Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Imam android box I instaliran EON mobilnu aplikaciju, sve je radilo u redu već par godina do danas. Sada prilikom startovanja aplikacije dobijam poruku "EON TV se ne može koristiti na ovom uređaju" da li se još nekom javio ovaj problem sa box-om i EON mobilnom aplikacijom. Ne znam da li je do box-a ili EON-a. Svaka sugestija za rešenje problema je dobrodošla...
 
Rutovan ti je taj kineski box, i zato više ne ide. Pričali smo već naširoko o tome
 
Ok, iako rutovan ima opciju da se prikazuje kao da nije ali u redu, jel može neka informacija koji box kupiti da radi sa eon mobilnom aplikacijom? Kupiću drugi, samo mi je važno da radi 100%.
 
За почетак - тема је о ЕОН апликацији која се активира кодом, дакле за СМАРТ ТВ и андроид ТВ уређаје.
Имаш тему за мобилне телефоне па размењуј искуства тамо. Лакше ћеш добити помоћ.
 
Ok, iako rutovan ima opciju da se prikazuje kao da nije ali u redu, jel može neka informacija koji box kupiti da radi sa eon mobilnom aplikacijom? Kupiću drugi, samo mi je važno da radi 100%.
Ja koristim H96MAX+ android 9 RK 3328 . Radi već godinu i po bez problema , naravno mora miš al to verovatno znaš.
 
Imam android box I instaliran EON mobilnu aplikaciju, sve je radilo u redu već par godina do danas. Sada prilikom startovanja aplikacije dobijam poruku "EON TV se ne može koristiti na ovom uređaju" da li se još nekom javio ovaj problem sa box-om i EON mobilnom aplikacijom. Ne znam da li je do box-a ili EON-a. Svaka sugestija za rešenje problema je dobrodošla...
Imaš objašnjenje u temi Eon (ex D3GO), post 7955. Imao sam isti problem kao i ti.
 
Vidim i za Android tv izašla nova verzija EONa. Da li su uveli root check kao na mobilnoj aplikaciji?
 
Sam Eon app (verzija namenjena za mobilne telefone) ima dodate provere da li radi na TV uređaju ili na telefonu, to je dodato negde posle v1.8.120 dakle pre skoro godinu dana.
Ovaj matori prepravljeni apk bi trebalo da ti radi na tom uređaju koji sa najnovijom verzijom ne prolazi uspešno proveru "kompatibilnosti":

https://drive.google.com/file/d/1BsZhWBbu-YLfaQZwsAt7vQgfzjgJYIaF/view
Uspesno instalirao na NVidiaShield TV box i ulogovao se uspesno.
Sa misem se pormeram svuda bez problema ali kad kliknem na koji god kanal nece da pusti :(
Net je MTS a paket nije EON van mreze, i ne pokusavam da pokrenem N1 itd.
Da li ima neka novija "obradjena" apk mozda?
 
Probao sam i 2.028 verziju i nece ni da pokrene odmah javlja nekompatibilnost.
 
^ nađi/plati EON Android TV aplikaciju, radi kao sat na MTS optici i na Shield-u (to je moj setup). Kanale koje blokira SBB sam gledao kroz VPN. Sada imam EON smart TV aplikaciju korisnika EON-a van mreže, sve radi bez problema.
Ako nećeš to rešenje, onda nađi neku IPTV listu i kojoj ima tih kanala koje bi da gledaš.
 
kako da koristi TV aplikaciju ako nema kod...?
Jer da ima kod ne bi ni pitao :rolleyes:
 
Piše lepo - nađi/plati :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Bas si mu mudar savet dao...bravo!

Hoce da koristi mobilnu aplikaciju za koju ima pristup, a ne pored nje da placa jos jednu.
 
Eto nek je koristi na telefonu? Ti si našao nešto da mi pričaš o dobrim i lošim savetima, heh...

Pogledaj malo komentare iz 2017. i 2018. o Eon pa vidi od koga je počela cela ta priča sa modifikovanjem ne-smart apk fajla.

A saveta mogu biti samo 2:

1) plati pa ćeš gledati na TV ko čuvek

ili

2) nauči osnove programiranja pa zatim o Android aplikacijama pa onda do mile volje prepravljaj aplikaciju i teraj inat sa SjBB-om.
A čak i tad to je izgubljena bitka. Jer SBB drži glave karte.
 
Solucija tri bi bila da upgradujem Tasti paket Digitalni Eon Gold na Eon Full po istoj ceni sa 6m po dinar (istekla UO) i dobijem od nje TV aplikaciju posto ona to ne koristi.
Na MTS mrezi bi mi sve radilo sto mene/zenu zanima.
 
Neznam cemu ovako ostra reakcija, bila je ponudjena ranije modovana telefonska aplikacija koja radi na boxovima.
Da platim opet 4-5 hiljada da bi gledao to sto hocu , cemu sam onda prelazio na MTS. Jer onaj prodicni van mreze od 799din nema nista od kanala.(HBO,Cimemax itd sa premotavanjem).

Hvala svima na savetima
 
I solucija 4 ili ti upgrajdovana br 2 je malo da prelistas forum jel su se ovde ljudi stvarno potrudili da rese svaki problem i malo se ljute sto ljudi ne vracaju stranice malo unazad nego ocekuju da dobiju odgovor odmah iako ih ceka mozda samo par stranica unazad , da si malo prelistao sad ne bi bio na vetrometini 🙂😃😁 i samo zbog tog 66 u imenu i jos da imas sliku ko @Gileb dodje i ta solucija u p.p.
 
Bila je, radila je. Prošlo vreme. Nekima i sad radi v1.8.120 koja laže da je v1.8.140 drugima ne radi.
Poenta priče je da sve te budževine su nepoznatog ali svakako ograničenog roka trajanja i na duže staze živci vrede više. Ako ti treba Eon plati pa gledaj koristeći app verziju predviđenu za TV-ove i boxeve, niko te nije prisiljavao da u MTS uzmeš TV uslugu umesto da kombinuješ MTS net (i fixni naravno xD) i Eon za TV.

A to što se SBB-u može tj toleriše da i kad platiš uslugu ti diktiraju na koliko TV-ova možeš da gledaš je druga priča i zadatak kojim bi se u uređenijoj državi neko sigurno bavio... kao i ovim problemom imaju li ili nemaju pravo sa zaključaju i sakate funkcionalnost Eon boxa koji si legalno kupio od njih pa posle prestao da koristiš Eon uslugu.
 
Poslednja izmena:
I solucija 4 ili ti upgrajdovana br 2 je malo da prelistas forum jel su se ovde ljudi stvarno potrudili da rese svaki problem i malo se ljute sto ljudi ne vracaju stranice malo unazad nego ocekuju da dobiju odgovor odmah iako ih ceka mozda samo par stranica unazad , da si malo prelistao sad ne bi bio na vetrometini 🙂😃😁 i samo zbog tog 66 u imenu i jos da imas sliku ko @Gileb dodje i ta solucija u p.p.
Hvala na pomoci ta verzija koji si mi dao radi i sa vpn otvara sve sto je u paketu.
Citao sam ja forum dok mi oci nisu ispale i trazio, nasao shamanNSov post sa verzijom 1.8.120 koja meni na Nvidiashieldu ne radi i 2.0.28 koju je neko predlozio u forumu EON(exD3GO). Ovu tvoju nisam nasao i izvinjavam se ako sam vas iznervirao ali ne stoji da nisam pokusao nista i samo dosao da trazim na gotovo.

A o poslovnoj etici SBB ili inace svih na nasim prostorima bolje da ne komentarisem. Nadam se bice jednog dana bolje.

I sta jos zelim da kazem jeste da je ovo jedan od najboljih foruma gde sam uclanjen, podrska clanova je stvarno za divljenje.

Hvala na pomoci jos jednom
 
Hvala na pomoci ta verzija koji si mi dao radi i sa vpn otvara sve sto je u paketu.
Citao sam ja forum dok mi oci nisu ispale i trazio, nasao shamanNSov post sa verzijom 1.8.120 koja meni na Nvidiashieldu ne radi i 2.0.28 koju je neko predlozio u forumu EON(exD3GO). Ovu tvoju nisam nasao i izvinjavam se ako sam vas iznervirao ali ne stoji da nisam pokusao nista i samo dosao da trazim na gotovo.

A o poslovnoj etici SBB ili inace svih na nasim prostorima bolje da ne komentarisem. Nadam se bice jednog dana bolje.

I sta jos zelim da kazem jeste da je ovo jedan od najboljih foruma gde sam uclanjen, podrska clanova je stvarno za divljenje.

Hvala na pomoci jos jednom
Bitno je da radi posto je to ta 1.8.120 samo malo nasminkana , znaci radi i na NVidiaShield ne da se ta verzija svim pokusajima sbb-a 😁😃🙂👍
E sad na tebi je da odlucis hoces takvu ili sto je @shamanNS pisao uzeti lepo Smart Eon Tv apk i imati sve pogodnosti koje imaju ...ili kod taste na kolace i apk 🙂😃😁
 
Poslednja izmena:
Imam EON ful i slobodno mesto za smart tv da ukljucim. Na koji nacin i da li uopste mogu da android box "osposobim" da mi se tamo vidi da je smart tv aplikacija u pitanju. Unapred hvala.Poz
 
Poslednja izmena:
Zavisi od toga koji je box. Ako nema Android TV, verovatno ne. Ustvari nadji na internetu atv eon aplikaciju pa probaj hoće raditi.
 
Мораш скинути и пробати. Иди на apkpure и унеси ЕОН ТВ. Задња верзија је EON TV App 3.77.12297
 
Na apkpure 3.77.... na drugim mestima apkplz i slicno ima 3.94..... radi premotavanje slicicama ako je nekom i to bitno na boxu je orig. vec 4.0....
 
Imam EON ful i slobodno mesto za smart tv da ukljucim. Na koji nacin i da li uopste mogu da android box "osposobim" da mi se tamo vidi da je smart tv aplikacija u pitanju. Unapred hvala.Poz
Ako ne uspeš, taj slot za Smart TV možeš nekome ustupiti, uz mesečnu naknadu. Barem sebi smanjiš ukupan SBB račun 😊
 
Nazad
Vrh Dno