Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

jok

Cenjen
Učlanjen(a)
29.10.2017
Poruke
1,506
Poena
110
Pošto većina i dalje meša razne EONe mislim da nam treba posebna tema.
Znači ovo je EON za Smart TV koji se aktivira preko koda a čija procedura za aktivaciju je ovaka.

Preuzmi EON aplikaciju sa TV Store-a za one čiji tv vidi EON apk treba skinuti ovu varijantu
X9yyQj3.png

A za one koje nevide evo linka gde je uvek poslednja verzija
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ug.eon.android.tv
A koju možete skinuti preko https://apkpure.com sajta ubacivanjem ovog linka sa play googla u polje za pretragu.
Nakon preuzimanja aplikacije i njene instalacije, na TV ekranu ispisaće se kod za autorizaciju televizora
Zatim je potrebno da na Moj SBB portalu u sekciji EON, uneseš ovaj kod u označeno polje
Nakon upisivanja koda Smart TV je autorizovan za korišćenje EON-a.

Preporučene TV uređaje možete viditi na ovoj stranici
https://sbb.rs/n10501/EON-TV/Preporuceni-Smart-TV-uredjaji

Mada radi i na starijim modelima koji imaju dovoljno jak procesor i bar 1 Gb ram memorije i koji kad su upitanju televizori sa Android TV platformom (Sony,Philips i Tesla itd)treba bar da su Android ATV 5.0,kod LG televizora webOS 3.0,Samsung Tizen OS 3.0.Treba napomenuti da može da se koriste i na NVIDIA Shield TV i Kineskim xiaomi mi boksovima koji u sebi imaju ATV.

NAPOMENA
Paketi koji sadrže kod za aktivaciju na MOJSBB su svi EON paketi dok kod starih paketa to može koristiti na DUO I TRIO GOLD EXTRA I GOLD PREMIUM paketima i u svim paketima se dobija mogućnost aktivacije samo na jednom TV uređaju.
 
Poslednja izmena:
Pošto većina i dalje meša razne EONe mislim da nam treba posebna tema.
Znači ovo je EON za Smart TV koji se aktivira preko koda a čija procedura za aktivaciju je ovaka.

Preuzmi EON aplikaciju sa TV Store-a za one čiji tv vidi EON apk treba skinuti ovu varijantu
X9yyQj3.png

A za one koje nevide evo linka gde je uvek poslednja verzija
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ug.eon.android.tv
A koju možete skinuti preko https://apkpure.com sajta ubacivanjem ovog linka sa play googla u polje za pretragu.
Nakon preuzimanja aplikacije i njene instalacije, na TV ekranu ispisaće se kod za autorizaciju televizora
Zatim je potrebno da na Moj SBB portalu u sekciji EON, uneseš ovaj kod u označeno polje
Nakon upisivanja koda Smart TV je autorizovan za korišćenje EON-a.

Preporučene TV uređaje možete viditi na ovoj stranici
https://sbb.rs/n10501/EON-TV/Preporuceni-Smart-TV-uredjaji

Mada radi i na starijim modelima koji imaju dovoljno jak procesor i bar 1 Gb ram memorije i koji kad su upitanju televizori sa Android TV platformom (Sony,Philips i Tesla itd)treba bar da su Android ATV 5.0,kod LG televizora webOS 3.0,Samsung Tizen OS 3.0.Treba napomenuti da može da se koriste i na NVIDIA Shield TV i Kineskim xiaomi mi boksovima koji u sebi imaju ATV.

NAPOMENA
Paketi koji sadrže kod za aktivaciju na MOJSBB su svi EON paketi dok kod starih paketa to može koristiti na DUO I TRIO GOLD EXTRA I GOLD PREMIUM paketima i u svim paketima se dobija mogućnost aktivacije samo na jednom TV uređaju.
može i na android boxu bez atv, samo treba apk sa apkpure.
a ovo je visak tema, već ih ima previše za SBB eon i ostalo..
ljudi se gube jer nemaju prava na kod, zbog slabijih paketa, ne znaju da skinu apk jer ga nema na gplay itd.
mene zanima da li ima i jedna verzija gde rade kanali koje gplay ne dozvoljava? dusk npr.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ima,ona koja je preinstalirana na EON Box ;)
 
ljudi se gube jer nemaju prava na kod, zbog slabijih paketa, ne znaju da skinu apk jer ga nema na gplay itd.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Samom ovom rečenicom si potvrdi da je ipak potrebna. Pošto i ako je prošlo više od godinu ipo od pokretanja EON i pored toliko tema čini mi se da na svaka 2 do 3 dana neko postavi pitanje baš u vezi ove varijante EONa.
 
Ima,ona koja je preinstalirana na EON Box ;)
Kako doći do te verzije i da li bi radila na Android TV-u u koji je uboden sbb coax? Mislim prvenstveno da li bi live tv išao preko coax-a a catch up preko neta?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Jedino da ti neko skine aplikaciju sa boxa i posalje ti. Opet ona je verovatno vezana necim za nalog ili box. Cisto sumljam da moze tako. Cini mibse da je vec neko skinuo app i probao na nekom boxu i da nije moglo.
 
Ne bi.
Pride je i za taj apk fajl minSdk setovan na Android 8.0 a ne 5.0.1 kao za SmartTV verziju.
 
Poslednja izmena:
Eto,ocekivao sam da ti odgovoris posto znam da si ,,cackao,, po aplikaciji
 
Hvala na odgovoru. Na tv-u je već android 8 tako da to nije problem. Imam nalog, imam kod za eon tv aplikaciju, jedino nemam box. Na aplikaciji nema svih kanala pa mi je jedino zbog toga.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da li EON radi na Hisense smart tv 4k 6100 WebOs? Ako neko zna molim vas da mi se da uputstvo kako da instaliram aplikaciju?
 
Ne radi. i Hisense nema WebOS, to je LG OS.
 
Ne postoji način da se instalira EON aplikacija na Hisense?
 
Ne postoji
 
Ja sam probao da instaliram EON na Amazon Fire TV Stick, dobio sam poruku da uređaj nije podržan. Toliko o tome.
 
ЕОН за Андроид тв може се инсталирати искључиво на листи подржаних тв. Постоји ли неки андроид бокс који сигурно прихвата еон за тв?
 
Mibox 3 i S
 
Ово баш и нису јефтини боксови... да ли је боље купити јачи бокс или додати тих 100ак еура за скупљи (андроид тв) тв.
 
Misliš dodati 300 eura pošto su najeftinije varijante lg i samsung smart televizora najskuplji boks plus 300 eura.
 
Ово баш и нису јефтини боксови... да ли је боље купити јачи бокс или додати тих 100ак еура за скупљи (андроид тв) тв.
Mi box 3 na AE 42e,a na KP ima i za 60e. Ako mozesda kupis za160 e onda uzmi. Samo da znas da razni Fox,Fox,Vivax imaju tako slabe procesore i tolik nmalo memorije da to izgleda kaonda koristis danas neki telefon sa Android 2 sistemom.
 
Видео сам цене боксова око 100е а тв ће ускоро око НГ бити на акцијама.
 
Као што Гиле рече - ми бокс је око 50€, а ГТ1 ултимејт је око 60€. Говоримо о ценама на али експрес/гир бест. Дакле, ни један ни други нису ни прићи цени од 100€. Наручи из Кине и проћи ћеш јефтиније него овде да купиш. А ни царина ти неће прећи 800 динара.
Што се ТВ уређаја тиче, тешко да ће и за Нову годину цена драстично пасти. Углавном, од свих андроид ТВ уређаја који се код нас могу купити, једино Сони и Тесла имају довољно јак хардвер да "гура" све што треба, а без трзања.
Као што је и написао Гиле, минимум за нормалан рад је 2 ГБ радне меморије, а сви ти вокс/фокс/фаворит... иимају максимално 1 ГБ радне меморије. На све то, имају и застарелу верзију андроида.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Неки ЛГ модел, колико знам на њиховом систему еон ради одлично.
 
Uzmi google chromecast

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Eon smart tv app ide bez ikakvih problema na Amazon Fire Stick 4k. Slika je odlična. Jedini problem je taj deinterlacing, kao i na svim ostalim osim Nvidia shield.
 
Pozdrav svima,da li eon aplikacija moze da radi na samsung tv 5502 ?
 
Ne verujem, on ima Tizen 2.4 a treba 3.0... ako imas probaj pa javi...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno