Šta je novo?

Lenovo G500 - problem sa procesorom

bojanVW

Poznat
Učlanjen(a)
20.04.2019
Poruke
1
Poena
41
Pozdrav, skoro sam pazario laptop Lenovo G500, sa intel celeron 1005m procesorom, isti laptop sam hteo malo da pojacam, i kupio sam intel i5 3230m na kupujem prodajem od clana koji ima 1500pozitivnih ocena, mada nisam nosio laptop da na licu mesta probam, posto sam ubedjen bio da ce raditi, posto se jedan laptop isti model prodavao sa tim procesorom i istrazivao sam oko socekt-a, cak i Lenovo na sajtu ima listu da model moze podrzati taj procesor. Ubacio sam i5, odgovara socket, bios prepoznaje da je u pitanju i5 3230m, mada nece da udje u windows, zanima me da li mi moze neko reci u cemu je problem? Hvala unapred.
 
Nece da udje u windows? Ako daje crn ekran mozda je integrisana graficka u procesoru neispravna. Stiskaj f8 i probaj da udjes u safe mod. Tu bi trebalo da moze da udje jer se ne koristi graf drajver a i bios vidis. Ako je i tu crn ekran graficka ima vise od malo problema. Mozda treba da apdejtujes bios maticne ploce za taj i5 procesor. Ako ti je instaliran stari graf drajver za Intel graficke deinstaliraj ga pa probaj ponovo bez njega tj downloaduj intelov drajver za tu graficku sa intelovog sajta.
 
Poslednja izmena:
ja sam umesto b960 u lenovo g580 ubacio i5 3230m, ne secam se tacno chipseta mislim da je h76
 
Imam identican problem sa laptopom Lenovo g500. Postavicu pitanje u istoj temi da ne bih otvarao novu... Posedujem Lenovo g500 sa intel 1.9ghz 1005m procesorom... Takodje sam hteo da ga malo pojacam i uzeo sam intel 3230m 2.6ghz (i5).... zamenio sam procesor, ali kada ukljucim lap top izadje mi sledece obavestenje : Unsupport CPU for PCH. Turn off and change. Da li neko ima ideju o cemu se radi? pozz
 
@izvinijah

Ako je HM70 chipset, čak i da ga nekim čudom nateraš da odradi boot, gasiće se komp posle 30 minuta. Zašto? Jer Intel i nema apgrejda bez njihovog amina i amina proizvođača ploče.
 
Nisam nesto brate sa racunarima, znam ono osnovno.... Da zamenim po neki deo, podignem sistem i to sto mi treba... Sad ne znam kako da proverim koji je chipset? Da li ce mi nesto znaciti ako update bios? Na nekom forumu sam procitao da to mozda pomogne....
 
Nece , postoji ogranicenje do Celerona eventualno Pentium , i3 ,i5 i i i7 se gasi posle 30 minuta na tom chipsetu.
 
^
@izvinijah

Ovo što @Zekovic reče.

Ako hoćeš da proveriš chipset, skini CPU-Z. Ekstraktuj i pokreni x64 verziju i pogledaj "chipset" pod "mainboard" sekcijom. Možeš i da napraviš screenshot i postaviš ovde ako hoćeš...
 
Na taj cipset moze plafon Pentium 2020, svi core procesori se gase posle 30 min., nažalost. Ja sam kod mene na Lenovu G590 Celeron 1000m zamenio za Pentium 2020, sa SSD-om i 8GB RAM-a radi i posle 8 godina odlično.
 
Jeste, HM70 (ivy bridge) je chipset.... Znaci nema resenja, mogu da bacim ovaj procesor u kantu. :D Hvala drugari, zivi bili.
 
Nazad
Vrh Dno