Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Na ovim low cost android tv-ovima npr. VOX, FOX, Vivax, Tesla funkcioniše Eon ili da ipak gledam lg Web os kod Mađara? Potrebno mi je za još 1 sobu. Imam kod za eon smart tv.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ako je android, funkcioniše. Ja sam uzeo jedan Vox sa androidom 7.1, radi EON lepo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Na ovim low cost android tv-ovima npr. VOX, FOX, Vivax, Tesla funkcioniše Eon ili da ipak gledam lg Web os kod Mađara? Potrebno mi je za još 1 sobu. Imam kod za eon smart tv.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Ako nećeš da te boli glava, onda webOS
 
Pomoc, aktivirao sam sinoc eon na samsungu 50 ru 7402 ali imam problem sa otvaranjem kanala. Svaki kanal koji pokusam da otvorim ili mu treba dugo vremena da se otvori ili se ne otvori uopste. Kad se otvori kanal ceka se sigurno jedno pola minuta. Da li ima neko takav problem i kako ga resiti. Hvala.
 
Za početalk proveri da li su sat i datum dobro podešeni
 
Ako je android, funkcioniše. Ja sam uzeo jedan Vox sa androidom 7.1, radi EON lepo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Secka li traka na idj tv ili na n1 kao na box-u?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Na kratko sam testirao sport klub, i nije seckalo. Dok npr kad god sam gledao SK preko chromecast-a, prilično je seckalo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Na TV-u je standardno hardverski full-motion deinterlacer (za razliku od box-ova), pa slika "ne secka", ali jeftini Android TV modeli obicno imaju spor procesor i malo RAM-a, pa ce ti mozda smetati sporo ucitavanje i navigacija interfejsa. Biraj modele sa Quadcore CPU i barem 2GB RAM, 8GB storage.
 
Tačno, ovaj moj ima 1gb rama, nemam pojma koji procesor. Kretanje kroz interfejs u EON aplikaciji je očajno, ali kanali rade dobro, sve funkcioniše kako treba. Samo to kretanje kroz interfejs jako sporo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Moj ima 2 gb rama pa je opet kretanje očajno a kad sam kod komšije video sliku na originalnom eon box-u i uporedio njegov najjeftiniji fox od 42 inča sa mojim full hd smart lg i android box varijantom oči mi progledale. Toliko je tecnija i jasnija slika da je to neverovatno. Dakle moj 4 godine star lg moze u smeće zbog starog softvera, zato i izbegavam lg smart i gledam jeftinije andoroid varijante, jer ko zna sta ce jos izaći od aplikacija a Web os samo ide na više...ima tu i krivice eona, ali prosto ljudi nisu hteli da plate još malo više para za starije televizore jer im je cilj samo da namlate što više love prodajom eon bokseva.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Na Philips Android TV-u EON tv app radi savršeno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ma i na webOS 3.0, 3.5, 4.0...
 
Nisam primetio ovu temu, pa sam pitao na jednoj od starijih, vezanih za EON. Inače, mislim da je ova, zaista korisna. Zanima me, da li je kvalitet slike, koju daje SMART TV aplikacija na televizoru sa SBB-ovog spiska, približan ili isti, onom koji se dobija preko kabla? Mislim na OTT uslugu van SBB mreže. Hvala.
 
I preporučeni i ne preporučeni TV uređaji dobijaju isti "input" tako eventualne razlike u finalno utisku su posledica razlike u kvalitetu ekrana i "post-processing-a".

Kvalitet "slike" za OTT uslugu u odnosu na signal sa kabla jeste približan ali nije isti. Ko primeti ili ne primeti razliku je subjektivna stvar.
Ono što će svako primetiti je koliko "live" kasni u OTT varijanti na komšiluk koji koristite kablovsku / DVB-T2 / Telekom IPTV..

Ako pretežno pratiš TV sadržaj tako što koristiš "pogledaj iz početka" onda si na istom kao i da si u mreži jer obe klase korisnika konzumiraju isti sačuvan materijal i istu tehnologiju za streaming.
 
@shamanNS
Baš ti hvala na odgovoru. Najviše pratim na kompjuteru sa klasičnim monitorom i slika je ok. U glavnom, live i vraćanje po potrebi. Međutim, PC u kombinaciji sa LG LCD TV-om (nije Smart i stariji je model), slika deluje"isprano" u odnosu na DVB-T 2. Očigledno, sve ima uticaja.
 
Verovatno treba da setuješ ispravan color-space na tom HDMI out-u :D
 
Verovatno treba da setuješ ispravan color-space na tom HDMI out-u :D
Preko podešavanja grafičke kartice? Pokušavao sam, baš sam se potrudio, ali nema drastične promene. Verovatno, nisam dovoljno vešt. Imaš li konkretan predlog, šta od onih silnih parametara (kontrast, gama, hue...), treba da se menja? Jel se to odnosi na desktop ili podešavanja video playera? Baš mi te stvari, nisu bliske...možda neki tutorijal, da potražim...
 
Da li se pri kupovini TV-a, treba striktno pridržavati SBB-ovog spiska preporučenih uređaja? Toshiba, Grundig i drugi, nisu na spisku, a među njima ima povoljnih modela sa dobrim karakteristikama.
 
Akonih nema na spisku znaci da sbb ne garantuje za kvalitet usluge. E sad ako nisu na spisku to ne znaci da nece raditi Eon aplikacija. Opet ne znam da li pomenuti modeli imaju Android Tv sistem u sebi,obican android ili neki derivat linuxa. Ako ti je tv na listi preporucenih uredjaja onda mozes da ih zoves ako imas problema sa aplikacijom. U suprotnom ce te ,,otkaciti,, jer ti tv nije na toj listi.
 
Akonih nema na spisku znaci da sbb ne garantuje za kvalitet usluge. E sad ako nisu na spisku to ne znaci da nece raditi Eon aplikacija. Opet ne znam da li pomenuti modeli imaju Android Tv sistem u sebi,obican android ili neki derivat linuxa. Ako ti je tv na listi preporucenih uredjaja onda mozes da ih zoves ako imas problema sa aplikacijom. U suprotnom ce te ,,otkaciti,, jer ti tv nije na toj listi.
Baš iz tih razloga i postavljam ova pitanja. Hvala na odgovoru. Izgleda da je LG, najsigurniji izbor. Na kompjuteru lepo radi i bitna je razlika u kvalitetu između HD i ne HD. Sad tražim neki SMART TV, na kome će takođe, dobro da radi
 
Da li se pri kupovini TV-a, treba striktno pridržavati SBB-ovog spiska preporučenih uređaja?

Mislim da izbor televizora ne treba da vezuješ za striktnu preporuku SBB-a. Prvo da izabereš veličinu ekrana, pa kako daljinski leži u ruci dok dremkaš, pa da li će lepša polovina moći brzo da promeni sa pink serije na kuvarski kanal... i takve važne stvari, a koji će ti provajder biti za 3 meseca to nije toliko važno pa i preporuka nekoga sa SBB ( sumnjam da su istestirali sve preporučene modele ili bar ja ne vidim test) gubi na značenju :)
 
@dragutin
Kriterijumi za izbor TV-a, su ti genijalni i nenadmašni, naročito 2. i 3.
 
Da li postoji nacin da kad se ukljuci TV sam startuje EON? Ili bar neka precica na daljinskom. TV je LG UM7400 serija
 
Ako imaš smart remote onda podesiš Quick Accese na neki od tastera, recimo broj 1, i dužim pritiskom na taster startuješ aplikaciju
 
Namestio sam tako, radi, jos samo kad bi mogao jednostavno da izadjem sa Pocetne stane jednim klikom..
 
Na nalogu imam samo 1 registrovan uredjaj i kada ukucam kod za drugi tv ( LG 55uk6470plc) na portali sbb mi.pokaze da je uspesno dok na tv da je doslo do greske tj da je vec reg max.broj uredjaja iako imam jedan prazan ,da li je do njih ili......?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Verovatno ne. Koliko znam niko nema vise od jednog slota xa Smart app bez obzira na paket.
 
Nazad
Vrh Dno