Šta je novo?

Samsung Galaxy A40

Od skoro imam problem sa telefonom da kada ga ostavim na par minuta izlazi Samsung natpis( kao pri paljenju) i ne pomera se onda moram da ga restartujem preko side dugmića sa strane da bi se ponovo upalio. Da li zna neko mozda sta bi moglo da bude problem? ja sumnjam na bateriju..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Da li je tacno da A40 ima neki problem sa softverom koji se ispoljava kao nepravilan rad usb konektora (nece da puni)?
Kazu da je potrebno na fabricka podesavanja resetovati telefon (A40) i onda radi, jel to tacno?
Da li je tacno, ako je aktivan ovaj problem i telefon je ispod 30% i ugasi vam se telefon (ne znam iz kog razloga, kako i zasto) da ga ne mozete upaliti?

ms1.JPG

ms2.JPG
 
Posedujem ovaj telefon 7 meseci i dosada nisam imao ovakav problem.
Mozda je samo odredjena serija pogodjena ovim problemom ? Moj je inace kupljen u EU.
 
Bilo ih je par komada na garanciji upravo zbog problema da neće da pune. Tako da definitivno imaju problem, ali mali broj njih
 
Jel on (A40) dobio nadogradnju na Android 10?
To ce mu biti posladnja nadogradnja?
Kako radi na A.10?

Bilo ih je par komada na garanciji upravo zbog problema da neće da pune. Tako da definitivno imaju problem, ali mali broj njih
A sta je uzrok problema?
Je li do hw ili softvera?
Ako je hw, sta je problem, jel konektor, ploca ili lem, nesto četvrto, kombinacija prvih 2-3?
 
Poslednja izmena:
Jel on (A40) dobio nadogradnju na Android 10?
To ce mu biti posladnja nadogradnja?
Kako radi na A.10?


A sta je uzrok problema?
Je li do hw ili softvera?
Ako je hw, sta je problem, jel konektor, ploca ili lem, nesto četvrto, kombinacija prvih 2-3?

Planiraš da ga kupiš u GG na akciji :)
 
Upravo sam hteo da se javim tim povodom. :D

Zagledao sam vec nekoliko dana da majci kupim prvi "pametni" telefon (popio zbog toga dve opomene jer sam pitao neprimerena pitanja u temama), kad danas stize email sa obavestenjem za akciju u GG, pogledam a cena "bonbona", ako bude moglo uzecu 2, jedan majci a drugi tetki (majčinoj sestri)... :D

Iako je obavest dosla od Samsunga, ovo je samo GG akcija ili sire?
MORAM da ugrabim jedan barem.
 
Poslednja izmena:
Ah, sad sam gledao bas tu specijalnu ponudu. Pa po toj ceni, cak jos i nizoj si mogao na KP kupiti telefon jos pre pola godine.
 
Pa ne bas, cena je malo veca na KP, garancija upitna, nabavljen ko zna odakle i od koga, tako da je mnoooogo bolja varijanta za 10e manje i sa validnom garancijom uzeti u GG nego od "krvavog trkaca" sa KP...
 
Pa nemoj sad bas preterivati. Skoro uvek ima oglasa, validnih naravno - uzeti telefoni od operatera neotpakovani. A40-ki si imao koliko oces, ispod cene su isle samo tako.
 
To je mislim neka akcija Samsunga. Pre par dana je bila identična akcija za isti telefon u WW.
Dobra je kupovina po toj ceni.
 
Samsung cisti police.

Videli ste da je stigao A41, koji btw kosta 36.999, a taj segment od 30k gde je bio A40 pre, verovatno ce da pokrije A31.
 
Planiraš da ga kupiš u GG na akciji :)

Pokupio 2 komada na kodove, 19.000 dinara je vise nego dobra cena za taj telefon.
Jos sutra da ih pokupim iz prodavnice.
Nov, garancija, cena (meni povoljna jer ja placam), sta cu bolje za obradovati majku i tetku. ;)
 
Dobro si prošao.
Cena je više nego povoljna ;)
 
Poslednja izmena:
Naručio sam i ja jedan za suprugu, ima sestra i zadovoljna je, prosečan korisnik.
Po brzini koliko vidim je u rangu sa mojom Nokia 5.1 Plus, dodatno samsung je malkice manji, lakši i ima bolji ekran.

Prvi put naručujem nešto online, probao sam da platim preko Kom4Pay ali mi nije prolazilo, izbacivalo je neku grešku, šteta, ili je do njih problem ili do banke, a deluje kao jednostavan način za plaćanje.
Tako da sam prijavio plaćanje prilikom preuzimanja.
Takođe sam naveo preuzimanje u prodavnici, ali mi u povratnom mail-u to ne piše, piše moja adresa kao mesto isporuke.
Koliko vidim piše da neko treba da me kontaktira, videćemo kako funkcioniše.

Inače sinoć su vrlo brzo svi a40 bili rasprodani, tu sad ostaje pitanje koliko od tih telefona će oni da pokupe izložene modele, iz tog razloga sam prijavio preuzimanje u prodavnici, poštom ako upakuju kako da vidim da li je otvarana kutija.
 
Naručio sam i ja jedan za suprugu, ima sestra i zadovoljna je, prosečan korisnik.
Po brzini koliko vidim je u rangu sa mojom Nokia 5.1 Plus, dodatno samsung je malkice manji, lakši i ima bolji ekran.

Prvi put naručujem nešto online, probao sam da platim preko Kom4Pay ali mi nije prolazilo, izbacivalo je neku grešku, šteta, ili je do njih problem ili do banke, a deluje kao jednostavan način za plaćanje.
Tako da sam prijavio plaćanje prilikom preuzimanja.
Takođe sam naveo preuzimanje u prodavnici, ali mi u povratnom mail-u to ne piše, piše moja adresa kao mesto isporuke.
Koliko vidim piše da neko treba da me kontaktira, videćemo kako funkcioniše.

Inače sinoć su vrlo brzo svi a40 bili rasprodani, tu sad ostaje pitanje koliko od tih telefona će oni da pokupe izložene modele, iz tog razloga sam prijavio preuzimanje u prodavnici, poštom ako upakuju kako da vidim da li je otvarana kutija.

Ako kupiš proizvod na daljinu-online, možeš ga vratiti u roku od 14 dana. Ukoliko ti nešto ne odgovara bez obrazloženja ga možeš vratiti i tražiti zamenu ili povraćaj novca.
Ali ako uzmeš u radnji tel onda to ne važi.
 
U svakom slučaju još me niko nije kontaktirao u vezi porudžbine :) .
 
Pokupio 2 komada na kodove, 19.000 dinara je vise nego dobra cena za taj telefon.

Dobro si prošao.
Cena je više nego povoljna ;)

Moja mala greska, cena je bila 19.999 dinara po komadu, sto je i dalje veoma povoljna cena... :d

Dok sam preuzimao, ono sto ima u radnji oko 12h recimo, cuo sam iz razgovora prodavca da je naka njihova odnekud rezervisala, trazila da joj dostave sve crne koje imaju...
Meni je jedan od tih crnih dao, plavih nije bilo na stanju pa sam odlucio uzeti jedan roze, jer kao "ne zna se kad ce stici plavi" ...

Majka zadovoljna, samo da nauci sluziti se njime, tetki cu poslati postom kad odem za SA pa nek joj sinovi ili unuka sve izponamesta...
 
Stigao telefon, manje više je ok,
mada animacije nisu fluidne, seckaju, prebacivanje između aplikacija, odlazak na home, nije dobro.
Sa novim gestures je još gore, skrolovanje između aplikacija povlačenjem po dnu je jako loše, mala je debljina trake koja detektuje pokret, stalno jačim neki link.

Poslužiće, ali nisam zadovoljan.
 
Najgori WiFi na svetu. 4m od rutera i jedan zid, ne može da uhvati signal. Zaboravi YT, igrice...
 
Pitati ovdje...možda mi netko bude mogao objasniti. Krenimo redom...supruga ima Samsung A30 kupljen prošle godine u 6. mjesecu kod A1(Austrija) na ugovor...i u ponedjeljak mi pokaže da su joj se pojavili tuđi podsjetnici u kalendaru (default Samsung kalendar aplikacija). Ja pogledao, a samo njen Gmail račun na telefonu, rekoh nemam pojma i izbrišem. Tuđi podsjetnici počinju od 12.10.2020 i neki tipa Tea rođendan imaju za svaku sljedeću godinu. Danas na poslu tako pričam sa prijateljima i kroz priču pročitam par podsjetnika...Tea rođendan, Dirki rođendan,ponuda za stan...da bi na kraju ispalo da su to podsjetnici od prijatelja koji ima iPhone 11 kupljen pred 6 mjeseci također na ugovor. On je pred par dana skinuo i instalirao Readdle Calendars aplikaciju i stavio podsjetnike. Moja supruga vidi njegove termine, on njene ne vidi, kad moja izbriše te termine i njemu se izbrišu na iPhone_u. Njih dvoje se ne poznaju...jednom je kod mene mene bio ali se nije spajao na WiFi i sl. Danas je na poslu stavio novi podsjetnik na par minuta poslije deinstalirao aplikaciju..ali se podsjetnik pojavio u supruzinom kalendaru. Može li mi netko reći kako je to moguće...šta bi moglo dovesti do toga jer ja nemam pojma? Hvala.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Redovno mi telefon ne vidi jedan sim. Danas opet novi uplate u kome je kako kažu rešen problem "no sim card detected" a imam utisak da je samo još gore.
Neko ideju?
6aa09c48ee1da7f1eaa821470f805b2d.jpg
 
Treba mi pomoc, imam ovaj telefon sa telenor prepaid karticom i od kada sam uradio poslednji update za njega ne mogu da se konektujem na internet preko 4G-a, konekcija mi je uvek preko H ili H+.
Vec sam pokusavao i manualno da odaberem mrezu, uradim restart uredjanja, brisanje svega i ponovo pokretanje...ali nista mi nije pomoglo.
 
Nazad
Vrh Dno