Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Neka zameni televizor za neki drugi koji ima Android sistem u sebi. Ovaj televizor jesta smart ali nema Android nego neki Linix. Bitno ke da trazi Android tv.
 
Moj muž se juce lepo zaleteo kao...da ne kažem šta, i kupio smart tv ALPHA Televizor 43G7NFS SMART. Naravno, ne mozemo da se prijavimo na gugl, tako da nema nista od instalacije eona, niti moze da pusti preko brauzera sa eon stranice, a pri tom ne moze ni sa telefona da pusti jer secka slika. Ostaje nam opcija da kupimo neki od tih vasih android boxova o kojima pisete.
Zna li neko provereno koji ce da radi sa ovim tv-om, tj.na koji sigurno mogu da instaliram eon, da radi?
Vratite taj TV u orodavnicu i zamenite za neki bolji obican a za razliku kupite neki box,recimo xiaomi mi s box

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Vec smo zvali, i ponudili da doplatimo 10000 za neki LG, ali su odbili, jer je tv fizicki ispravan, i nemamo pravo na reklamaciju. Mozemo ga zapravo reklamirati, ali ce nam odbiti. Zato i pitam za android box.
 
Za ovu aplikaciju koja se aktivira kodom moj predlog je da kupite Mi box S koji kod nas u zvanicnoj radnji kosta oko 11000 ili od nasih,, madjara,, za 65-75e na kp ako necete da cekate jeftininu varijantu sa AE. Na njemu radi eon sa kodom dobro, ima chromecast pa mozete da castujete sa telefona Eon ako ima potrebe.
 
Za 11000, a opet nemam garanciju da me nece zezati i da ce 100% da radi, lakse mi da kupim drugi televizor
 
Pa ti onda kupi Eon box za 6.500 din i to će raditi sigurno uvek :p
 
Da li moze da se kupi nezavisno od lokacije na kojoj nam se vodi sbb? Posto mi imamo sve to u stanu, ali nam je potrebno za vikendicu koja je van naseljenog mesta, gde nema uslova za sbb?
Tu imamo drugi internet, i to je jedino sto imamo, zato i vitlamo neki tv na kojem ce raditi eon aplikacija.
Ako ima neko predlog za tv na kojem provereno radi eon app, nek nam preporuci, do 35-40.000 hiljada.
Gledam upravo ovaj: Tesla Smart televizor 40S605BFS, on bi trebao da moze?
 
Možeš na bilo koju adresu u Srbiji da uzmeš Eon u prepaid varijanti (npr beki od ovih "mini paketa" : Porodični, Sport, Cinestar) i uz njega možeš da kupiš Eon box za tu cenu od 6.500 din.

https://sr.eon.tv/paketi/eon-porodicni-paket

Dakle to je prepaid, bez ugovora i samim tim možeš da platiš samo 1 mesec i nikad više, box ti ostaje. Posle tog prvog meseca kad prestaneš da plaćaš paket onda Eon TV app re-aktiviraš na nalog koji koristiš u stanu i to je to.
 
Možeš na bilo koju adresu u Srbiji da uzmeš Eon u prepaid varijanti (npr beki od ovih "mini paketa" : Porodični, Sport, Cinestar) i uz njega možeš da kupiš Eon box za tu cenu od 6.500 din.

https://sr.eon.tv/paketi/eon-porodicni-paket

Dakle to je prepaid, bez ugovora i samim tim možeš da platiš samo 1 mesec i nikad više, box ti ostaje. Posle tog prvog meseca kad prestaneš da plaćaš paket onda Eon TV app re-aktiviraš na nalog koji koristiš u stanu i to je to.
Ova varijanta ispada bolje nego uzeti mi box s?

Da li mogu još neke app da se instaliraju na taj box? Pretpostavljam da da :)
 
Zavisi šta ti sve treba. Pošto npr Netflix app radi na Mi Box & Mi Box S a ne radi na Eon boxu (na Eon boxu moraš za Netflix da koristiš Kodi + addon i pri tom si limitiran na SD rezoluciju / 540p). Hardverski su tu negde, oba su kršići sa 2GB ram i "8" GB storage.. Eon box ima Amlogic S905X2 a oba valjda Mi Box-a imaju Amlogic S905X (= na Eon boxu je jednu generaciju noviji Amlogic čip). Mi Box nema LAN port a ima funkcionalan WiFi bez potrebe za ikakvim čačkanjem, Eon box ga ima LAN port a ima i WiFi koji su ovi iz UnitedCloud namerno isključili (može da se aktivira WiFi ali treba malo truda da se uloži plus posle svakog prekida struje tj posle svakog restart-a uređaja treba ponovo da enable-uješ WiFi).

Može da se instalira šta god može da radi na AndroidTV OS pod uslovom da imaš dovoljno mesta na boxu da to nešto instaliraš :D :D I pod uslovom da ne zahteva neku specijalnu serfitikaciju i odobravanje kao što to zahteva Netflix app.
 
Da li kupljen box na KP za SBB mrežu može da se aktivira kao dodatni resiver naravno kao slot za Smart tv app?
 
Može.
Ali što bi davao 6.000 din za KAON sa KP oglasa umesto kupio SDMC Tech od SjBB-a za 6.500 din? Jedino imaš SBB cable signal pa ti je bitno što na KAON kad se koristi sa coax kablom live sadržaj nema kašnjenje.
 
Neće mu raditi preko coaxa taj sa KP.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
@shamanNS Tako je, upravo iz tog razloga. A da li na Koanu iz mreže rade svi kanali (N1, SK) kada bi se vraćali unazad na nekom drugom internet provajderu?
 
Poslednja izmena:
Zavisi od internet provajdera. Te restrikcije zavise od klase korisnika (na koji MojSBB nalog je aktiviran app) a ne od uređaja i/ili tipa Eon aplikacije.
U mreži nalog + Eon box + državni neprijatelj #1 (Telekom / MTS) kućni internet (DSL i optika) = njet N1, SK, Fox.
 
Uređaj kupljen na KP, SBB vodi na nečiji tuđ ugovor a ne na tvoj. Kad uđeš na moj SBB portal vidiš svoje uređaje i samo oni su vezani za tvoj ugovor i oni su autorizovani uz tvoju pretplatu. Ne verujem da taj sa KP plaća pretplatu a prodaje box. Jedino što će raditi na tom Kaonu je Eon app preko interneta.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Evo i ja da zakljucim moju priču. Pošto su nas u korisničkom servisu otkačili, iako smo se pozivali na zakon, muž potegne veze (u Srbiji izgleda samo tako), i uspemo da zamenimo tv. Pošto sam zvala i SBB da pitam za eon aplikaciju šta da gledam, rekli su mi da SAMO uređaji koji stoje na njihovom sajtu mogu da instaliraju eon smart app, i nijedan drugi. A nijedan nije ispod 60.000rsd što nam je za vikendicu bespotrebno, odustali smo od eona.
Uzmemo Vox Smart 43ADS314M, negde oko 30.000rsd, u fazonu daj samo da je android, a ima i kodi pa će se nešto već gledati.
Dođemo kući i iz zezanja ae da probamo...namestimo bez problema, radi bez seckanja, bez zakucavanja, ma perfektno. Namestimo i hbo go, sve radi besprekorno.
Eto, toliko muke a na kraju pišljivi vox završi posao...
 
Polovan box radi samo u ott rezimu provereno licno imam jedan pa zato kazem tako nabavljen.
 
Zavisi šta ti sve treba. Pošto npr Netflix app radi na Mi Box & Mi Box S a ne radi na Eon boxu (na Eon boxu moraš za Netflix da koristiš Kodi + addon i pri tom si limitiran na SD rezoluciju / 540p). Hardverski su tu negde, oba su kršići sa 2GB ram i "8" GB storage.. Eon box ima Amlogic S905X2 a oba valjda Mi Box-a imaju Amlogic S905X (= na Eon boxu je jednu generaciju noviji Amlogic čip). Mi Box nema LAN port a ima funkcionalan WiFi bez potrebe za ikakvim čačkanjem, Eon box ga ima LAN port a ima i WiFi koji su ovi iz UnitedCloud namerno isključili (može da se aktivira WiFi ali treba malo truda da se uloži plus posle svakog prekida struje tj posle svakog restart-a uređaja treba ponovo da enable-uješ WiFi).

Može da se instalira šta god može da radi na AndroidTV OS pod uslovom da imaš dovoljno mesta na boxu da to nešto instaliraš :D :D I pod uslovom da ne zahteva neku specijalnu serfitikaciju i odobravanje kao što to zahteva Netflix app.
Puno hvala na ovim informacijama. Nemamo Netflix ali mozda ga nekad budemo koristili, svakako je bolje dodati još malo love i uzeti mi box s.
Gledao sam čisto iz radoznalosti neke kineze na kp sa S905X3 (oko 30€) ali pišu naši ljudi da ne radi Netflix... Tj radi samo u slabijoj rezoluciji kao što si i ti napomenuo... A neki imaju problema oko instalacije EON TV aplikacije.

Tako da, sve ove info govore u prilog tome da je Xiaomi najbolji izbor :). Za sada ga nema na KP kod ovih ljudi što donose iz Mađarske, čekam da prođe lockdown pa ću uzeti jedan.
 
Evo i ja da zakljucim moju priču. Pošto su nas u korisničkom servisu otkačili, iako smo se pozivali na zakon, muž potegne veze (u Srbiji izgleda samo tako), i uspemo da zamenimo tv. Pošto sam zvala i SBB da pitam za eon aplikaciju šta da gledam, rekli su mi da SAMO uređaji koji stoje na njihovom sajtu mogu da instaliraju eon smart app, i nijedan drugi. A nijedan nije ispod 60.000rsd što nam je za vikendicu bespotrebno, odustali smo od eona.
Uzmemo Vox Smart 43ADS314M, negde oko 30.000rsd, u fazonu daj samo da je android, a ima i kodi pa će se nešto već gledati.
Dođemo kući i iz zezanja ae da probamo...namestimo bez problema, radi bez seckanja, bez zakucavanja, ma perfektno. Namestimo i hbo go, sve radi besprekorno.
Eto, toliko muke a na kraju pišljivi vox završi posao...
Mislim da postoji neki zakonski rok, ako se ne varam od dva dana kada moraju da prihvate nazad uređaj bez obzira što je sve u redu. Imate pravo da budete nezadovoljni.
U Tehnomaniji mislim da daju 2 nedelje, ako se ne varam.
Za taj Vox sam pročitao ok komentare, kažu da sve radi kako treba. Svakako trajaće koliko i garancija, ali pošto će služiti u vikendici to je odlična kupovina.
 
Varaš se. Ne postoji zakonski rok, niti obaveza prodavca da prihvati nazad robu kupljenu u prodavnici. Kupio si u prodavnici i to je to, gotovo, nema vraćanja. Prodavac može da primi robu nazad, ali to je stvar njegove dobre volje a ne zakona.
Za robu kupljenu van poslovnog prostora prodavca (internet, poručivanje telefonom, itd...), postoji rok za vraćanje od 14 dana.
Ovo je toliko puta objašnjavano na forumu da stvarno ne vidim potrebu da se i dalje iznose lažne informacije.
Pozdrav
 
Varaš se. Ne postoji zakonski rok, niti obaveza prodavca da prihvati nazad robu kupljenu u prodavnici. Kupio si u prodavnici i to je to, gotovo, nema vraćanja. Prodavac može da primi robu nazad, ali to je stvar njegove dobre volje a ne zakona.
Za robu kupljenu van poslovnog prostora prodavca (internet, poručivanje telefonom, itd...), postoji rok za vraćanje od 14 dana.
Ovo je toliko puta objašnjavano na forumu da stvarno ne vidim potrebu da se i dalje iznose lažne informacije.
Pozdrav
U pravu si. Neke radnje dozvoljavaju vraćanje robu/zamenu usled ishitrene kupovine ali to je stvar dobre poslovne prakse. Sada sam pročitao na paragrafu. Pa, onda se najviše isplati kupovina preko interneta gde imaš pravo da vratiš u roku od 2 nedelje. Pozdrav
 
Za 11000, a opet nemam garanciju da me nece zezati i da ce 100% da radi, lakse mi da kupim drugi televizor
Napisao je covek da je 11 000 u zvanicnoj radnji.Znaci fiskal garancija itd...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Evo i ja da zakljucim moju priču. Pošto su nas u korisničkom servisu otkačili, iako smo se pozivali na zakon, muž potegne veze (u Srbiji izgleda samo tako), i uspemo da zamenimo tv. Pošto sam zvala i SBB da pitam za eon aplikaciju šta da gledam, rekli su mi da SAMO uređaji koji stoje na njihovom sajtu mogu da instaliraju eon smart app, i nijedan drugi. A nijedan nije ispod 60.000rsd što nam je za vikendicu bespotrebno, odustali smo od eona.
Uzmemo Vox Smart 43ADS314M, negde oko 30.000rsd, u fazonu daj samo da je android, a ima i kodi pa će se nešto već gledati.
Dođemo kući i iz zezanja ae da probamo...namestimo bez problema, radi bez seckanja, bez zakucavanja, ma perfektno. Namestimo i hbo go, sve radi besprekorno.
Eto, toliko muke a na kraju pišljivi vox završi posao...
I jel secka kajron na N1 ili ide sve fluidno?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako secka kajron....odmah u kantu...(sarcasm on,)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ne znam zašto bito sarkastičan i smejati se na nešto što u mnogome utiče na kvalitet prikaza i samog ugođaja gledanja televizije, naročito ako je reč o sportskim događajima

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozzz. Uzeo dam nalog za smart aplikaciju od drugarice, planirao sam da je koristim na android tv box-u . Imam telekom internet da napomenem. Uspeo sam da se ulogujem, ali kada kliknem na neki kanal, nece da se reprodukuje slika.

Ima li neka fora, koristim obicnu eon aplikaciju i nema problema osim sto neki kanali ne rade?
 
Nema.Kad se koristi eon van mreze jedan deo kanala nije dostupan.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno