Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Time si osakatio kvalitet. Konu brzinu neta ti pokazuje eon aolikacija na TCL-u?
 
Eon vuče izmedju 25 do 35 Mbit. Nisam primetio da gubim na kvalitetu slike jer mi je net stabilan. Još uvek se igram sa brzinama, a sumnjam da je sbb imao problem koji izgleda rešava.
 
Eon vuče izmedju 25 do 35 Mbit. Nisam primetio da gubim na kvalitetu slike jer mi je net stabilan. Još uvek se igram sa brzinama, a sumnjam da je sbb imao problem koji izgleda rešava.

Sama EON aplikacija sigurno ne vuče 25 do 35 Mbps. Na CBR sa maksimalnim kvalitetom slike je bitrate 7 Mbps u proseku. Inače, svakako gubiš na kvalitetu slike ako staviš manji bitrate.
 
Vuče u skokovima ;) Tako da povuče i toliko i više od toliko ako ima šta da povuče.
Svaki video fragment traje ~6 sekundi, playlista ima beše 3 fragmenta. I tako u krug download>pauza>download.
 
Vuče u skokovima ;) Tako da povuče i toliko i više od toliko ako ima šta da povuče.
Svaki video fragment traje ~6 sekundi, playlista ima beše 3 fragmenta. I tako u krug download>pauza>download.

Ja sam pratio te skokove, ali samo za EON TV aplikaciju, dakle com.ug.eon.android.tv i oni postoje, ali 25-35 Mbps zaista nikad nisam uočio. Koliko se sećam, probao sam sa CBR i na internetu nešto sporijem od 20 Mbps i sve je radilo glatko, a tu zaista ne može da se povuče ništa brže. Prekidanje i seckanje slike primećivao sam tek kad brzina padne na 10 Mbps ili niže. E, sad, ako se tu nešto promenilo u poslednje vreme, nisam obavešten :)
 
Definitivno TCL 50ep660 eon smart aplikacija, podešavanje slike i zvuka na CBR, kvalitet videa na srednji do 2 Mbit/sec. I sve glatko funkcioniše. Ako podignem kvalitet videa na 4 Mbit/sec nastaju problemi,kod maksimalnog od 7 Mbit/sec aplikacija što se tiče tv kanala nepotrebljiva, video klub funkcioniše i pri 7 Mbit/sec bez problema.
 
Na 50 inca taj kvalitet daje poprilično muljavu sliku. Na 32 inca se primeti i to poprilično.
Proveri da li ima ažuriranja sistema samog tv-a a i aplikacije eon.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ako neko ima Netflix ili EON smart i hoće da se menja, nudim HBOGo više naloga....
 
Skinuo sam softwer sa TCL Hrvatska, teži 1.2 Gb, pa ću za vikend odraditi komplet nadogradnju, pa će vidimo da li će biti bolje, Eon sam zadnji put skinuo sa sapk, znači ne sa Google play-a
 
Da li se nekome desilo, da je pri pokretanju aplikacije EON, dobio novi kod za aktivaciju? Duze vreme nisam pokretao EON Android TV OS aplikaciju, ali ovih dana je tako bilo. Da li to znaci, da se aplikacija azurirala ili periodicno mora da se aktivira novim kodom? U pitanju je Mi box S. Izbrisao sam stari kod i uneo novi u "Moj SBB". Na Play store-u, nema opcije "Azuriraj", pa se pitam, da li je to azuriranje aplikaicje o kome svi pricaju.
 
Da li se nekome desilo, da je pri pokretanju aplikacije EON, dobio novi kod za aktivaciju? Duze vreme nisam pokretao EON Android TV OS aplikaciju, ali ovih dana je tako bilo. Da li to znaci, da se aplikacija azurirala ili periodicno mora da se aktivira novim kodom? U pitanju je Mi box S. Izbrisao sam stari kod i uneo novi u "Moj SBB". Na Play store-u, nema opcije "Azuriraj", pa se pitam, da li je to azuriranje aplikaicje o kome svi pricaju.

Ažuriranje o kome svi pricaju je za njihove boksove gde aplikacija nije ista ko sa play stora.
 
Ažuriranje o kome svi pricaju je za njihove boksove gde aplikacija nije ista ko sa play stora.

Znaci, o tome se radi. Hvala. Zbunilo me je, sto je aplikacija izbacila novi kod za aktivaciju, mada dugo nije pokretana, skoro dva meseca. Mozda to ima neke veze, sa tim.
 
Drug ima problem na eon smart aplikaciji, da nema signala. Jel neko imao slican problem i kako ga resiti? Na SBB internetu je povezan preko wifi-a. Lg tv je, model iz prosle godine.
2ba886d71eec2033030fbf356fc7d5d9.jpg
 
Ta se greska kod mene na LG aplikaciji pojavi kad zeza DNS ili internet. Ako radi internet u tom momentu, probaj DNS adrese da promenis, recimo 8.8.8.8 i 1.1.1.1.
 
Da li moze neko na svom sbb portalu da aktivira moj tv na eon ako sam ja na mts-u? Kazete ovde da ljudi sa eon paketima mogu x uredjaja da aktiviraju, pa bih nasao nekog sa sbb ako moze?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Možeš ali ti neće raditi N, SK i još neki kanali.
 
Drug ima problem na eon smart aplikaciji, da nema signala. Jel neko imao slican problem i kako ga resiti? Na SBB internetu je povezan preko wifi-a. Lg tv je, model iz prosle godine.
2ba886d71eec2033030fbf356fc7d5d9.jpg

meni je bilo tako i posle restarta proradio normalno
 
Sviđa mi se ovaj minimalizam, napokon neko sa osećajem za dizajn u SBBu.
 
Мислиш на то што нигде текста нема, па немаш појма шта бираш?

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Hahahaha. Ista stvar kod mene.
Katastrofa.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I kod mene ovako,ubadam pola na slepo po osecaju? Jel mogu da instaliram neku stariju verziju koja radi? Ovo mi je prva smart aplikacija,do sad koristio obicnu mobilnu aplikaciju.
 
Koja verzija je odgovarajuca za Android Box? U pitaju je Fire TV 4K stick, MediaTek SoC, Android 7.1.
Vidim da su dostupne 2.0.1 i 3.62 verzije.
 
Da li je neko probao da pokrene eon na Laki boksu iz Oriona? Ako jeste ako može da prenese iskustva

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pretpostavljam da mislis na ovaj EON Smart iz naslova teme? Ne moze jer se Laki box predstavlja kao Android mobile, ne kao Android TV i nakon instalacije pri prvom pokretanju, aplikacija ce ti reci da uredjaj nije kompatibilan.

Koristim EON Mobile na Laki boxu, iskustva su da moras da se juris misem po interfejsu jer je app radjena samo za touch screen, pa saltanje strelicama gore dole levo desno uopste nije moguce.
 
meni je na x96mini eontv aplikacija radila bez problema, nije bilo zaštite. napominjem da je to bilo pre dosta vremena, onda sam prešao na eon box, a mini skuplja prasinu...

znam da je problem sa mobile aplikaciji na ATV platformi i to se resava starom verzijom app

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ima li još neko problema sa TV aplikacijom? Tizen je u pitanju, tj. Samsung, od juče na većini kanala samo crn ekran bez tona, a tamo gde ima slike nema tona. Deinstalirao i ponovo instalirao i aktivirao Eon app, bez promene.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno