Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

@Troller: Brate, jel ti pročitaš pitanje na koje odgovaraš ili vadiš iz kutijeveć upakovane odgovore koji ti "dunu"?. Čovek se žali da kad koristi "običnu" Eon aplikaciju (= verzija za mobilne telefone; pošto je naravno on još jedan "pozajmljivač" tuđeg naloga gde je "gazda" iskoristio 1 SmartTV app po SBB nalogu pa sad mora "snalaženje") na uređaju sa "Android TV" OS (verovatno Mi Box koji ima 60% foruma) ne radi NI JEDAN kanal, tj verovatno priča o tome da aplikacija totalno crash-uje totalno u momentu kad izabereš bilo koji kanal da pusti?

Tj verovatno koristi matori prepravljeni apk fajl da bi uopšte mogao da mrdne bilo gde sa interfejsa kad se bira jezik i loguje (jer neprepravljen najnoviji app upravo na tom mestu radi proveru "kompatibilnosti".

Dajte bre ljudi ako nemate konkretno iskustvo i konkretno znanje o nekoj temi nemojte bzvz da odgovarate sa pogrešnim ili "samo" nebuloznom odgovorima.

@veljkoka: Poznat problem sa mobilnom aplikacijom... neće da može to što si smislio.
A malo si kontradiktoran: prvo napišeš da si "uzeo nalog za smart aplikaciju" pa posle slominješ običnu aplikaciju. Šta na kraju koristiš: SmartTV verziju koja se aktivira kodom (i može samo 1 aplikacija po MojSBB nalogu) ili budžiš "običnu"/mobilnu verziju na tvoj kinez box pa ratuješ sa mišem / air mouse umesto daljincem?
 
Poslednja izmena:
Ok malo sam zurio, ajde da detaljnije obkasnim.Ne koristim iste naloge, nalog od obicne eon aplikacije mi je od druga i tu rade kanali, osim onih koji su zakljucani zbog mreze.

E sada, drugarici sam pravio nalog na sbb, i njoj ne treba ta smart aplikacija, pa rekoh ajde da probam kod mene, neko je rekao da je slika malo bolja, instalirao sam tu aplikaciju i normalno se ulogovao sa onim kodom, ali nece ni jedan kanal. Aolikacija radi normalno, krecem se kroz meni, podesavanja rade, samo iz nekog razloga slika nece. Imam beelink GT1 ultimate.
Treba li posebna neka verzija aplikacije za ovaj obican android?

Verzija androida na boxu je 7.1.
 
@shamanNS sam si rekao da je kontradiktoran.
Kako je on srocio svoj post ispada da se ulogovao i da mu pola kanala radi a pola ne.
U tom slucaju moj odgovor ima smisla zar ne?

@veljkoka
Probaj da obrises obicnu app pa probaj onda.Na prethodnom boxu sam imao isti problem.Doduse ja sam probavao na obe app istim nalogom.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Troller: Ne, ja lično ne vidim tvoje tumačenje kao moguće (da neki kanali ne rade), kontradiktorno je samo koju od sve aplikacije koristi. Problem je jasan. I da tvoj "odgovor" nema veze sa pitanjem i problemom. Tvoje odgovor ide samo uz pitanje "zašto mi ne radi N1, SK, Fox?" ;) No nebitno.

I moj odgovoran je sad očigledno "promašio" poprilično kad @veljkoka uspevao da bude dovoljno nedefinisan da ja moram da malo previše nagađanja i pogađanja šta je mislio.

@veljkoka: Za taj problem ja još nisam čuo (Android OS + SmartTV app = nema stream-a), znam za kontra problem (AndroidTV uređaj poput Mi Box + mobilna app matora bez provere koja blokira upotrebu na AndroidTV uređajima = crash-uje app pri izboru kanala).

I znam za probleme tipa da zaglavi SmartTV app posle "splash screen", da ne reaguje na kontrole ili ova što se počela dešavati i poslednje vreme da zaglavi pri startovanju i da čuješ samo zvuk TV kanala.

Ne ostaje ti ništa drugi nego da probaš starije verzije SmartTV aplikacije redom pa ako ubodeš neku koja radi na tvom kinezu koristiš nju.

https://m.apkpure.com/eon/com.ug.eon.android.tv/versions

Kreneš u nazad (ako si sad testitao v3.4.4 probaš sledeću stariju: V3.2.3) sve do v3.1.2 (to je najmatorija verzija koja može da se instalira apk direktno bez potrebe za modifikacijom apk fajla, sve starije od toga mora da se ležira version number) dok be ubodeš neku da radi (ako radi bilo koja).
Znači samo preko postojeće instalacije "pregaziš" matoriji apk fajl koristeći neki file manager app za instaliranje.
Trebalo bi da može tako i da će ostati app data pa samim tim ostaje i aktivirana app. Ako imaš root na tom kinezu za svaki slučaj uradi backup aplikacije sa Titanium Backup ili tako nečim. Da ne bi došao u situaciju da moraš da brišeš postojeći uređaj za MojSBB portala ;)
 
Ok malo sam zurio, ajde da detaljnije obkasnim.Ne koristim iste naloge, nalog od obicne eon aplikacije mi je od druga i tu rade kanali, osim onih koji su zakljucani zbog mreze.

E sada, drugarici sam pravio nalog na sbb, i njoj ne treba ta smart aplikacija, pa rekoh ajde da probam kod mene, neko je rekao da je slika malo bolja, instalirao sam tu aplikaciju i normalno se ulogovao sa onim kodom, ali nece ni jedan kanal. Aolikacija radi normalno, krecem se kroz meni, podesavanja rade, samo iz nekog razloga slika nece. Imam beelink GT1 ultimate.
Treba li posebna neka verzija aplikacije za ovaj obican android?

Verzija androida na boxu je 7.1.
Имам исти бокс и ради апсолутно нормално.

Послато са NOVA 5T уз помоћ тапатока
 
@shamanns

Pogodio si, valjda sam nasao neku verziju aplikacije koja nije htela. Skinuo sam neku noviju 3.4.4 cini mi se, moja bila 3.1.2 i proradilo.
Ja sam mislio da android nesto zeza i da zbog toga nece obzirom da je ova aplikacija za android tv sistem.
 
Pitanje jedno, radi mi EON aplikacija regularno na telefonu kad koristim mts net, rade svi kanali, SK, N1 itd.
Hoće isto tako da radi i smart tv aplikacija na android tv boxu (recimo xiaomi-ju) na mts netu, pod pretpostavkom da je instaliram regularno, sa kodom?
 
Znači, može preko telefona, tableta, kompa, ali ne može preko android box-a?
Sjajno.
 
Pitanje jedno, radi mi EON aplikacija regularno na telefonu kad koristim mts net, rade svi kanali, SK, N1 itd.
Hoće isto tako da radi i smart tv aplikacija na android tv boxu (recimo xiaomi-ju) na mts netu, pod pretpostavkom da je instaliram regularno, sa kodom?
Na MTS na tel rade svi kanali,dok na ADSL ne otvara čini mi se N1,Nova.....

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Uzeo Xiaomi Mi Box S za vikend, instalirao EON, probao da učukam onaj aktivacioni kod na portalu, kaže 'greška, maksimalan broj uređaja ...'. Pogledam na portalu, 0/1 Smart TV app aktiviran. Pozovem korisničku podršku, kažem da imam EON Premium TV paket, van mreže. Posle nekoliko neuspelih pokušaja, reče da će 'kolege' aktivirati od ponedeljka.
Pročitah 15-ak strana na ovoj temi, ako sam dobro razumeo, ispada da je ona 1 Smart TV app koja može da se instalira u stvari na onom SBB-ovom boxu koji sam dobio kad sam prešao sa D3i?
Mislim, nije mi neki veliki problem, mogu da castujem na onaj Xiaomi sa telefona, ako baš hoću, ali brate, ako je stvarno tako ...
 
Ako si presao sa d3i onda pored boxa imas prava na jos jednu smart aplikaciju. J sam presao sa d3i gde sam imao dva albisa, zamenio za sva Eona i plus tu jednu aplikaciju koristim na Mi box 3,tako da imam Eon na 3 televizora. Naravno imam i 8 aplikacija za telefon, tablet ili pc
 
Autorizovali mi dodatnu Smart TV aplikaciju, prošla ona autorizacija pomoću koda. Sad mi na portalu stoji 1/2 Smart TV aplikacije aktivirane.
Šteta što mora to neko ručno da autorizuje, bilo bi lepše da je moglo bez toga. Sve u svemu, box (i EON na njemu) šljaka kao sat.
 
Ne mora (ili bar ranije nije moralo) nego su to kod tebe nešto zeznuli pri migraciji naloga sa D3i na Eon OTT ugovor.
 
Pozdrav, procitah sve strane, i i dalje me buni ovo oko aplikacija. Mobilna, smart, box aplikacija...

Treba sutra da mi stigne neki Tanix box. Vec koristim EON box, van mreze na jednom televizoru. Imam sportski + porodicni paket. Zanima me da li cu moci da instaliram EON na ovom boksu, kao i da istovremeno pratim kanale na oba televizora?

Na nalogu imam gde stoji mobilni uredjaji je 3/3, a na mestu gde pise Smart TV stoji sledece:

karVruC.png


Da li mogu da ubacim jos jedan uredjaj na ovo prazno mesto?
 
Pozdrav, procitah sve strane, i i dalje me buni ovo oko aplikacija. Mobilna, smart, box aplikacija...

Treba sutra da mi stigne neki Tanix box. Vec koristim EON box, van mreze na jednom televizoru. Imam sportski + porodicni paket. Zanima me da li cu moci da instaliram EON na ovom boksu, kao i da istovremeno pratim kanale na oba televizora?

Na nalogu imam gde stoji mobilni uredjaji je 3/3, a na mestu gde pise Smart TV stoji sledece:

karVruC.png


Da li mogu da ubacim jos jedan uredjaj na ovo prazno mesto?

Po ovoj slici ti si pored njihovog boksa već aktiviro još jedan Eon za smart tv tako da nećeš moći da aktiviraš i taj boks, dok ili taj uređaj ne izbrišeš ili jednu od ovih za mobilnu pa onda da uz pomoć miša nju koristiš na tom boksu.
 
Sljaka mi mob, laptop i Smart TV, pored EON Boxa

rNwQpv8.png







Dakle, ovo desno stoji da je aktiviran smart TV.

Ali cemu onda ona dva polja 1/2 gde stoji da je aktiviran EON Box i prazno polje?


Kako to mislis misem da koristim aplikaciju?
Zar necu moci daljinskim da upravljam EON-om, na Tanix boxu?


PS: Da dodam, da ove tri aplikacije uopste ne koristi, samo sam ih isprobao. Dakle, cilj mi je da gledam na dva tva, na kojima imam box, ako je moguce.
 
Poslednja izmena:
@Masada: Mislim da @jok nije u pravu :p Iz screenshot-a se definitivno ne vidi ni jedan drugi SmartTV uređaj osim Eon Smart Box-a. Ako si taj box kupio uz taj "mini paket" Eon kanala onda ti je stigao (pre)aktiviran pomoću serijskog broja boxa? Tako da bi uz sam Eon box trebalo da imaš još 1 "slot" za SmartTV app koji možeš da iskoristiš za tog kineza koji ti stiže. Osim ako nisam u toku a postoji neki drugačiji limit za te "mini pakete" u odnosu na sve ostale Eon pakete.
Kako god, kad stigne kinez instaliraj SmartTV app (ako nemaš na Play store tu verziju aplikacije nego onu za telefone [jer kinez ne koristi AndroidTV OS?] onda ćeš morati da prebaciš sam apk fajl na box, koji skineš odavde npr) i kad ti izbaci OTP kod nakon biranja provajdera (SBB, Telemach ili NetTV Plus) to upišeš tu na MojEon portalu i to je to.
 
Eon boks automatski zauzima jedan slot za smart tv, tako da slobodno na tom Tanixu ćeš moći da poteraš EON aplikaciju, unećeš kod i autorizovati taj boks, posle par minuta pisaće ti 2/2. Tako da ništa ne brigaj, tako je i kod mene.
 
Sljaka mi mob, laptop i Smart TV, pored EON Boxa

rNwQpv8.png







Dakle, ovo desno stoji da je aktiviran smart TV.

Ali cemu onda ona dva polja 1/2 gde stoji da je aktiviran EON Box i prazno polje?


Kako to mislis misem da koristim aplikaciju?
Zar necu moci daljinskim da upravljam EON-om, na Tanix boxu?

Drže 1/2 tako da kad god hoćeš možeš njihov EON boks da aktiviraš ako se zbog nečega deaktivira on nema ograničenja u broju brisanja u toku meseca.
Samo ako izbrišeš Smart TV pa na taj boks instaliraš preko usb ovu aplikaciju na Tanix boxu pošto ćeš na njemu i onako sa Google Playa moći da instaliraš ovu eon apk za mobilni za koju opet ti treba miš da bi mogo da je koristiš na boksu.

@Masada: Mislim da @jok nije u pravu :p Iz screenshot-a se definitivno ne vidi ni jedan drugi SmartTV uređaj osim Eon Smart Box-a. Ako si taj box kupio uz taj "mini paket" Eon kanala onda ti je stigao (pre)aktiviran pomoću serijskog broja boxa? Tako da bi uz sam Eon box trebalo da imaš još 1 "slot" za SmartTV app koji možeš da iskoristiš za tog kineza koji ti stiže. Osim ako nisam u toku a postoji neki drugačiji limit za te "mini pakete" u odnosu na sve ostale Eon pakete.
Kako god, kad stigne kinez instaliraj SmartTV app (ako nemaš na Play store tu verziju aplikacije nego onu za telefone [jer kinez ne koristi AndroidTV OS?] onda ćeš morati da prebaciš sam apk fajl na box, koji skineš odavde npr) i kad ti izbaci OTP kod nakon biranja provajdera (SBB, Telemach ili NetTV Plus) to upišeš tu na MojEon portalu i to je to.

Eon boks automatski zauzima jedan slot za smart tv, tako da slobodno na tom Tanixu ćeš moći da poteraš EON aplikaciju, unećeš kod i autorizovati taj boks, posle par minuta pisaće ti 2/2. Tako da ništa ne brigaj, tako je i kod mene.
Jeste pogledali njegov post iznad i ovu rečenicu
Sljaka mi mob, laptop i Smart TV, pored EON Boxa
plus se na slici vidi status smart tv aktiviran.
 
Poslednja izmena:
Možda kad bi ljudi naučili malo preciznije da se izražavaju pa da ne gledamo ovde u kristalnu kuglu o koliko TV-ova je reč? Ako je 2 TV-a onda precizno navesti šta je na tom drugom (mobilna aplikacija? pošto vidim nešto sa rockchip što ukazuje na kinez box u listi non-Smart/mobilnih aplikacija)
Moje razumevanje (koje se i poklapa sa prvim screnshot gde piše "1/2" i stoji SAMO Eon smart box , dakle 1 a ne 2 uređaja) je da je u pitanju 1 TV na koji je povezan Eon box (na kom je naravno SmartTV app koji se i vidi na screenshot sa MojEon portala) kao jedina SmartTV app trenutno u upotrebi. Možda i grešim.


Skraćeno rečeno: po jedom nalogu može samo 1 SmartTV app + koliko god Eon box-eva. Eon boxevi imaju poseban status.
 
@Masada: Mislim da @jok nije u pravu :p Iz screenshot-a se definitivno ne vidi ni jedan drugi SmartTV uređaj osim Eon Smart Box-a. Ako si taj box kupio uz taj "mini paket" Eon kanala onda ti je stigao (pre)aktiviran pomoću serijskog broja boxa? Tako da bi uz sam Eon box trebalo da imaš još 1 "slot" za SmartTV app koji možeš da iskoristiš za tog kineza koji ti stiže. Osim ako nisam u toku a postoji neki drugačiji limit za te "mini pakete" u odnosu na sve ostale Eon pakete.
Kako god, kad stigne kinez instaliraj SmartTV app (ako nemaš na Play store tu verziju aplikacije nego onu za telefone [jer kinez ne koristi AndroidTV OS?] onda ćeš morati da prebaciš sam apk fajl na box, koji skineš odavde npr) i kad ti izbaci OTP kod nakon biranja provajdera (SBB, Telemach ili NetTV Plus) to upišeš tu na MojEon portalu i to je to.


shamanNS, hvala ti. Ko zna koji put mi pomazes savetima. Veliko hvala. Da mogu, castio bi te necim :)

Da, EON box je automatski ubacen, cak nisam ni kod unosio, jedino kada sam radio reset, pa su kod ubacivali ovi iz podrske.

Samo mi jos pojasni, ako mozes oko skidanja aplikacije sa appkure sajta... da li to moram da uradim na kompu, pa preko USB-a da prebacim u box ili mogu da skinem u boxu, preko Chroma (ne preko google play), pa da instaliram na box?

Da li prilikom otvaranja instalirane aplikacije, kod izaci na ekran?
 
Poslednja izmena:
Eon boks automatski zauzima jedan slot za smart tv, tako da slobodno na tom Tanixu ćeš moći da poteraš EON aplikaciju, unećeš kod i autorizovati taj boks, posle par minuta pisaće ti 2/2. Tako da ništa ne brigaj, tako je i kod mene.

Super. Bez misa, tako? :)
Moze i sa daljinskim?
 
Da pojasnim - koristim eon box na obicnom tv-u.

POred toga imam jos aplikacije na mobilnom, laptopu i Smart TV-u.
Ali to prakticno ne koristim i izbrisacu, ako je potrebno. Dakle, ostao bi samo EON box koji je povezan na obican TV.

Onda bih ubacio kineza, na drugom tv-u koji isto nije smart.
 
Poslednja izmena:
Pošto taj Tanix garant koristi Android za mobilne telefone kad uradiš search za "Eon" na Play store on će ti naći samo verziju za mobilne telefone koja ne može da se kontroliše daljincem (plus si i popunio sva 3 slota za mobilne aplikacije? Osim ako ćeš taj drugi box sa rockchip da izbacuješ iz upotrebe??). Zbog toga ti moraš sam na alternativnim mestima i alternativnim metodama da instaliraš "Eon TV"/ SmartTV verziju aplikacije.

Dakle, na kompu odeš na apkpure i skineš apk fajl, prebaciš na fleš, bocneš fleš u box.
Na boxu će ti trebati neki file explorer / file manager app (koji god nađeš na Play Store, nije ni bitno) da bi sa njim pristupio sadržaju fleša i pokrenuo instalaciju apk fajla.
Prvi put kad radiš "sideload" (instalacija apk fajlova van Play Store) moraćeš tom file explorer app da dozvoliš "install from unknown sources" da bi ti dozvolio instaliranje Eon TV aplikacije.
Ili ako ti radi direktno skidanje iz Chrome na samom Tanix boxu onda možeš da preskočiš komp + fleš deo. File manager ti svakako treba da pokreneš instalaciju apk fajla... kako je apk fajl stigao na memoriju uređaja ni je bitno... Biraš šta ti je lakše a da radi.


Nakon što instaliraš pokreneš Eon app kao i svaki drugi. Prvi korak je da li biranje jezika interfejsa ili biranje "provajdera" (čiji si korisnik, pošto isti Eon app koriste SBB korisnici, Telemach korisnici i gastrarbajteri koji koriste NetTV Plus). Odmah nakon toga ti se pojavi ekran sa OTP kodom i upustvom da odeš na portal i to tamo uneseš.
Znači, na kompu ili na mobilnom odeš na MojEon portal u tu upišeš taj OTP kod koji ti prikazuje TV i klikneš "aktiviraj" ili šta god. 2s kasnije Eon TV app na Tanix-u je aktiviran i spreman za korišćenje. Sve radiš sa daljincem, ne treba ti miš.
 
Poslednja izmena:
Pošto taj Tanix garant koristi Android za mobilne telefone kad uradiš search za "Eon" na Play store on će ti naći samo verziju za mobilne telefone koja ne može da se kontroliše daljincem (plus si i popunio sva 3 slota za mobilne aplikacije? Osim ako ćeš taj drugi box sa rockchip da izbacuješ iz upotrebe??). Zbog toga ti moraš sam na alternativnim mestima i alternativnim metodama da instaliraš "Eon TV"/ SmartTV verziju aplikacije.

Dakle, na kompu odeš na apkpure i skineš apk fajl, prebaciš na fleš, bocneš fleš u box.
Na boxu će ti trebati neki file explorer / file manager app (koji god nađeš na Play Store, nije ni bitno) da bi sa njim pristupio sadržaju fleša i pokrenuo instalaciju apk fajla.
Prvi put kad radiš "sideload" (instalacija apk fajlova van Play Store) moraćeš tom file explorer app da dozvoliš "install from unknown sources" da bi ti dozvolio instaliranje Eon TV aplikacije.
Nakon što instaliraš pokreneš Eon app kao i svaki drugi. Prvi korak je da li biranje jezika interfejsa ili biranje "provajdera" (čiji si korisnik, pošto isti Eon app koriste SBB korisnici, Telemach korisnici i gastrarbajteri koji koriste NetTV Plus). Odmah nakon toga ti se pojavi ekran sa OTP kodom i upuststvom da odeš na portal i to tamo uneseš.
Znači, na kompu ili na mobilnom odeš na MojEon portal u tu upišeš taj OTP kod koji ti prikazuje TV i klikneš "aktiviraj" ili šta god. 2s kasnije Eon TV app na Tanix-u je aktiviran i spreman za korišćenje. Sve radiš sa daljincem, ne treba ti miš.


Ok. Taj deo mi nije bio jasan oko skidanja aplikacije i prenosa na box. Ostatak oko prijavljivanja na moj EON znam. Takodje, nisam razmisljao da li je app za mob ili nije... zato i pitam, sta da radim. :)

Taj rockship je naziv FOX TV-a, nemam nikakav dodatni box, osim EON-a. Izbacicu sve tri aplikacije i mob i lap i SMart TV aka Rockship. Ne trebaju mi.

Hvala jos jednom.

Javicu utiske, kada mi box bude stigao (nadam se utorak).

Hvala svima koji su se javili i pomogli.
 
Ok, mislio sam da je i to "android box" kinezara jer rockchip čipove koriste pre svega neki jeftiniji box-evi. SmartTV-ovi obično imaju MediaTek. Nije ni bitno u krajnjem slučaju, ne dalje od toga da se na tome trenutno nalazi mobilna verzija Eon aplikacije a ne SmartTV verzija (inače ne bi mogao da aktiviraš Tanix dok ne ukloniš taj Fox TV).
 
Da se zahvalim, jos jednom, svima koji su mi pomogli u ovoj temi.
Odradio sve, nije moralo preko USB-a, vec direkt iz Chrome-a. Radi sve kako treba.

Pozdrav.
 
Iščita sve posto e, pa reko da podelim moje iskustvo i problem koji mi se pojavio. Od decembra prošle godine uzeo sam eon box van sbb mreže, internet je mts-ov i njihov iptv. Pre 10-tak dana pazario sam TCL 50ep660 uredno instalirao aplikaciju eon za smart tv overio preko koda na moj sbb. Aplikacija je radila odlično, slika odlična (net imam 100Mbit),kretanje kroz kanale mnogo brže nego na njihovom BOXU, (na eon BOXU mi se često dogadjalo da zaglupi i da moram da ga ugasim i uključim). Elem juče sam imao problem sa nekom instalirano aplikacijom i uzmem odradim hard reset TV (sve na fabričkio podešavanje) ponovo instaliram svoje aplikacije(kodi, hbo-go itd..) proverim i sve šljaka odlično i tada ponovo odradim instalaciju eon tv aplikacije dolazi do problema. Kretanje kroz meni užasno sporo, slika sva nekako u štraftama i koči nemoguće za gledanje, i napominjem da samo kanali kao što su N1 Nova i ostali iz ponude Sbb provajdera, dok fox Pink cinema hbo rade ok ali kad prebacim i otvorim kanal slika je zamrznuta i moram par puta da pritiska stom play da krene normalno. Pozovem njihovu tehničku službu i objasnim problem i normalno kad su čuli TCL prvo im je bilo da uredjaj nije podržan sa njihove strane iako ma moje objašnjenje da sve radilo odlično i da posle restarta tv se javlja problem. Ima li neko neku ideju šta bi mogao da bude problem, neznam više šta da probam nemogu da grešim dušu iz sbb su mi tri puta dozvolili brisanje uredjaja, tako daneću više da ih smatram dok nenadjem rešenje. Na BOXU sve radi normalno i nemam nikakvih problema.
 
Rešio problem, podešavanje-slika i zvuk-video enkodovanje na CBR, kvalitet videja nasrednji 2 Mbit/s.
Jedino tako nemam nikakav problem, moram reći da tehnička služba u sbb-u nikakva. Jedina pohvala je ta što su mi izlazili u susret iz kool centra i par puta mi brisali uredjaj sa naloga.
 
Nazad
Vrh Dno