Šta je novo?

HP 250 G4 - Проблем: System Board CT Number

Jovandeka

Slavan
Učlanjen(a)
13.05.2007
Poruke
567
Poena
320
HP 250 G4:
IMG_20190415_213308.jpg

Приликом стартовања избацује следеће:
IMG_20190415_215049.jpg

Након ''ентера'' дигне се систем али лаптоп успорено ради а батерија се не пуни. Ради на батерији. Пуни се само када је лаптоп угашен.
Тражих по нету, и нађох упутства за некакав DmiFit HP Tool. Направих бутабилни флеш и покренух то, али ми исписује да овај модел није подржан:
IMG_20190415_214942.jpg

Нађох на нету да би ми помогао NbDmiFit-2.0E са некаквим HPBC375.exe... али не могу да ископам то нигде...

Уууупооооомооооћ!
 
Probaj za početak update-uj bios, na sajtu je poslednji f. 28a iz Dec 2018

Meni je nešto slično izbacivao kad mi je drugar ubacio novi bios ali direktno preko nekog eprom programatora jer kako mi je objasnio nije bio baš za moj model nego za isti koji je bio manja dijagonala. Sećam se da sam nekim tool-om ručno upisao serial, product id, model.

Probaću da iskopam koji je tool bio u pitanju.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ставио сам нови биос, али је проблем остао...
Јави ако ископаш тај алат...
 
Ovo se obično pojavljuje pri POST-u nakon menjanja matične... Može li nešto malo više o istoriji boljke? Šta joj je predhodilo?
 
https://mega.nz/#!uw1XxYSR!2BI7PD_4jL0avr3jMPIvfdFcf7zwhtigWrIhca-Fwfo

Ovaj program sam koristio,ako se dobro secam samo se pokrene u win NbDmiFit.bat posto je laptop proizveden posle 2012.god. Procitaj prvo lepo uputstvo pa prepisi sa laptopa sve potrebne podatke, model,product id,serial itd...

Jako bitna stavka na pocetku jeste da podesis bios na Legacy ili UEFI hybrid da bi mogao da ti pokrene bat iz win-a. Kao sto rekoh sve lepo pise u readme.txt
 
Poslednja izmena:
Лаптоп није отваран и није ништа на њему мењано. Приметио сам само да пуњач не належе баш лепо, не знам да ли то има некакве везе:
IMG_20190416_073100_2.jpg

@MightzOutaw - Захваљујем... Пробаћу поподне па јављам...
 
@MightyOutlaw
Пробах и тај програм али није компатибилан:
IMG_20190416_182844.jpg
Ипак га покренем, али ми не дозвољава да снимим број који сам унео...
IMG_20190416_182818.jpg

@CuBe-O
Надам се да је до конектора за напајање. У петак ћу га добити па ћу јавити када га заменим...
 
Već sam ti napisao ranije, pročitaj Readme.txt pokrećes "bat" fajl "NbDmiFit" I sledis uputstva. Prvo će ti tražiti da ukucas tačan datum i vreme.

Tvoj laptop je proizveden posle 2012. god što znači ne praviš boot usb već pokrećes bat fajl u win-u.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Променио сам данас конектор напајања и проблем је решен. Ради без проблема.
Захваљујем свима на учешћу у теми и на помоћи.
 
Nazad
Vrh Dno