Šta je novo?

Zauzeće prostora

DusanMilosevic

Poštovan
Učlanjen(a)
02.08.2018
Poruke
1,023
Poena
90
Zasto mi SSD izbacuje da je slobodno 68gb od mogucih 119 a nema nista... Na njemu je sistem i neke stvarcice od firme, nista spec. taj hard mi je u pc i jedini je, disk je :SAMSUNG MZ7TY128HDHP-000H1 - 119.24 GB...
 
Skini program TreeSizeFree pa pogledaj šta ti je zauzelo prostor.
 
E to me je zanimalo, neki programcic za proveru, hvala. Sutra ujutru cu probati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
takodje odlican space sniffer
 
d26ba20e0498dabd1d0de3bea98b029f.jpg


Gore je WinDirStat, dole TreeSize..
Svuda po 2,3gb a Windows 31-33gb... ?
System32 -19gb
WinSxS-11.2gb

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad sam pustio Compress i cleaning windows updates i sve ostalo.. pise da ce biti oslobodjeno 20-25 gb sad zaboravih..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa i recycle bin zauzima dosta prostora i moze da se smanji, ali nemoj da preteras!
 
Skinuo sam stvari od firme( koje pritom i nisu nesto bitne na usb. I pustio ovo. Videcu sta ce se desiti na kraju. Ako nesto zabrljam, bice reinstal :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zato je space sniffer najbolji jer odmah pokaze i foldere unutar foldera sve do velikih fajlova. lako se graficki vidi gde su komadi. u zivotu ne bih provalio neke driver update temp fajlove, dmp i svasta nesto
 
Sad je slobodno 78gb znaci 10akgb vise, koliko sam shvatio obrisao je neke gluposti malo nesto kompresovao, i oslobodio one windows update stare.. ali idalje je sistem veliki.. pogledacu jos sa tim programima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je winsxs cak 30GB, a nakon Disk Cleanup-a je postao 31GB :wall:

U pitanju je prakticno 10 godina stara instalacija Windows-a 7 (tacno od kako se pojavio) patch-ovana milion puta... Ima li mu pomoci, osim one najociglednije koju pokusavam da izbegnem?
 
Ne zezam se. Na sistemu je namešteno svašta nešto što sam u međuvremenu ili zaboravio ili nemam volje ni vremena da nameštam opet. Dijagnostika za auto, proprietary softver za neki mator hardver itd... Radi sistem odlično, a đubre me samo nervira.
 
sfc /scannow nije uradilo nista, a dism komande nisu podrzane na Win 7. U svakom slucaju, disk cleanup je uz run as administrator i nakon restarta koji je trajao preko sat vremena (imam SSD) smanjio winsxs na 18GB.

I dalje u Programs and Features stoji lista od 362 zakrpe od 2010-e :d Ne mogu da nadjem nacin da obrisem mogucnost deinstalacije tih zakrpi...
 

Prilozi

  • updates.png
    updates.png
    451.6 KB · Pregleda: 57
Napredujemo :)

Instalirao sam System Update Readiness Tool. Dism radi, ali dobar deo komandi koje nalazim na internetu ne prepoznaje.

dism /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
dism /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase

Samo je ova radila, i pocistila oko 2GB:
dism /online /Cleanup-Image /SPSuperseded

I dalje stoji lista svih zakrpi. Prikacene su podrzane dism komande
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    101.3 KB · Pregleda: 35
A sta je problem, to sto je veliko zauzece update-a? Znam da u Software Distribution u Win folderu mozes sve da obrises bez problema. Za Winsxs nisam siguran da je safe brisati.
Da li si radio Disk Cleanup? Imas i ovu komandu:
Click Start > Run
Type in CMD and press [enter]
At the command prompt, type COMPCLN and press [enter]
Press Y when prompted to continue
Kazu da smanjuje Winsxs za 10%.
 
Poslednja izmena:
Za WIndows 7 je najpouzdaniji Dsik CLeanup za brisanje starih verzija Windowsovih fajlova.
 
COMPCLN mi ne postoji na Sedmici, izgleda samo Vista...

Pa da, veliko zauzece je problem, uslovno receno. Cim se nude deinstalacije svih zakrpi iz protekle decenije, znaci bekap toga zauzima prostor na disku nepotrebno.

Nema veze, bolje je i ovako nego sto je bilo pre par dana. Winsxs je sada "samo" 16GB. Hvala svima.
 
Da ne otvaram novu temu. Kupio sam eksterni Samsung SSD T5 512GB. Trenutno je formatiran na ExFAT tako je dosao, i kad prebacim sa Macbook-a npr. folder sa projektima koji je 16GB na Macbook-u na SSD kaze da je zauzeto 145GB? U cemu je fazon da je razlika skoro 100x?
 
Скривени фајлови? Много ситних фајлова а cluster на exFAT је повелики? Шта показује када уђеш у фолдер и видиш колико конкретно заузимају фајлови?
 
Nazad
Vrh Dno