Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Pozdrav, imam neki VOX obican LCD TV . Koji Android TV USB mi preporucujete da uzmem(brend i model)? Planiram da na njega instaliram EON a ako jednog dana 'izlapi' aplikacija da mogu onaj hack TV . Sta je najbolje za novac? Pretpostavljam da Android TV USB ima u sebi Wi-Fi?
 
Pozdrav, imam neki VOX obican LCD TV . Koji Android TV USB mi preporucujete da uzmem(brend i model)? Planiram da na njega instaliram EON a ako jednog dana 'izlapi' aplikacija da mogu onaj hack TV . Sta je najbolje za novac? Pretpostavljam da Android TV USB ima u sebi Wi-Fi?
Xiaomi box

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Pozdrav, imam neki VOX obican LCD TV . Koji Android TV USB mi preporucujete da uzmem(brend i model)? Planiram da na njega instaliram EON a ako jednog dana 'izlapi' aplikacija da mogu onaj hack TV . Sta je najbolje za novac? Pretpostavljam da Android TV USB ima u sebi Wi-Fi?
Google chromecast

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Google Chromecast 2 ima od 2000,00 RSD-a , 3 od 50eur i Ultra od 100eur, Xiaomi TV Box je 58eur najnize. Sta je pametno uzeti da se gleda televizija?
 
Pitanje je subjektivno, zavisi sta su cije potrebe, ja bih kupio Mi Box ipak pruza malo vise mogucnosti.
 
Meni je chomecast keva. Sve preko žice. I HBO go i Netflix I Liste kanala (VLC)... Plus sto uvek jednostavno mozes da ga prebacuje gde hoces. Jedino ako ti neki matorci ne koriste pa ako nisu navikli bez daljinskog

A i dvojka ti je sasvim ok. Ja imam jednog keca i dve dvojke (kec završava isto kao i dvojka posao)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
MiBOX nije los, ali malo sam vise ocekivao od toga kako prima WiFi signal, to moze malo biti zeznuto gde ti je WiFi ruter jer ide preko njega bezicno, inace je lak i intuitivan za upravljanje
 
Ми бокс је СМЕЋЕ. Код њега се мане представљају као врлине. Једино за шта је добар јесте само нетфликс јер подржава до 4К а то је битно само онима који плаћају нетфликс премијум налог. Све остало је у најмању руку смешно и неупоредиво са било којим квалитетнијим боксом.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
 
  • Like
Reagovanja: M J
I Eon TV app, i MTS TV Go, i... "samo" svašta još. Smešan je OS/firmware na tvom ultra mega giga kvalitetnom boxu ;)
 
Vidim da na na KP ima dosta Anrdorid TV Box-eva. Treba mi da ima daljinski i da bude lak za koriscenje, dakle Google Chrome Cast otpada. Koji li je najbolja varijanta od ovih kineza?
 
Imam sledeću situaciju - koristim Eon box na Sbb-u u okviru svog Eon Full paketa.

Planiram da uzmem Eon box van mreže i neki osnovni Eon prepaid paket koji bi koristio na Telekom adsl-u 20/4 na drugoj lokaciji.

Interesuje me da li nakon isteka prvog meseca mogu da aktiviram Eon box van mreže kodom za smart tv aplikaciju i da nastavim da ga koristim?

Da li ću tada imati dostupne SK kanale, N1, Nova?
 
Ne moraš čekati da prođe tih mesec dana prepaid naloga možeš čim prođeš inicijalni setup Eon boxa da za Eon TV app uradiš "Clear Data" i tražiće ti da aktiviraš app / izbaciće ti OTP kod nakon što izabereš jezik i provajdera.

Na Telekom ADSL, VDSL i optici ti sa tim "u SBB mreži" Eon Full nalogom neće raditi SK, Nova Sport, Nova S, N1... ne bez VPN sa ne-Telekom IP adresom.
 
Ne moraš čekati da prođe tih mesec dana prepaid naloga možeš čim prođeš inicijalni setup Eon boxa da za Eon TV app uradiš "Clear Data" i tražiće ti da aktiviraš app / izbaciće ti OTP kod nakon što izabereš jezik i provajdera.

Na Telekom ADSL, VDSL i optici ti sa tim "u SBB mreži" Eon Full nalogom neće raditi SK, Nova Sport, Nova S, N1... ne bez VPN sa ne-Telekom IP adresom.

ShamanNS .. hvala ti na brzom i jasnom odgovoru.
 
Moze li Eon na Hisense A7500F, vidaa4 je OS? Na drugom forumu rekose da moze, sa vidaa 4 ali kako? U vidaa store-u ga nema, a drugi browser ne moze da se instalira, da bi se pokrenuo Eon iz browsera a poruka je da ne podrzava internet explorer.
 
Samo se pominje EON, nije najjasnije kako se sve radi...Hvala opet. Gubi li se garancija ako se ubacuje drugi firmware?
 
Prelistaj tu temu par stranica unazad. Firmware je zvanican tako da ne gubis garanciju. Instalira se sa usb memorije. Kad skines firmware imas i uputstvo. Ili cekaj da se pojavi sama nadovradnja ne televizoru.
 
Prelistaj tu temu par stranica unazad. Firmware je zvanican tako da ne gubis garanciju. Instalira se sa usb memorije. Kad skines firmware imas i uputstvo. Ili cekaj da se pojavi sama nadovradnja ne televizoru.

Zahvaljujem, mada ne znam francuski, pomoci cu se googlom. Azuriranje kaze da je verzija najnovija V0000.01.00K.K0409.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti treba verzija 901 cini mi se. Skines je na fles,(rut) udjes u podesavanja, nadjes update, izaberes sa usb-a i to je to. Promenis region na Srbija i pojavice se Eon. Registrujes ga kodom na tvom nalogu i to je to. Posto je tema Eon sa kodom verovatno ga imas u svom paketu.
 
Imam mts optiku I koristim eon smart TV app. Naravno, određeni kanali su blokirani. Pokušavam da smislim kako bih mogao da zaobiđem blokadu, ali vpn za celu mrežu mi ne odgovara. Da li postoji neki način da odredim po kom portu ide komunikacija sa Eon serverima, pa bih onda taj port nekako provukao kroz vpn? Ruter je mikrotik, na njihovom forumu kažu da je izvodljivo, ali treba mi taj port.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Da, I to ne uvek, već samo za taj port po kom ide komunikacija sa Eon serverima.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
To je standardni port 443 za https saobracaj, i nije rezervisan samo za eon... Umesto portova mozes da rutiras na osnovu src/dst ip adresa, ali posto se eon dst ip adrese verovatno menjaju, koristi src ip adresu televizora za rutiranje kroz vpn.
 
Poslednja izmena:
A da možda koristi Split Tunneling koji danas maltene svi VPN servisi imaju i provuče VPN samo kroz aplikacije koje hoće?
 
Hm, razumem, ali mi ne odgovara da sav saobraćaj sa tv-a ide kroz vpn verovatno bih onda radije pravio prema dst ip, pa menjao kada se promeni ip adresa servera. To pod uslovom da se menja povremeno, a ne da konstantno postoji više adresa.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Pa ne menja se IP opseg koji koristi taj Eon CDN :D
Za 5.22.186.1 - 5.22.186.255 forwarduješ kroz VPN tunel i to je to?
To su CDN serveri po Srbiji. Doduše ako se ne varam nekolicinu kanala tipa Hrt 1 i 2 stream-uje sa servera u Bosni.

Svakako dok si konektovan na VPN server koji planiraš da koristiš na kompu ili na mobilnom otvori ovaj link ispod i proveri kako izgleda spisak servera pošto se razlikuje odgovor API servera u odnosu na geolokaciju IP adrese sa koje pošalješ zahtev, šalju spisak servera koji su ti geografski bliži.


https://api.ug.cdn.united.cloud/v1/servers
 
Poslednja izmena:
Super, samo još da naučim kako da uradim to na mikrotiku :D

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno