Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

meni je na x96mini eontv aplikacija radila bez problema, nije bilo zaštite. napominjem da je to bilo pre dosta vremena, onda sam prešao na eon box, a mini skuplja prasinu...

znam da je problem sa mobile aplikaciji na ATV platformi i to se resava starom verzijom app

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Stara verzija nece da radi trazi apdejt.


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko iskustva sa android aplikacijom instaliranom na smart tv boksu? Da li funkcioniše prebacivanje kanala po brojevima?
 
Ima li neko iskustva sa android aplikacijom instaliranom na smart tv boksu? Da li funkcioniše prebacivanje kanala po brojevima?
Ja sam instalirao eon app na firestick 4k, a posto njegov daljinski nema brojeve, kanale prebacujem po brojevima sa daljinskim od televizora (panasonic). Upari se daljinski sa boxom i funkcioniše sve najnormalnije.
Jedino ne funkcioniše glasovno pretrazivanje, valjda ne prepoznaje srpski jezik na eonu.
 
Ja sam instalirao eon app na firestick 4k, a posto njegov daljinski nema brojeve, kanale prebacujem po brojevima sa daljinskim od televizora (panasonic). Upari se daljinski sa boxom i funkcioniše sve najnormalnije.
Jedino ne funkcioniše glasovno pretrazivanje, valjda ne prepoznaje srpski jezik na eonu.
Kako zo uspeo da panasonic daljiski uparis sa firestickom?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ja sam instalirao eon app na firestick 4k, a posto njegov daljinski nema brojeve, kanale prebacujem po brojevima sa daljinskim od televizora (panasonic). Upari se daljinski sa boxom i funkcioniše sve najnormalnije.
Jedino ne funkcioniše glasovno pretrazivanje, valjda ne prepoznaje srpski jezik na eonu.

Da li si instalirao EON aplikaciju za smart TV ili EON android aplikaciju?



Ako sa instaliranom android aplikacijom prebacivanje kanala po brojevima i prebacivanje napred-nazad funkcioniše nameravao sam kupiti Tanix TX6, ima daljinski koji omogućuje te funkcije.

Tanix TX6.png
 
Poslednja izmena:
ne funkcioniše i ovo nije tema za eon mobilnu app.
na eontv aplikaciji funkcioniše, ako daljinski dozvoli.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kako zo uspeo da panasonic daljiski uparis sa firestickom?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Iskreno samo sam omogućio hdmi -cec na firesticku a on je izgleda automatski prepoznao televizor jer daljinskim od firesticka mogu da samo pojacam i smanjim ton na tv-u a daljinski od tv vrsi skoro sve funkcije na firesticku. Televizor je panasonic 50gx820.
Inače instalirao sam EON smart tv aplikaciju i radi odlično, skinuo sam je sa Aptoid TV aplikacije.
 
Ima li još neko problema sa TV aplikacijom? Tizen je u pitanju, tj. Samsung, od juče na većini kanala samo crn ekran bez tona, a tamo gde ima slike nema tona. Deinstalirao i ponovo instalirao i aktivirao Eon app, bez promene.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Najzad sam otkrio šta je u pitanju, iz nekog razloga EON TV app za Tizen ne radi na Google DNS od pre koji dan :mad:. Ne radi ni RTS planeta na Tizenu sa Google DNS, čisto da znate.

Edit: koji DNS biste preporučili a da nije SBB-ov?
 
Poslednja izmena:
CloudFlare (1.1.1.1 & 1.0.0.1)
OpenDNS (208.67.222.222 & 208.67.220.220)
 
Ima li svrhe, recimo ako su na ruteru oni sbb-ovi dns-ovi 89.xxx.xxx.xxx.

Napr. Technicolor nema mogucnost promene dns-ova pa je sve jedno kako su podeseni kucni uredjaji.
Svaki ce se uredjaj pri izlasku obratiti sbb-ovim dns-ovima, msm samo logicno razmisljam.
 
Ne razmišljaš logično, tj zaključak ti nije ispravan. Kad uređaj zada static DNS ne koristi / ignoriše ono što bi mu ruter normalno poslao kroz DHCP.
Promena na nivou rutera je varijanta da se eliminiše potreba da na svakom uređaju u LAN ručno zadaješ istu stvar.
 
Zna li neko kako ide prepaid pretplata za korisnike van SBB mreže, da li se računa od prvog do prvog ili mesec dana od datuma kupovine. Razmišljam da uzmem to ali da ne bude da sam platio samo od 22.07. do 01.08.
Zvao sam i korisnički servis SBB ali su me tamo ubeđivali da BOX ni ne može da radi van SBB mreže da se račun plaća do 15.og u mesecu, međutim uopšte ne konstatuju da ima opcija zn prepaid, tačnije osoba koja se javila ni ne zna da to postoji.
 
Kada sam uzimao paket ubice 4 bio mi je od 05 marta do 05 aprila i imao sam porodicni paket kanala otkljucan u okviru paketa kojo je trajao mesec dana. Naravno van sbb mreze. Tako da je i ovo sto si hteo verovatno isto. Od datuma kog aktiviras pa narednih mesec dana.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Zna li neko kako ide prepaid pretplata za korisnike van SBB mreže, da li se računa od prvog do prvog ili mesec dana od datuma kupovine. Razmišljam da uzmem to ali da ne bude da sam platio samo od 22.07. do 01.08.
Zvao sam i korisnički servis SBB ali su me tamo ubeđivali da BOX ni ne može da radi van SBB mreže da se račun plaća do 15.og u mesecu, međutim uopšte ne konstatuju da ima opcija zn prepaid, tačnije osoba koja se javila ni ne zna da to postoji.

Od dana uplate 30 dana
 
Pplz kako da na mi box s instaliram eon a da mi ne trazi aktibacioni kod...postoji li fora sa nekim browserom bez aplikacije...imam nalog na sbb i uplacujem +210din al nzm sad na mi box s kako ga pokrenuti...na proslom boxu mi nije trazio nikakav aktivacioni kod..tnx
 
Ja sam instalirai EON na smart TV sa aktivacionim kodom. Kad sam izasao it aplikacije ponovo mi je trazio da se registrujem novim kodom.
Sta sam pogresio.
Sad na SSB aplikaciji ne mogu da obrisem ovaj uredjaj...kako bih dodao novi sa ovim novim kodom (kako uposte ovo da se resi)

Hvala na odgovoru.
 
Можеш пробати са мојсбб сајта, дешава им се да се повремено апликација заглупи, па није могуће брисање уређаја. Исто се мени пре пар дана десило са апликацијом.
Друга могућност јесте да позовеш кориснички сервис да ти они обришу уређај.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
E brat uredjaje sad samo mozes brisati na mojsbb portalu apk...i dobro je sto sad mozes 2 za mesec...ja nemam smart android tv... skora uzeo mi box s do sad koristio tx6..bolji jeste mi al ne nesto narocito...blaga seckanja nekix kanala imam i na miu..najvise se to vidi kad ide traka sa slovima npr n1 ...idjtv...itd...imace imam philips 4k tv s kraja 2017 te...
 
Definitivno je posle proradilo, ali sam morao da zovem SBB da mi iskljuce uredjaj koji je vec bio zapamcen, pa ponovo da unosim kod (posle ovoga vise nije trazilo dupli kod)

Aplikacija je kao ono sto je navedeno u prethodnim postovima, nista se ne vidi, za sad imam blaga seckanja...mozda je to do neta (ako neko zna da nije nesto drugo neka javi)

Hvala na pomoci.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nije do neta...ocito da svi imamo koji nemamo android plarformu vec samo smart tv
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ako je post protivan pravilima foruma molim administraciju da ga ukloni.

Ima li ko da bi "ustupio" nalog-kod za eon smart tv aplikaciju? Naravno ne za dž.
Ne koristim sbb net ukoliko je to bitno.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Takodje i meni treba jedan kod. Ne mora onaj najskuplji paket, ali bitno je da je van mreže.

Takodje naravno ne za dž. Vidim da su se ljudi fino organizovali u temi "Spotify" i temu pretvorili u familijarno okupljenje za servis. Nekih par strana je ispisano oko toga. Super je to. Pa eto ako neko želi i treba mu eon van mreže, i da koristi na kompu telefonu, tabletu super. Meni treba samo kod. Nadam se da ćemo se dogovoriti lako i podelite troškove.
 
Ако поредите дизер/спотифај са ЕОН-ом, онда свака част.
Радио станица мали милион, апликација за радио станице такође. Музике у mp3 или flac формату на изволите. ТВ канала у FHD на изволите баш и нема. Узгред имате тему ИПТВ па тамо тражите листе.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Mašite poentu, niko ne traži nikakve liste kanala i koliko ima FHD itd. Radio stanice bla bla.

Radi se o sledećem, postoje servisi koji se plaćaju a ti troškovi se mogu podeliti. Primer Spotify se plaća 7 evra recimo, ali to podele par njih i svima ok.

Imaš eon van mreže, a tebi treba da koristiš na kompu, telefonu, tabletu. Meni treba kod za tv, podelimo troškove. Jel to toliko teško da se shvati?
 
Mašite poentu, niko ne traži nikakve liste kanala i koliko ima FHD itd. Radio stanice bla bla.

Radi se o sledećem, postoje servisi koji se plaćaju a ti troškovi se mogu podeliti. Primer Spotify se plaća 7 evra recimo, ali to podele par njih i svima ok.

Imaš eon van mreže, a tebi treba da koristiš na kompu, telefonu, tabletu. Meni treba kod za tv, podelimo troškove. Jel to toliko teško da se shvati?

A ko bi bio lud da plaća po pola de on dobia lošiju uslugu a opet ti ne bi imo nikakvu kontrolu nad nalogom.
 
Kakva kontrola nad nalogom, šta će mi to.

Nije lošija usluga, možda nema gde da ukuca kod, nema smart tv recimo.
 
Nazad
Vrh Dno