Cenim da bi sve bilo drugačije da mi je istekao ugovor i da sam zatražio prenos broja u Telenor, jer kad hoćeš da preneseš broj u drugu mrežu, kao da im oči vadiš. Ali niko mi ne garantuje da će me ova ponuda u Telenoru čekati za mesec dana.
 
Poslednja izmena:
Evo danas u temi o VIP postpaid drugi član napisao. Doduse, prethodno je podneo zahtev za gasenje broja.



Podneo sam zahtev ta gasenje broja i zvali me i ponudili Neo3 bez telefona za 700 din mesecno, 2 godine... Hmm...
 
Cek sad sam se setio sutra krece nova akcija. Ubacio sam reklamu kod mene na radiju koja krece od sutra "Intarifa" nisam preslusao reklamu ali sacekaj sutra zavrtece se i na televizijama. Mrzi me da preslusam ali ako ti je bitno mogu da okacim negde. Moguce da je neka nova kampanja...
 
Ne znam samo šta mu to znači zahtev za gašenje broja? Pa kad istekne ugovor, raskineš, broj postaje prepaid. Kako je mislio da potpuno ugasi broj. To je vrlo čudno. Ja sam evo 4 godine pod ugovorom, ostalo još mesec i nešto do isteka, nikog realno nije briga. A prošle godine sam bio i u romingu, probijao račun... Očigledno ljudi imaju sreće pa nalete na nekog popustljivijeg, što reče @fingon82.
 
Pa i mi na većim tarifama ništa bolje nismo prošli, ja sam imao giga, pa nova 4 pa priključio još 1 broj neo 4 (oba sa telefonima) pa priključio uređaje na rate pa vip online 19 i oni meni ponude šipak kada je istekao ugovor. Pa hvala vam rođaci mnogo. Na moje ime je išla potrošnja oko 9000 mesečno. Ako ja nisam bio neki silver ili gold korisnik ne znam ko je onda.
Za Vip govorim. A Telenor to što nudi nudi skoro svim pripejd korisnicima u nekoj kampanji, ali nije mi jasno da se nudi Total 2 za 1000. Kod njih ide 6 meseci 50% u odnosu na punu cenu a ostalih 18 meseci 25%.
Inace in tarifa od sutra može za 999 bez uo kao i sa uo, tako sam shvatio kolegu koji je rekao da kreće reklama.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nudili su mi intarifu bez UO pre neki dan u Vipu kad sam placao Kucni Net, tako da je u pravu kolega.

Solidna je ponuda, narocito zato sto je bez UO


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
In Tarifa je divna, ali ne za mene, jer mi toliki internet ne treba. Još sam sinoć pročitao da se u Telenor Total paketima internet prenosi, dakle, mogu da uštekam pa kad mi zatreba potrošim 4 gb u jednom mesecu. Mada meni internet jedino i to samo ponekad treba leti. Evo još me niko nije zvao, Twitter podrška mi je rekla da će me pozvati kad ja budem želeo pa ću javiti detalje. Koliko znam, sigurno mi je ponudila Total 2 za 1000, bez uređaja, sa aktiviranim E Računom, 24 meseca. Ali naravno, detaljno ću je sve ispitati, a i pregledati ugovor kad stigne ako na isti prethodno pristanem. Ako mi se kasnije umanjuje popust, onda nema svrhe da to radim. Ja samo znam da Telenor može i ljudima nudi često stvari koje veze nemaju ni sa kakvom standardnom Promocijom. Evo moja sestra i dalje plaća Total 2 850 dinara, takav joj ceo ugovor.
 
Meni takodje istice ugovor u VIPu za 2 meseca, zvali me pre 2 nedelje i nude mi NEO 3 za 1199din. Eventualno su mi ponudili NEO 5 za 1699din. Imam trenutno NEO 2 sa uredjajem i placam 2300din.
Drugar je u telenoru proslog leta uzeo neku akciju 10GB interneta + 10GB za Instagram + 10GB za Viber. Sve to za 1200din. E to je dzekpot! Imam vremena da razmislim, koliko vidim telenor i ne nudi nista bolje od VIP-a? Barem nisam nasao...
 
Pa ništa posebno, samo skuplje. Inače tih 10 GB za viber, jel realno da neko potroši toliko? Jedino ako zoveš video poziv 24/7. Viber automatski smanjuje kvalitet slike i videa kada se šalje. Ja koristim Viber dosta, nikada mesečno preko 200mb. Šta će nekom 10 gb? Pa to je fora, daju ti jer znaju da je beskorisno.
Za instagram je korisno ko visi na tome dosta, deca i tinejdžeri uglavnom. Ali i tu ima caka, ne važi za instagram story i live video. Samo za slike. Bolji dodaci deezer muzika, hbo go su sada premium, ne mogu se uzeti oba u početnim tarifama. Generalno Telenor je unazadio ponudu u odnosu na prethodne godine.
U Vipu makar imaš 999 din 10 GB za sve, i tu se priča završava. Nema nikakvih *zvezdica. 300 min, doplatis eto za neku porukicu ako saljes (ne znam sta ce ti pored wap i viber, messengera itd al ajd). I sve to bez ugovorne obaveze, koristiš koliko ti treba kad ti ne treba prekineš.
Po meni super ponuda i najjeftinija od svih operatera bez ikakvog traženja popusta i slanja mejlova, jurnjave tvitova, fb podrške, zvanja call centra i nekom najbitnije - bez ugovorne obaveze.
mts za 1 crvenu nudi 0.5 GB 300min 300 sms, uo 24 meseca.
Telenor za 1 crvenu nudi 250 min, neograničen sms, 0.5 GB net +10 GB samo za 1 aplikaciju (viber, wapp, fb, instagram), uo 24 meseca.


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Jel to VIP Online paket? Koliko vidim, to je bez ikakvih minuta i SMS?
 
Vip online tarifa nema minute samo internet.
Nisam znao za Intarifu, sad sam video. To bi meni bilo idealno, 10gb interneta i 300min. Pokoja porukica se placa naknadno valjda?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Evo i tu da napisem.
Otisao u poslovnicu, podneo zahtev za gasenje broja. Posle par dana me zvali i nude Neo 3 za 699 din. mesecno bez telefona, uz ugovor na 2 godine.
Mogu da odlucim do preseka stanja, 29.4.
Aj sad.
 
Poslednja izmena:
^obzirom na praznike, ne bi ja cekao dalje od cetvrtka.
 
Evo i tu da napisem.
Otisao u poslovnicu, podneo zahtev za gasenje broja. Posle par dana me zvali i nude Neo 3 za 699 din. mesecno bez telefona, uz ugovor na 2 godine.
Mogu da odlucim do preseka stanja, 29.4.
Aj sad.

Mislim da bolju ponudu nećeš da dobiješ
 
Evo i tu da napisem.
Otisao u poslovnicu, podneo zahtev za gasenje broja. Posle par dana me zvali i nude Neo 3 za 699 din. mesecno bez telefona, uz ugovor na 2 godine.
Mogu da odlucim do preseka stanja, 29.4.
Aj sad.
Jedino ako ti je to drugi broj, pa ti nije potreban. U suprotnom, šta tu ima da se razmišlja? Pogledaj šta možeš od ponude svih operatera da dobiješ za te pare.
 
@synn, moja priča je polako gotova, ali, zanima me kakav si tip potrošača, neki tvoj okvirni profil potrošnje? Evo ja 4 godine u Vipu, drugi ugovor ističe, prave se toše, ne želi ni da me pogledaju a kamo li ponude nešto takvo. Ne za 699, ne daju mi ni za 999 koliko sam ja tražio. Da bih ikako uspeo da razumem neku njihovu politiku profilisanja, reci mi koliko si okvirno mesečno zvao, slao poruke, netovao, koliki su ti bili računi? Naravno, samo ako želiš, ne želim da zadirem u bilo čiju privatnost.
Možda meni ne nude ništa baš zato što ja svaki put od svake svoje tarife uzmem maksimum i više sam im na šteti nego od koristi, mada mi je internet u većini ugovora poslednje 4 godine propadao neiskorišćen. Ali minuti, SMS... Nekad sam znao da prebacim 1500 poruka, preko 15 sati razgovora ka drugim mrežama... Opet, poslednja 3 meseca nisam poslao ni 500 poruka, a razgovarao sam jedva 300. Kod mene se te stvari menjaju često, pa je osećaj da nešto imaš neograničeno značajan.
Uglavnom, da ne ostanem dužan ostalima, odoh ja u Telenor. Tek juče me je zvala Jelena. Niko drugi od operatera nije želeo da preuzme moj slučaj od nje. Kao da mi je ona izabrani lekar, advokat, ili tako nešto. Svi operateri vide sa kim sam pričao, kada je to bilo, ali u njen slučaj se ne dira niti ikog zanima o čemu smo pričali. Ona nije radila u nedelju i ponedeljak. Juče zvala, prvo se izvinjavala što mi je pogrešno rekla kad će me zvati a onda tražila samo da je podsetim o čemu smo pričali. Sad čekam ugovor. Valjda će stići sutra. Ako ne, posle praznika.
Sa Vipom sam u međuvremenu još jednom razgovarao, dopisivao se, ali su oni ostali hladni, kategorički odbijajući da ponude bilo šta. Hvala im na ove predivne 4 godine. Konkurencija zove.
Za kraj još nešto. Pronašao sam da na Telenorovom sajtu postpaid cenovnik nije ažuriran još od 29.11.2016. što je suludo. Aktuelan ne mogu da pronađem nnigde. Verovatno se osim tarifa ništa drugo nije menjalo, ali da držiš na sajtu u zvaničnom dokumentu tarife koje više ne postoje, ne ide za jednu takvu kompaniju.
 
Ja mislim da je njima najbitnije da tebe mnogo zovu iz drugih mreža. Ako toga imaš, možeš da se cenkaš koliko hoćeš, jer dupla šteta im je ako pređeš u drugu mrežu.
 
Pa ajde, brat bratu, ali 95% poziva koje primam nisu iz Vip mreže. Čisto sumnjam da oni to analiziraju. Ostaće bar broj na prepaidu, možda za dve godine ako tada još budem disao i oni budu postojali ponude nešto što mi tada bude zanimljivije. :)
 
@agasoft,

Prosle su mi prve 2 godine u VIP-u.
Uzeo sam onomad telefon p9lite, na paketu sa 500 min, 500 sms i 2GB plus 1GB na ime online kupovine i sa popustom uz SG bank vaucerom...
Trosio otprilike 70% paketa mesecno.

Nego trazio sam gasenje broja nakon isteka ugovora 01.05. i zvali me i ponudili NEO3 bez telefona za 699 din na 2 godine...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno