Šta je novo?

Samsung Galaxy A40

sokratbg

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2006
Poruke
435
Poena
345
Konacno manji telefon srednje klase.

samsung-galaxy-a40-1.jpg

Ekran: 5.9"(85.5 cm2) Super AMOLED
Rezolucija: 1080 x 2340 pixela
Procesor: Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A73 & 6x1.6 GHz Cortex-A53)
Ram: 4GB
Baterija: 3100 mAh
Kamera: Zadnja: Dual 16 + 5 MP Selfi: 25 MP
dual sim + sd slot
plasticno kuciste

Pojavio se u prodavnicama tehnike 31.000 na oglasima oko 220e.
Ima ga i vip u ponudi na sajtu.

Ako neko ima iskustva uzivo nek podeli...
 
Poslednja izmena:
Čisto sumnjam da je ta cena...

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Deluje mi barem na videu i slikama da je u plavoj boji prelep, kao i A30. Prve informacije su bile da dolazi sa 7904, ali izgleda da je ipak 7885 (nešto snažniji). Veliki plus za Samsung što nekadašnji procesor iz srednjeg segmenta masovno ugrađuje (u različitim varijantama) u niži segment i tako menja mogu slobodno reći odlični 7870.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
U kojim se to prodavnicama pojavio? Baš sam večeras pitao u Samsungu i rekoše mi da će stići za oko dve nedelje.
 
Tehnomanija. Barem na internet stranici.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
P.S. Ipak mi deluje da je u njemu exynos 7904.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Практично,једина разлика између А серије и М серије је та што ови имају Супер Амолед а М серија ТФТ?
 
Lakse je da za 30 sekundi pretrazite nego da zatrpavate temu sumnjama. Telefon se pojavio u 15 radnji te***manije, ww a verovatno ce i u ostalim, pitanje je dana. Nema reklamiranja na forumu a imajuci u vidu da ima 3-4 lanca koja prodaju tehniku nije tesko naci.

Sto se tice procesora nije 7885 bar ne originalni posto su taktovi 2x1.8 i 6x1.6 antutu daje 106000.
 
Ima li negde krstenog review-a ovog telefona?
 
Meni se dopada forma ali su kamere i procesor ipak primetno losiji od A50.
 
Zato i jeste A40, a ne recimo A60. [emoji16]

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Kao sto rekoh u A50 temi, dajte proc iz A50 u A40 i ja zadovoljan :D I wide kameru sa LG-a, metal umesto plastike, plavusu pride kada vec pisem sta mi treba :D
 
Za sada je previsoka cena naspram toga sto nudi.
 
Nije mi jasan samsung sa ovim mid range telefonima. Ovaj telefon nema nista sem Samoled ekrana. Procesor je kriminalan.
Svakako je retkost u mid range kategoriji zateci Samoled ekran ali opet...
Po meni bi bio pun pogodak da su na M20 stavili ovaj Samoled, on i nekako moze da se bori sa konkurentima na polju performansi,ima i odlicnu bateriju i lep dizajn,meni pogotovo najlepsi noch od svih saomija i ovih A serija.
 
A40 ima najbolji STB ratio od svih telefona u tom cenovnom rangu. Čak i od nekih nekoliko puta skupljih.
 
Sto je to toliko bitna stavka da bi neko kupio njega. Mnogo je bitnija stavka procesor koji je na ovom telefonu krs.
 
Neko ceni i estetiku. Uzgred, nije taj čipset toliko loš, imao sam prilike da ga vidim na delu kod A8 2018 (koji je koštao 500eur kad se pojavio).
Ono čime su ovaj telefon osakatili je to što nema AOD.
 
Cipset je ocajan. Ja prvi cenim estetiku,zato i kazem da mi je notch izuzetno lepo i elegantno resen na M20
 
Po čemu je očajan?

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Procesor je taman onakav kakav treba da bude za ovaj cenovni rang i klasu. Čak je i ozbiljniji od raznoraznih "ekonomičnih" (cortex 5x) procesora koji se mahom nalaze u ovoj klasi telefona.
Mogu reći da je telefon pun pogodak kao im i cela ovogodišnja A i M familija (ako gledamo kupovinu preko KP, ali čak i legalno se može reći da je sve koliko toliko prihvatljivo).

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Telefon kosta preko 200€ a ima procesor koji je jedva u rangu SD636. Po meni je to malo ako se uzme u obzir da postoje xiaomi modeli novi za oko 170€ sa SD660.
Po meni je jedina prednost ovog telefona Samoled ekran.
 
Da li znaš da je SD 636 ustvari SD 660 na nižem radnom taktu procesora i grafičke. Dok je sve ostalo isto. I kakve veze imaju kinezi sa ovim telefonom? I kakve veze uopšte imd SD 660, kakvo je on merilo?!

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Pa druze,ako kupujes telefon,onda ga poredis sa telefonima iz istog cenovnog ranga. Mislim da tako radi svako iole normalan i pametan. Pa izabere ono sto mu se najvise svidja i sta je najbolje za taj novac.
Sa tim u vezi,itekako ima veze poredjenje procesora kone sam povise napisao.
Shvatam da ti pokusavas da odbranis neki stav ovde, ali bez ljutnje,prethodna poruka ti je izuzetno glupa.
 
Jel onda bolja kupovina ovaj model ili redmi note 7?
 
Note 7 je po velicini i mogucnostima u kategoriji A50. A40 je manji, sporiji, losija kamera, namenjen onima kojima je bitniji dizajn, mala velicina i odlican ekran nego sirove performanse, mada nisu ni one kriminalno lose vec su lose naspram onoga sto se moze naci za taj novac.
 
Nemam se šta ljutiti, inače na ovom forumu nikog lično ne poznajem. Pa mi može pisati bilo šta...
Ja ovde želim da se ogradim oko dečijih fazona (ovaj procesor bla bla bla..) koji se već godinama vrte. Ko nema iskustva sa procesorima iz srednjeg segmenta, nema šta lupetati o njima.
Već se duže vreme stvara lažna slika kako određeni procesori teško mogu da ispune očekivanja prosečnim kupcima, dok je praksa totalno drugačija.
Po čitanju pojedinih filozofa ovde moja greška je što sam uzeo SD 636, koji mi već bliže 6m radi fantastično. Sestričina ima telefon sa ex.7870 i gle čuda već skoro 3 g. nema zamerke na njega. Ima još dosta primera... Ali da sumiram, ja i sestričina smo zahtevniji od sigurno 70% korisnika mobilnih telefona, a imamo sasvim prosečne telefone koji nas odlično služe. Kada se javi tako neki filozof da je loš procesor i uporedi ga sa nekim u realnom radu malo boljim procesorom stvara se utisak da je to neupotrebljiv procesor iako 90% korisnika ne bi primetili razliku između 7870 i sd 855, a ne između nijansnih razlika. E zato pišem da se ovde troluje oko gluposti koji nisu bitne. Kada imaš dobar procesor njega nije bitno upoređivati sa boljim, niti se cena kod običnog kupca upoređuje. Bitno je da se nekom nešto sviđa, a ko mu se sviđa onda se daju pare za to. Šta mene briga ako se mom ocu sviđa odlični A50, a za te pare na papiru mogu kupiti bolji.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Razumem ja tebe,ali svako gleda da uzme ono najbolje za svoje pare pa makar i ne koristio mogucnoati tog uredjaja do kraja. Ja kritikujem ovaj telefon zbog procesora,ali mi se sa druge strane izuzetno svidja Samoled ekran,niko drugi u toj kategoriji ne nudi Super Amoled sto je po meni ogroman plus.
 
Note 7 je po velicini i mogucnostima u kategoriji A50. A40 je manji, sporiji, losija kamera, namenjen onima kojima je bitniji dizajn, mala velicina i odlican ekran nego sirove performanse, mada nisu ni one kriminalno lose vec su lose naspram onoga sto se moze naci za taj novac.
Hvala, znači kamera je bolja na note7?
 
Ako ne zameras,odgovoricu ti ja. Note 7 ima bolju kameru,dosta bolju ako ubacis gcam. Takodje je i bolja izrada jer su ledja od stakla.
A40 je po meni lepsi spreda,ima mnogo manje bordure oko ekrana (na note 7 su prilicno velike) i ima Samoled ekran sto je ogroman +.
 
Nazad
Vrh Dno