Šta je novo?

Samsung Galaxy A40

Ima li u opcijama ovog telefona rise to wake ili lift to wake kako se vec to zove ? Ne mogu da nadjem ili nisu ni stavili. :(
 
Da li cemo dobijati android 10 u narednom periodu?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Ja sa S8 izvlacim preko 41Mbps, supruga sa novim A40 jedva 8Mbps. A40 bukvalno nov telefon. Ima neko ideju šta može biti problem?
Pokušao sam reset mrežnih podešavanja, nije pomoglo...
 
Mislim da nece da pomogne nista.Drug uzeo a10,ono je katastrofa od fona.Skidao mu neke app sa store,pa ja tako nesto sporo skoro nisam video.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
to je nešto do tog uredjaja, nemojte generalizovati.... ovo je ss brzine uz dva ukljucena eon box-a
47274ec53debf7ba4c79ea74304ab229.jpg


from komsa's A40
 
Poslednja izmena:
upravo skidam martovsku zakrpu uz one ui 2 i android 10...
1.6GB





from komsa's A40
4bc4c31c942d60c6ab018bf12a7acdff.jpg
 
Poslednja izmena:
Manje više, sve je isto, malo "glatkije" i brže ali ništa spektakularno... za nekoliko dana videću i trajanje baterije....

from komsa's a40
 
Poslednja izmena:
Dva dana koristenja, oko 6 sati SOT.... 2:1 wifi/mob

from komsa's a40
 
https://www.youtube.com/watch?v=ly2zuEVSTXg

Talijan malo pokazuje A40 sa Android 10 & One UI 2.0
Izgleda da su gestures iste kao na Xiaomi telefonima, koje mi se sviđaju. Slijeva ili s desna za back.

Šteta što kod samsunga moraš fizičkom tipkom gasiti ekran, nema ''screen off'' ikone. Ili treba istraživati sa vanjskim aplikacijama koje uglavnom ne rade dobro.

Samsungova app One Hand Operation + bi valjda trebala raditi ok, nisam ju probao.
 
Sad kad si pomenuo, mislim da i kod ove tako funkcioniše, kao i kod svih - ako ugasiš sa njom, mora PIN. Ne koristim fingerprint pa mi i nije toliko bitno :)
 
Kada stize android 10 kod nas?, nikakvo obaveštenje ne dobijam.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Meni su kod ovog mobitela super: veličina, težina, dizajn, display.
Pazi, težak je isto kao minijaturni A3 (2017) kojeg koristim, i koji zbog jako malog displaya nije praktičan ni za povremeni surf. Ali ne osjetiš ga u đžepu.
Ovaj A40 vjerovatno ima veću površinu ekrana i od nekadašnjeg popularnog A5 (2017), a nešto je manji ukupno.
Je plastičan, ali kvalitetno složen, ništa ne krcka niti se klima. Prednost plastike je lagan telefon, a kome se ne sviđa uvijek može neku masku preko staviti. Oni koji traže luksuz nemaju šta puno tražiti kod ovog telefona.

Meni ne smeta nedostatak AOD-a i LED-a, što je mnogima bitan minus. Kamera će mi biti dovoljno dobra jer su mi ok bile i one sa A3 (2017) i Redmi Note 4X SD, a ova na A40 bi trebala biti i nešto bolja od njih.
Jedino me malo brine baterija, na gsmarena testu je izdržao dosta manje od A5 (2017), a slični su procesorom, veličinom ekrana i baterije. Čudno, više puta sam primjetio nelogične rezultate u tim njihovim testovima baterije. Na dosta drugih recenzija je ovaj mob ipak imao ok autonomiju.

Dva dana koristenja, oko 6 sati SOT.... 2:1 wifi/mob

from komsa's a40

Ovo zvuči super. Je li bilo slabo osvijetljenje ekrana, ili možda automatsko u slabije osvijetljenoj sobi ?

Nisam zahtjevan korisnik za bateriju, uvijek isključujem sync, gps, uključim black teme, u pozadini stalno aktivan samo Viber, ne igram igrice.
Sve riješavam i provjeravam surfajući browserom, i to ne chrome nego opera.
Nekih 7 sati SOT-a uz 15% preostale baterije bih uz takvo korištenje na 4G i 40% osvijetljenja htio postići
 
Poslednja izmena:
... bitno je da li sam na wifi ili na mobilnom posto na mobilnom internetu baterija traje primetno kraće.... automatsko osvetljenje uvek....otprilike 2:1 korištenje unutra naspram korištenja napolje.... sve u svemu, baterija na A40 pokazala se nešto bolje nego svojevremeno na S8 i nešto slabije nego na XZ1 Sony-ju......

from komsa's a40
 
Da li je tko provjerio ima li na 1080p video snimanju glavnom kamerom onog pulsiranja autofokusa, koji je i prilično spor.
Dosta je to loše izgledalo na prvom romu, nisam čuo da li su to malo popravili kasnije ?
 
@Asi

Čuvaj(mo) taj A3 (2017), teško da će se takav mališa ikad više pojaviti.
 
@Asi

Čuvaj(mo) taj A3 (2017), teško da će se takav mališa ikad više pojaviti.

Neću ga se riješiti, čuvat ću ga u rezervi.
Jer i ovakvih telefona kao A40 možda neće biti više. A41 koji je u najavi, izgleda da će biti nešto veći i teži, te sa mediatek procesorom, uglavnom samo rastu i rastu.
A3 (2017) je predobar za džep ali nije ugodan za surf, čet i uobičajeno korištenje. A40 je već dobar kompromis, a ima i moderniji display. Onaj A3 je malo pregažen vremenom, ali super je za onoga kome je najbitnije da služi kao običniji telefon, uz tu i tamo malo naprednih funkcija kada zatrebaju.
 
Ista prica kod mene, A3 2017, naslednik po meni s3, s4ke. Kada odradi svoje vagam izmedju ovoga i s10e, ma da me nervira baterija!
Jedino mi smeta sto nema AOD, plastika ili nesto drugo je svejedno posto je silikon obavezan!
 
A meni je zasad prvi kandidat nešto malo veći Huawei P30. Veći je i teži od tih najmanjih ali bar dobijem sve u njemu, osim optičke stabilizacije, ali i bez toga je moćan.
Kod S10e mi se ne sviđa varijabilni aperture na kameri, loša autonomija baterije, i to što nema optički zum telefoto. Platim ga masno a ne dobijem ni potpuni paket kamera.
Tako da mi je opcija broj 2 A40.

Za A40 je jedan na gsm areni napisao da je nakon godine dana korištenja počeo primjećivati crvenkastu nijansu u gornjem lijevom kutu displeja, kada svijetlinu ekrana smanji na neki minimum. Također, taj isti je napisao da su mu fizička dugmad za pojačavanje i smanjivanje zvuka, postupno otkazala.
Vi koji imate uređaj, kako vam se čini po tim pitanjima ?
 
Isprobao sam kandidate opet u jednom centru, pošto su od jučer u hrvatskoj krenule neke trgovine raditi.

Leđa se ovom A40 saviju samo mrvicu ako ih jače pritisneš, nisu loša uopće. Uspređujući konstrukciju njega sa P30 i S10e, vidi se razlika u kvaliteti uglavnom kod dugmadi, na skupljim modelima su bolje napravljena, ljepše klikaju, deblja su. Śto ne znači da su na a40 loša, ipak isto tako izgledaju na cijeloj A seriji, pa i ovogodišnjim novim modelima kao a51, a71.

Moj Galaxy A3 (2017) je željezan i konstrukcija mu je jača strana, i sada kada Iphone izbacuje opet na tržište "starinski dizajn" sa SE2 imam osjećaj kao da sa A3 imam mobitel od 500 eura :D

Autonomija mu nije nešto još od prvog dana, ali ne cijedim ga puno pa izdrži meni dovoljno.
Vjerovatno sličnu se može očekivati i od S10e i A40.
 
Nazad
Vrh Dno