»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Nesvakidasnji problem sa monitorom

Newcomers Avatar korisnika tesseract
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        126

Nesvakidasnji problem sa monitorom

Imam zaista nesvakidasnji problem sa monitorom. U pitanju je Dell U2312HM.

Na Ubuntu Mate-u sam isprobavao redshift i flux, programe za night mod, tj. blue light filtere. Flux se nesto tripovao, pa sam ja rucno na monitoru podesavao brightness i smanjio sam ga do kraja. Sto se ispostavilo kao uzasno glupa greska.

Posle restarta sistema, nema slike na monitoru! Plava lampica svetli, ali brightness je spusten na minimum i ekran se zato ne ukljucuje. Probao sam da izvadim dvi kabl i ekran se tada ukljuci sa porukom "no signal" i mogu da udjem u meni monitora preko onih dugmica. Medjutim, u meniju imam samo izbor izmedju tipova ulaza (dvi, vga, dp). Nemam pristup podesavanju brightnessa. Ni na slepo iz Linuxa nisam uspeo da bilo sta uradim.

Ima li neko ideju, sta bih mogao da pokusam?

Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        126
        Upalio sam komp i proradio je monitor. Posle sat vremena. Kakvo olaksanje...

Obrisite temu slobodno

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.223
        Neka ostane, mozda nekom zatteba

TuturuTu on 6X
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        126
        Dakle, kad se javio problem, nema sta nisam pokusao: palio i gasio komp, pokusavao na slepo iz terminala da pokrenem flux/redshift misleci da ce oni podici brigteness, vadio kabl, idt.

Na kraju sam digao ruke i kad posle 15-20 min upalio komp, monitor je normalno proradio. Verovatno se posle nekog vremena neaktivnost sam resetuje.

Eto, ako neko bude imao slican problem...

Member Avatar korisnika nocniduh
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        489
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-3450 + LC-CC-120
        • MoBo: ASUS P8H67-M PRO
        • RAM: 1xPSD34G13332 + 1x4GB DDR3-1333
        • VGA: ASUS GTX750TI-PH-2GD5
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Kingston V200 128GB, Samsung HD642JJ
        • OPT: Samsung SH-222AB
        • Case: Thermaltake V3 BlacX + Chieftec CTG-500-80P
        • INET: DSL
        • Ostalo: Samsung SCX-3200
      7. Imam isti monitor i osvetljenje najčešće držim na 0 i nisam imao takav problem. Slika može da postane crna ako se kontrast smanji na nulu, ali čak i tad je meni monitora normalno vidljiv. Biće da se tebi zaglavio linux na crnom ekranu.

Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        126
        Hmmm... Ni u bios nisam mogao da udjem. Probao sam da podignem i Linux sa flas-a (live) i nista. Nije crn ekran, vec potpuno iskljucen, a lampica svetli plavo. Sta je tu desilo, nemam pojma.

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •