Šta je novo?

Samsung Galaxy A40

Razumem ja tebe,ali svako gleda da uzme ono najbolje za svoje pare pa makar i ne koristio mogucnoati tog uredjaja do kraja. Ja kritikujem ovaj telefon zbog procesora,ali mi se sa druge strane izuzetno svidja Samoled ekran,niko drugi u toj kategoriji ne nudi Super Amoled sto je po meni ogroman plus.

Koga je u 200 eur segmentu briga za gluposti tipa procesor, memorija - nije to PC... Naravno da većina ljudi za malo novca gledaju da imaju bolji ekran i moderniji dizajn, eventualno slot za karticu i jack za slušalice.

Realno neces se usreciti, ako ti je bitan CPU ni sa Redmi ni sa A40, pa je pametnije da uzmeš telefon sa boljim ekranom i modernijim dizajnom.

Ja bih uvek uzeo ovaj A40 ili A50 u toj klasi - zaista me baš briga da li je CPU malo brži u AnTuTu na telefonu od 200 eur.
 
Ako ne zameras,odgovoricu ti ja. Note 7 ima bolju kameru,dosta bolju ako ubacis gcam. Takodje je i bolja izrada jer su ledja od stakla.
A40 je po meni lepsi spreda,ima mnogo manje bordure oko ekrana (na note 7 su prilicno velike) i ima Samoled ekran sto je ogroman +.
Ne znam ni ja onda šta je pametno :D
Kontam da je a40 manji(što mi više odgovara)
 
Meni je jedina velika zamerka na A40 što nema ni led notifikaciju ni always on ekran iako je amoled.
 
Upravo tako, definitivno sam odustao od njega može se reći zbog toga
 
Ima milion aplikacija koje rade dobro taj always-on display.
 
Otkucay always on display. Ima ih brdo sa dobrim ocenama pa isprobaj koja ti najvise odgovara.
Ne trosi maltene nista ako imas amoled ekran.
 
Uradio je i nas benchmark recenziju ovog telefona. Skroz ok za te pare. Naravno,akcenat na Samoled ekranu.
 
Kakav je u odnosu na mi a1, njega trenutno koristim? Gledam bas da uzmem neki kompaktan android u skorije vreme a da nije preskup, do oko 200 eur :)
 
Ako je neko uzeo ne bi bilo lose da podeli utiske sa nama koji planiramo da uzmemo A40.
 
Ja sam vrlo blizu kupovine ovog telefona.
Kapiram da za te pare mogu i bolji hardver da nadjem, ali zelim da se vratim Samsungu nakon Huawei, Nokia i Xiaomi midranger-a. Bacio sam oko na A50 isprva, ali mi znaci usteda u ovom momentu, a i mislim da ne gubim previse s obzirom da sam prosecan korisnik. Jedino mi smeta sto A40 nema ni LED notifikaciju ni AOD, mada se nadam da bi u nekom buducem azuriranju mozda mogao da dobije pomenutu stavku.
 
Evo malo informacija iz prve ruke.
Dual sim ima mogucnost da se obe kartice istovremeno podese na 2g/3g/4g, naravno konekcija moze da ide samo na jednoj. izbor je 2g, 3g, 2g/3g i 2g/3g/4g. Samo 4g nema.
Izrada je dobra ali su ledja tanucna i pod pritiskom se ugibaju. Kada se pusti glasno muzika cela ledja vibriraju. Ko stavlja masku verovatno to nece osetini.
Telefon je brz za svakodnevno koriscenje i surf, igrice nisam probao.
Od prinstaliranih aplikacija ima samo Facebook, Linkedin, MS Office i Sky drive, nemogu se deinstalirati samo onemoguciti :). Naravno samsungove standardne aplikacije plus guglove mada neke mogu da se deinstaliraju.
Sve moze da se deinstalira bez rutovanja preko ADB-a isprobao i radi. U slucaju da nesto zeznete reset na fabricka sve vraca.... pa ispocetka.
Zvuk prilikom poziva i na BT slusalici je glasan kao i notifikacije.
Ako nekog nesto kokretno zanima nek pita.
 
Dobih danas telefon, pa ajde da podelim koji utisak...

Prvo, nakon Redmi Note 6 Pro, ovaj telefon je "telefoncic", znaci kompaktnost mu je definitivno prvi i najjaci utisak sto se tice ergonomije, a opet dijagonala od 5.9 ne pruza nista manji dozviljaj nego ona od 6.26 na RN6P. Stavise STB je stvarno impozantan na ovom telefonu, mislim da je trenutno Samsungov telefon sa najvecim STB.
Zatim izrada - bio sam skeptican prema "plastikaneru", medjutim ova "glasstic" izrada mi se svidja. Sve je uklopljeno "jako", nema nikakvih anomalija na izradi, telefon je kao pero u ruci, a poledjina ima zanimljive efekte presijavnja (moj crni vise vuce na tamno plavo i ljubicasto), mada savetujem ipak masku da se zastiti od ogrebotina pre svega, i poboljsa hvat, mada s obizrom na kompaktnost to i nije veci problem.
Ekran sjajan, OneUI zanimljiv, kamere nisam isprobao, niti stekao generalni ustisak o performansama jos.

Sve u svemu, ovo je dojam na prvi pogled i osecaj, i mislim da onaj ko trazi pre svega kompatan telefon sa AMOLED ekranom, da prakticno to moze samo da nadje u A40 trenutno.
Sigurno da ima boljih izbora u ovom cenovnom rangu, ali ako se bira na osnovu navedenih prioriteta onda se ne moze pogresiti.
 
Kamera kako se pokazala, moze li da se naprave pristojne slike?

Sent from my AUM-L29 using Tapatalk
 
Sto se tice baterije meni traje 2 dana koriscenja i ostane 15% bez igranja igrica i YouTube-a. Znaci poziv sms, viber, surf. Realno ocekivao sam vise. SOT oko 4 sata za dva dana.
Fotke prosecne nevidim neku razliku u odnosu na Samsung A500 koji sam koristio pre.
 
Neki predlog za AOD aplikaciju?Probao gore pomenutu ali mi je pretrpana.

Ja sam stavio "Always On Edge", ali ipak troši dosta, pa sam je isključio iako sam platio da isključim reklame. Po mojoj proceni troši oko 3-5% na sat vremena, što je neprihvatljivo.

Verovatno su AOD izbacili iz A40 zbog slabašne baterije od 3.1mAh.

Kako god, ja sam oduševljen telefončićem... Super mi se nadopunjuje uz S10 :)
 
Ja više verujem da su Aod izbacili zbog Amoleda. Pitanje je koji je kvalitet amoleda na ovom telefonu. Ili su jednostavno zaboravili da stave, pa će naknando ubaciti.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Ja više verujem da su Aod izbacili zbog Amoleda. Pitanje je koji je kvalitet amoleda na ovom telefonu. Ili su jednostavno zaboravili da stave, pa će naknando ubaciti.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока

Nema veze sa kvalitetom AMOLED-a - drugi modeli iz nove A serije imaju AOD, ali i veću bateriju: npr. A20 i A30.
 
Da, ali još manju bateriju imaju s8,9...

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Da, ali još manju bateriju imaju s8,9...

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока

Da, u pravu si. Onda ima nade da će to ubaciti u nekom narednom update-u, vidim po netu da dosta ljudi to traži, jer telefon nema nikakvu notifikaciju (nema ni LED ni AOD...).
 
Kakav bi ovaj tel. bio kao naslednik Huawei P Smart (3/32)? [emoji846]
Uzeo bih preko Vipa, a žena je htela P Smart da da kevi i uzme Motorolu One. Međutim nju polako izbacuju iz ponude pa ne znam da li će je imati za dve, tri nedelje kada budemo uzimali. Zato smo gledali i druge opcije i ovaj je delovao interesantan. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Evo, slobodno mogu reći, najbolje AOD apilkacije pa ko voli nek' izvoli:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anker.ledmeknow

Aplikacija troši bateriju kao i sve durge 2nd part apks (možda za nijansu manje). Bateriju srče i Samsungova AOD koja je built-in tako da obrni-okreni sve troše slično.
Ja na A50 nisam koristio AOD upravo zbog toga a i koji će mi đavo. Dvo-tap na ekran otvara Lock Screen na kom se, takođe, nalaze notifikacije...

Vidim da će kod mene čučnuti jedan A40 jer mi teba nešto prilagodljivo za džep a da nije skupo i da iole normalno radi (za te pare jedino A40). Totalno sam ne zahtevan korisnik...
 
Poslednja izmena:
na a70 aod mi je potrošio 12 posto baterije za manje od jednog dana...meni je to mnogo tako da sam ga isključio...na kraju sve se nekako svede na sat na ekranu, same notifikacije su nešto što opet svi mi proveravamo često tako da što reče čovek uradiš double tap i opet vidiš šta se dešava...da troši manje verovatno bih ostavio aod, ali tih 12-15% može biti dovoljno da izguram drugi dan do kraja recimo...
 
Crni A40 stiže prekosutra.
Biće utisaka :)
 
Siii.
Morao sam da vratim neke EURice a hteo sam telefon koji je "dobar" za u dzep. A50 to svakako nije iako mi se poprilicno svidjao (svidja mi se i sada).
Mislim da je ovaj A40 sto se velicine i ekrana tice, adekvatna zamena. Ponajvise velicina a Bog me i cena.
Meni ostatak stvari nije mnogo bitan...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno