Šta je novo?

Mrav ( buba ) u LED panelu monitora

sasa022

Čuven
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poruke
6,448
Poena
605
Da se resiti ali je pipavo, mora se rasturiti monitor, odvojiti prednje staklo sa displeja i izbaciti buba, zezancija je sto bilo kakva trunka prasine, dlaka ili slicno da upadne u procesu situacija moze biti jos gora nakon sklapanja nazad.
Moja preporuka posto je u garanciji sacekas da buba izadje/ugine, pa zavisnosti od toga nosis na reklamaciju.
 
Prsni malo raid ili wd40 :d
 
Можеш и да притиснеш мрава ако ти после не смета флека која ће да га замени. ;) Бар неће да се шета. Мислим да је неко решио сличан проблем тако што је некако размакао тај део и одувао бубу.
Или да сачекаш да нађе излаз.
 
zavisi dal je pametan mrav (buba ), meni eno smrdibuba ve 2 nedelje pokusava da nadje put iz venecijanera na prozoru al ne umee :D nije skolovana... Da je ja vadim ne pada mi na pamet nek ugine pa cu je posle jer mi se toliko gade da su mi izbili 300e za komarnike pre 2 godine :D
 
Sačekaš "dumre" i ako ostane na panelu i smeta, malo razdvojiš premaz/foliju od stakla ekrana sa sisaljkom da bi on pao dole. Ovo naravno oprezno, inače "press F". Oduvati mrava možda i može, ali to onda podrazumeva otvaranje monitora u garanciji.
 
Nadam se da je otisao nekim svojim putem , nije mi potreban mrav a jos manje mrtvi pikseli.... :hair::crash::crash::crash:
 
Može se reći da monitor baguje. :d


Elem, desilo se i meni prošle godine, neka sitna buba je bila u pitanju, ali otišla je svojim putem ili je umrla u nekom drugom delu monitora, uglavnom nema je više na ekranu. Laganim pritiscima gumicom obične olovke sam je terao ka ivicama ekrana i ona je zaista otišla tamo, tako da možeš i to da probaš.
 
Nazad
Vrh Dno