Šta je novo?

Baš posebne ponude pred istek ugovora na Vipu?

Ja sam u vipu od 2008. godine. Svaki put pred istek ugovora dobijem "posebnu ponudu" koja nije nista razlicita od onoga sto dobije neko ko prvi put udje u vip. Ranije su cak bolje ponude imali novi korisnici nego stari. Inace imam tri ugovorne obaveze. Promociju sam dobijao samo kad sam prvi put sklapao ugovornu obavezu, ali to su bile one promocije dostupne svima, nikad nesto posebno. Kad god sam pitao za neku posebnu pogodnost, nikad nisu prihvatili, a pitao sam da imam 25% popust na pretplatu i da mogu da uzmem telefon. Sa druge strane, znam ljude koji su posle dve godine dobili 50% na pretplatu, neki su cak dobili i 50% na pretplatu + telefon. Delili su se razni vauceri ispod pulta rodbini i poznanicima, cak ti i radnik suptilno sapne da moze da ti za 100e proda vaucer, ali to nikad nisam prihvatio.

Takodje mi ne daju da raskinem ugovorne obaveze i prete mi nekim penalima, kaznama i placanjem preostalih racuna do kraja ugovorne obaveze, sto je protivzakonito. Po zakonu je potrebno platiti samo razlike u dobijenom popustu ili vrednost posebnih pogodnosti, a ja nemam nikakve posebne pogodnosti niti popust, sto znaci da po zakonu mogu samo da odem i prekinem ugovor, sto kod njih nije moguce.

Bar da kazem da nisam imao nikakvih problema sa uslugom, pa da je ovo cist hir i trazenje bolje ponude, na sta isto imam pravo, ali nije, bilo je i brojnih problema, doduse pre nekoliko godina. Od naplacivanja 4000 dinara za internet u romingu na kartici koja nije bila u telefonu, do fantomskog prebacivanja na potpuno drugu tarifu(najjeftiniju) bez mog znanja, pa onda nabijem racun, posto trosim u skladu sa onim sto sam navikao... Tad nije moglo da se proveri stanje preko aplikacije, posto nije postojala, a sms provera stanja je prikazivala stanje sa zakasnjenjem.

U koliko mi ne odobre dozivotni popust na pretplatu od minimum 25% plus telefon, gasim sve tri ugovorne obaveze kada isteknu sledece godine. 12 godina uopste nije malo vremena provedeno kod nekog operatera, a takvi korisnici koji su tu sa njima od pocetka, obicno nemaju nikakvu posebnu pogodnost kao nagradu za vernost.

Vise mi se isplati da uzmem mtel prepaid karticu iz Austrije i za 6e mesecno imam 500min, 500sms, 2gb interneta i to sve vazi u svim zemljama ex-yu i u Austriji. Jeste da je manje sadrzaja od onoga sto imam u vipu, ali je i dosta jeftinije.
 
Poslednja izmena:
I ljudi ce te zvati na mTel OT karticu?:)
 
Uvek mogu da zovu na neki sekundarni prepaid domaci broj.
 
Ili mogu da ga zovu preko Vibera i ostalih aplikacija, bar njih ne manjka. Zbog posla sa inostranim firmama svakodnevno koristim FaceTime Audio i kad god moram da pozovem nekoga u lokalu preko 3G mreže, ukapiram koliko je kvalitet zvuka kod nas zapravo krš, a od VoLTE-a ni traga ni glasa.
 
@synn, moja priča je polako gotova, ali, zanima me kakav si tip potrošača, neki tvoj okvirni profil potrošnje? Evo ja 4 godine u Vipu, drugi ugovor ističe, prave se toše, ne želi ni da me pogledaju a kamo li ponude nešto takvo. Ne za 699, ne daju mi ni za 999 koliko sam ja tražio. Da bih ikako uspeo da razumem neku njihovu politiku profilisanja, reci mi koliko si okvirno mesečno zvao, slao poruke, netovao, koliki su ti bili računi? Naravno, samo ako želiš, ne želim da zadirem u bilo čiju privatnost.
Možda meni ne nude ništa baš zato što ja svaki put od svake svoje tarife uzmem maksimum i više sam im na šteti nego od koristi, mada mi je internet u većini ugovora poslednje 4 godine propadao neiskorišćen. Ali minuti, SMS... Nekad sam znao da prebacim 1500 poruka, preko 15 sati razgovora ka drugim mrežama... Opet, poslednja 3 meseca nisam poslao ni 500 poruka, a razgovarao sam jedva 300. Kod mene se te stvari menjaju često, pa je osećaj da nešto imaš neograničeno značajan.
Uglavnom, da ne ostanem dužan ostalima, odoh ja u Telenor. Tek juče me je zvala Jelena. Niko drugi od operatera nije želeo da preuzme moj slučaj od nje. Kao da mi je ona izabrani lekar, advokat, ili tako nešto. Svi operateri vide sa kim sam pričao, kada je to bilo, ali u njen slučaj se ne dira niti ikog zanima o čemu smo pričali. Ona nije radila u nedelju i ponedeljak. Juče zvala, prvo se izvinjavala što mi je pogrešno rekla kad će me zvati a onda tražila samo da je podsetim o čemu smo pričali. Sad čekam ugovor. Valjda će stići sutra. Ako ne, posle praznika.
Sa Vipom sam u međuvremenu još jednom razgovarao, dopisivao se, ali su oni ostali hladni, kategorički odbijajući da ponude bilo šta. Hvala im na ove predivne 4 godine. Konkurencija zove.
Za kraj još nešto. Pronašao sam da na Telenorovom sajtu postpaid cenovnik nije ažuriran još od 29.11.2016. što je suludo. Aktuelan ne mogu da pronađem nnigde. Verovatno se osim tarifa ništa drugo nije menjalo, ali da držiš na sajtu u zvaničnom dokumentu tarife koje više ne postoje, ne ide za jednu takvu kompaniju.

Nema pravila oko potrosnje. Nekada sam trosio sve a nekada je ostajalo svega. Bio je to paket 500min, 500SMS i 2GB+1 za online.
 
Nazad
Vrh Dno