Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Tnx.. Korisnicki Eona, ili Samsunga?
 
Na fox 268 radi bez problema eon ,nema seckanja,sve je ok.
 
Pazite sad ovo, Android box Amlogic A95X F3 Slim gurao Eon mobile apk sa marketa, zatim se uređaj updatovao i sada više nije kompatibilan sa tom aplikacijom, već sam uspeo da skinem EON TV (beli logo) sa ne focijalnog marketa...i tu EON tv aplikaciju gura..da napomenem sistem je Android 9 i uređaj je rootovan.. šta se sad tu zeznulo kada više neće da gura redovnu Eon za android sa marketa već moram ovau drugu za Android TV..?
 
Ono pre je bio izuzetak od pravila a to sad je pravilo :p
 
Taj se još uvek lažno predstavlja.

A i na to sam mislio kod ( Amlogic A95X F3 Slim ), probao sam i tu opciju da se predstavljamo malo fake prema google play storu, i skine on apk i instalira je ali priliko pokretanja izbaci da nije podržana mobilna aplikacija...bla bla
 
Sam Eon app (verzija namenjena za mobilne telefone) ima dodate provere da li radi na TV uređaju ili na telefonu, to je dodato negde posle v1.8.120 dakle pre skoro godinu dana.
Ovaj matori prepravljeni apk bi trebalo da ti radi na tom uređaju koji sa najnovijom verzijom ne prolazi uspešno proveru "kompatibilnosti":

https://drive.google.com/file/d/1BsZhWBbu-YLfaQZwsAt7vQgfzjgJYIaF/view
 
smanili su rezoluciju full hd kanala i filmova u video klubu na 960x1080
 
Sam Eon app (verzija namenjena za mobilne telefone) ima dodate provere da li radi na TV uređaju ili na telefonu, to je dodato negde posle v1.8.120 dakle pre skoro godinu dana.
Ovaj matori prepravljeni apk bi trebalo da ti radi na tom uređaju koji sa najnovijom verzijom ne prolazi uspešno proveru "kompatibilnosti":

https://drive.google.com/file/d/1BsZhWBbu-YLfaQZwsAt7vQgfzjgJYIaF/view

Instalirao na Mi box S, pokrene se i dalje od izbora jezika (Hrvatski, Bosanski.. Srpski) ne otvara.
 
Uključi miš u box i potvrdi izbor jezika. Pa će onda samo da ti na Mi Boxgu puca app kad treba da krene video stream :d :d :d
 
Jedno pitanje

Gledajuci ponudu EON van SBB mreze vidim da je ponuda njihov box + Smart TV aplikacija na jednom uredjaju. Posto je koliko sam video taj uredjaj ocajan, da li postoji neki trik da se koristi neki zamenski AndroidTV(ili koju kombinaciju imate za gledanje treba mi za roditelje penzose na 2 TV). Red bi bio da ispostuju tolike ljude koji su kao moji pogasili Postu, SuperNovu i da im se omoguci ljudsko gledanje na 2 televizora za pretplatu od 1500 dinara
 
Nije bas toliki ocaj. Ako ga koristis samo za to za sta je namenjen radi solidno. Evo ja imam dva komada od novembra i nisam imao vecih problema.
 
Nema trika. Ne daju 2x SmartTV app a da ni jedan nije njihov "najbolji na svetu / višestruko nagrađivani" box.
 
Ljudi iščitao sam temu, samo sam hteo da potvrdim sa iskusnijim korisnicima eon-a, da ne bih bacio lovu.

Uveli smo eon light paket, ostao je stari digitalni risiver (nisu nam dali novi box) ali to nije bitno, radi i ovaj.

Hteli bi da namestimo TV u drugoj kući preko MTS neta.

3 slota su zauzeta (2 mobilna uređaja i jedan laptop)

Ostao je jedan slobodan za Smart TV aplikaciju (eon TV pretpostavljam).

Kupio bih neki android box, verovatno Xiaomi jer su oni najbolji koliko sam mogao da vidim.

Instalirao eon TV aplikaciju (sa apkpure sajta) na box.

Registrovao i to je to?

Pretpostavljam da je to ok ali da proverim pre kupovine :)

Hvala unapred na odgovorima.
 
Ne moze na box ako imas sami za smart tv

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Moze na mi box 100% a i na ostalim ja sam drugaru na tanix tx6 aktivirao smart aplikaciju samo moras apk da skines i da ubacis rucno nemoze sa play store.
 
Ljudi iščitao sam temu, samo sam hteo da potvrdim sa iskusnijim korisnicima eon-a, da ne bih bacio lovu.

Uveli smo eon light paket, ostao je stari digitalni risiver (nisu nam dali novi box) ali to nije bitno, radi i ovaj.

Hteli bi da namestimo TV u drugoj kući preko MTS neta.

3 slota su zauzeta (2 mobilna uređaja i jedan laptop)

Ostao je jedan slobodan za Smart TV aplikaciju (eon TV pretpostavljam).

Kupio bih neki android box, verovatno Xiaomi jer su oni najbolji koliko sam mogao da vidim.

Instalirao eon TV aplikaciju (sa apkpure sajta) na box.

Registrovao i to je to?

Pretpostavljam da je to ok ali da proverim pre kupovine :)

Hvala unapred na odgovorima.

Ti si korisnik SBB neta? Ako je tako onda imaj u vidu da ti na mts netu nece raditi UG kanali,(N1, Nova S, Sk kanali, Nova sport...) Ti imas prava na 5 obicnih Eon aplikacija (tri istovremeno) i na jednu smart. Tako barem pise na sajtu za tvoj paket. Tu smart mozes da instaliras na neki smart tv ili Android box, sistem to tretira isto. Mi box S ti je Ok za Eon od kako se azurirao na Android 9.
 
Greskom druze, sorry, videh tek nakon sto sam poslao. Valjda sam ispravio.

Stefan8661ako kupis Mibox aplikaciju (Eon smart tv) imas na Google play i skidas je normalno.
 
Poslednja izmena:
Ti si korisnik SBB neta? Ako je tako onda imaj u vidu da ti na mts netu nece raditi UG kanali,(N1, Nova S, Sk kanali, Nova sport...) Ti imas prava na 5 obicnih Eon aplikacija (tri istovremeno) i na jednu smart. Tako barem pise na sajtu za tvoj paket. Tu smart mozes da instaliras na neki smart tv ili Android box, sistem to tretira isto. Mi box S ti je Ok za Eon od kako se azurirao na Android 9.
Jao kod nas je sve izmešano, u jednoj kući Exenet internet i SBB TV (light paket, daju 3 obične app, i jedna Smart)

U drugoj MTS internet i tamo želim da namestim tu Smart varijantu uz pomoć android box-a (imamo običan TV).

Drugar ima mi box s k to stvarno lepo radi. Mislim da ga je platio oko 70€ na KP. Pre toga je imao nekog kineza sa 2gb ram-a, quad core cpu, loše je radio.

Gledao sam i neke nasvirane Kineze sa 4gb ram-a na Aliju međutim ne bih rizikovao, osim ako neko ima preporuku za određeni model.

Hvala puno na odgovoru!
 
Ako ces samo za Eon i eventualno Kodi, onda uzmi Mi box s i ne razmisljan vise.Ukljuci na tom televizoru HDMI cec, na boxu takodje, i mocices da saltas kanale daljincem ot televizora.
 
Moj muž se juce lepo zaleteo kao...da ne kažem šta, i kupio smart tv ALPHA Televizor 43G7NFS SMART. Naravno, ne mozemo da se prijavimo na gugl, tako da nema nista od instalacije eona, niti moze da pusti preko brauzera sa eon stranice, a pri tom ne moze ni sa telefona da pusti jer secka slika. Ostaje nam opcija da kupimo neki od tih vasih android boxova o kojima pisete.
Zna li neko provereno koji ce da radi sa ovim tv-om, tj.na koji sigurno mogu da instaliram eon, da radi?
 
Nazad
Vrh Dno