Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Pozdrav drustvo korsnik sam premium paketa ...vidim gomilu eon android box uredjaja na kp originalnih kao sto se dobijaju po defaultu bez aktivnog naloga... za aktivaciju uredjaja je potrebno pozvati operatera ....znam jer sam postojeci koji vec imam resetovao na fabricka ....jel neko probao do sad da aktivira drugi eon box uredjaj divljak da kazem da ne bacam par hiljada ako nemogu da ga aktiviram posle... imam jedan uredjaj da prikacim preko eon app i 5 mobilnih uredjaja ...pa bi taj uredjaj koristio kao eksterni uredjaj koji koristi eon app
 
Mozes koristiti kao android box, instaliras aplikaciju za Android TV i ukucas na sajt onaj ko iiz aplikacije kad se pojavi. Ne vidim razlog da ne radi tako
 
Ne moze to vise tako.Mora ako je sdmc da se zameni rom neko je ranije to pisao u eon smart box temi nemozes vise vezati 1 box za 2 ugovora.
Ko je aktivirao ranije tako radice mu do fabrickog reseta znaci ni slucajno se box polovan ne sme resetovati na fabricko ko je aktivirao dok je moglo
 
Pozdrav, moze pomoc...
Kupio sam Vivax Tv 32le141t2s2sm Android 9.0.
Instalirao eon, registrovao kod ali nemam slike ni tona, samo crn ekran.
Navigacija po aplikaciji radi normalno.
Sta mi je ciniti?
 
Nije ti podrzan tv,koliko vidim to je obican Android na njemu.
 
Pozdrav svima...
Da li neko zna koju verziju EON aplikacije instalirati na Xiaomi Mi Tv stick-u da bi ga sistem prepoznao kao mobilni/tablet, a ne kao Smart tv.
Instalirao sam EON apps sa Play store (pretpostavljam da je to najnovija verzija).
Kada pokrenem EON preko Mi sticka, na tv-u mi izbaci verifikacioni kod za prijavu uredjaja, sto znaci da ga sbb-ovci vide kao smart tv (a meni je ta opcija vec zauzeta).
Na SBB nalogu imam prijavljen 1 smart tv (imam pravo ja 1) i 4 mobilna (imam pravo na 5, znaci jos 1 je slobodan)...paket je FULL.
 
Skines aplikaciju za telefon/tablet,prebacis na stik,instaliras i vidis hoce li raditi posto je u pitanju Android tv sistem.
 
Tako je.Instaliras aplikaciju Send files to TV i na tel. I na stiku i prebacis Eon mobilnu aplikaciju na stik.
 
Nece sa tim nista dobiti, javice mu da mobilna app nije projektovana za njegov uredjaj zato sto je stick baziran na Android TV sistemu.
 
Zato sam i napisao da proba :).
Elem,u tom slucaju taj tv sa stikom moze da opameti sa Eonom tako sto ce castovati sadrzaj sa telefona na stik,naravno ako Mi stik podrzava chromecast kao sto to podrzavaju starija braca Mibox 3 i S.
 
Preko Mi tv stick-a mogu da gledam kanale sa mobilnog, to je isprobano i radi dobro, ali sam negde procitao da neka verzija EON apps 1.8... ili sl. ako se instalira na tv box-u, se vidi kao mobilna aplikacija. Ne mogu da nadjem gde je to neko objavio. Tako bih iskoristio jos jedno slobodno mesto od 5 dozvoljenih...
 
Preko Mi tv stick-a mogu da gledam kanale sa mobilnog, to je isprobano i radi dobro, ali sam negde procitao da neka verzija EON apps 1.8... ili sl. ako se instalira na tv box-u, se vidi kao mobilna aplikacija. Ne mogu da nadjem gde je to neko objavio. Tako bih iskoristio jos jedno slobodno mesto od 5 dozvoljenih...
Mobilna aplikacija radi na kineskom android tv box-u samo mora da se koristi miš . H96MAX+ koristim više od godinu dana .
 
Mobilna aplikacija radi na kineskom android tv box-u samo mora da se koristi miš . H96MAX+ koristim više od godinu dana .
I ovaj Xiaomi Mi tv stick je kineski 😁...ali nece da radi ono sta ja hocu 🤣🤣🤣
Pokusacu da instaliram Send files to TV i prebacim EON apps na stick...aaaa da, da prethodno skinem EON apps za mobilni 🤪
Mozda uspe...
 
I ovaj Xiaomi Mi tv stick je kineski 😁...ali nece da radi ono sta ja hocu 🤣🤣🤣
Pokusacu da instaliram Send files to TV i prebacim EON apps na stick...aaaa da, da prethodno skinem EON apps za mobilni 🤪
Mozda uspe...
Teško ,taj stick je optimizovan za TV aplikacije tj pravi android tv a ovi box Kinezi su nešto između tableta i telefona optimizovani za veliki ekran . Google play kao na telefonima.Chromcast isto šalje itd.
Teško ,taj stick je optimizovan za TV aplikacije tj pravi android tv a ovi box Kinezi su nešto između tableta i telefona optimizovani za veliki ekran . Google play kao na telefonima.Chromcast isto šalje itd.
 
Pozdrav svima...
Da li neko zna koju verziju EON aplikacije instalirati na Xiaomi Mi Tv stick-u da bi ga sistem prepoznao kao mobilni/tablet, a ne kao Smart tv.
Instalirao sam EON apps sa Play store (pretpostavljam da je to najnovija verzija).
Kada pokrenem EON preko Mi sticka, na tv-u mi izbaci verifikacioni kod za prijavu uredjaja, sto znaci da ga sbb-ovci vide kao smart tv (a meni je ta opcija vec zauzeta).
Na SBB nalogu imam prijavljen 1 smart tv (imam pravo ja 1) i 4 mobilna (imam pravo na 5, znaci jos 1 je slobodan)...paket je FULL.
Dobio si resenje na p.p.
 
Ja na zalost nisam ni dosao u priliku da mogu da kazem da li radi, ili ne... Instalirao sam ovu verziju EON-a na Mi tv stick-u, pokrenuo aplikaciju i kada sam dosao do izbora jezika...ne mogu dalje. Daljincem od stick-a mogu da skrolujem na odredjeni jezik, ali kada treba da potvrdim, ne prihvata. E sad tu dolazi drugi problem. Pokusao sam da konektujem misa na tv, da bih njime potvrdio jezik, ali kada ubodem USB od daljinskog misa u tv izbaci mi da ne podrzava USB uredjaj...🤪
Izgleda da cu sada morati da postavljam novo pitanje u vezi ovog tv-a i USB ulaza... 😂😂😂
 

Prilozi

  • 20210919_203218.jpg
    20210919_203218.jpg
    178 KB · Pregleda: 58
  • 20210919_203121.jpg
    20210919_203121.jpg
    145.7 KB · Pregleda: 59
Probaj neki remote android ili mouse toggle i resio si😁😀 i misa u stick a ne tv
 
Miš treba da povežeš na stick a ne na TV :D AKO si Eon SmartTV app instalirao na Mi stick a ne WebOS verziju direktno na TV. Samo što stick beše ima USB port samo za napajanje? :D :D Probaj sa AndroidTV remote instaliranom na mobilni. Tamo imaš i trackpad da pomeraš kursor miša :D
 
Тако је то када се полети за "марком", а у ствари купиш најобичније смеће.
 
Miš treba da povežeš na stick a ne na TV :D AKO si Eon SmartTV app instalirao na Mi stick a ne WebOS verziju direktno na TV. Samo što stick beše ima USB port samo za napajanje? :D :D Probaj sa AndroidTV remote instaliranom na mobilni. Tamo imaš i trackpad da pomeraš kursor miša :D
Bas tako, USB na sticku mu treba za napajanje... Ili da ugradim bataerije u ovaj stick, a da misa vezem na USB micro 😁😁😁
Probaj neki remote android ili mouse toggle i resio si😁😀 i misa u stick a ne tv
To mi nije palo na pamet 🙃🙃🙃...
Hvala na savetu, moracu da isprobam ovu varijantu...
 
Istalirao Remote Control na mob. i na Mi stick-u, ali se isto desava kao i sa daljincem od stick-a...pokreneom EON aplikaciju, pojavi se opcija "Select Language", mogu da skrolujem gore dole po jezicima (i daljincem i mobilnim putem RC aplikacije), ali kada pokusam da izaberem jezik ne prihvata (komanda odreaguje, vidi se da polje promeni boju)...
 
Istalirao Remote Control na mob. i na Mi stick-u, ali se isto desava kao i sa daljincem od stick-a...pokreneom EON aplikaciju, pojavi se opcija "Select Language", mogu da skrolujem gore dole po jezicima (i daljincem i mobilnim putem RC aplikacije), ali kada pokusam da izaberem jezik ne prihvata (komanda odreaguje, vidi se da polje promeni boju)...
Ali ta verovatno nema mouse u sebi evo probaj npr. ovu
I radice 😀😁
Isto instal i na telefon i na stick
 
Pazi,na stiku postoji opcija za Eon Smart tv a on pokusava da instalira Eon mobilnu aplikaciju.
Ovaj Mi tv stick je daleko od smeca, ali svako ima pravo na svoje misljenje. Preko ovog sticka EON aplikacija sa mob. radi odlično, prenos fajlova sa moba na stick je brz, na YouTube kada gledam preko Mi sticka je odlican, bez kocenja, seckanja slike ili zvuka, kada uporedim sa LG
 

Prilozi

  • 1632088137787540178043556758625.jpg
    1632088137787540178043556758625.jpg
    205 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Znaci uspeo si da se ulogujes!!!👍👍👍Meni sutra stize stick pa se nadam da cu i ja imati srece ko i ti.Posto se i ja moram cimati sa prebacivanjem EON mob.aplikacije na stick.
 
Upravo sam tu aplikaciju instalirao...i...naravno, proradilo 👍
Zahvaljujem se svima na pomoci.
Ako nekoga interesuje nesto o ovom Mi tv stick-u neka pita. Detaljnije cu ga isprobati ovih dana.
Znaci uspeo si da se ulogujes!!!👍👍👍Meni sutra stize stick pa se nadam da cu i ja imati srece ko i ti.Posto se i ja moram cimati sa prebacivanjem EON mob.aplikacije na stick.
Uspeo. Zadovoljan sam kako radi. Ja sam stick povezao sa LG tv-om 26". Nije ugodjaj kao kada gledamo na LG 55", ali ovaj mali tv zadovoljava potrebe dok smo za stolom.
Ako treba neka pomoc, tu sam...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno