Šta je novo?

Neki 5.1 za TV u dnevnoj sobi, do 20k

StefanL

Poštovan
Učlanjen(a)
14.09.2016
Poruke
21
Poena
54
Drugari mozete li da mi preporucite neki sistem za TV, prvo smo hteli soundbar, ali cuo sam da za slicne pare dobije se bolji i kvalitetniji zvuk i saraund (sto i nije toliko presudno koliko sam zvuk),
pa sam malo svrljao po oglasima, kp, prodavnicama nasim i posto mi manjka iskustva za zvucnike mogu samo da gledam kako izgledaju, kolika im je snaga, i eventualno recenzije po amazonu koje su vecinski tamo-vamo..

Stoga se obracam ovde da vas pitam ako ste u toku trenutno sa cenama i modelima, jedan od onih koje sam ja video da se CINE ok su Logitech z506, z607, par drvenih Geniusa...

Drugar ima z906 koji su daleko izvan mog budzeta ali znam koliko se dobro cuju - i onda dodju ljudi i kazu da su oni gori od nekih koji su 100e jeftiniji, da je napumpana snaga, da ovo da ono, znate i sami,
zato me zanima da li su neki od ovih koje sam ja video dobri, ili mi nesto promice?

Takodje da li postoji neko poput Fante za narucivanje zvucnika ali iz madjarske, tako sa KP ili nekih drugih oglasa, ili da trazim jednostavno u kojoj su prodavnici najjeftiniji kad odlucim koje cu?

Pozdrav! :)
 
Ja sam pre par godina uzeo Sony BR kucni bioskop za oko 25.000 i razbija koliko je dobar.
Ima 5 malih zvucnika i vufer.
Ima i ugradjeni wi-fi pa moze da se gleda netfliks i yt koji su takodje fabricke app. Jeste da ucitava malo sporije, ali meni to nije broblem.
Mozes i da ga povezes sa televizorom i da imas zvuk i za kablovsku.
 
Ja sam pre par godina uzeo Sony BR kucni bioskop za oko 25.000 i razbija koliko je dobar.
Ima 5 malih zvucnika i vufer.
Ima i ugradjeni wi-fi pa moze da se gleda netfliks i yt koji su takodje fabricke app. Jeste da ucitava malo sporije, ali meni to nije broblem.
Mozes i da ga povezes sa televizorom i da imas zvuk i za kablovsku.
Jel može link do njih (naziv upućuje na nešto drugo)?
Gde si ih uzeo?
 
Jel može link do njih (naziv upućuje na nešto drugo)?
Gde si ih uzeo?
Ima sigurno 5god kako sam ga uzeo u Tehnomaniji.

Model je:
SONY BLU-RAY HOME THEATRE SYSTEM BDV-E2100
6c8d2bf43bb4d9553770269fdffb36cc.jpg


Ne mogu da verujem da se jos prodaje.
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-vid...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=cba0

Jedino sto ne podrzava jedan audio format..zaboravio sam koji. Secam se da sam hteo da gledam film i nije radio zvuk pa sam batalio filmove sa tim audio formatom. Ako te zanima mogu da proverim koji je. Ja uglavnom gledam FGT.
 
Poslednja izmena:
Evo nasao sam ovde neke specifikacije pa mozes da pogledas.

https://www.cnet.com/products/sony-bdv-e2100/
https://www.sony.com/gh/electronics/all-in-one-home-cinema-systems/bdv-e2100/specifications

A ja cu svakako u nedelju (u subotu radim pa idem na slavu) da ti proverim pa javljam. Samo da nadjem filmove sa vise audio formata.

Pogledaj i neke novije modele.
Sad gledam i ovaj moj je u Gigatronu 36k.. skuplji za 9k nego u Tehnomaniji, a ja ga platio ravno 25k.

Ja sam bas zadovoljan, a jos ga koristim tako sto se matretiram sa usb-om samo verujem da to moze nekako da se poveze sa kompom pa direktno da se pusta sa kompa na njega i gledas na tv-u. Jedino sto nisam proverio da li moze da se poveze sa tv-om (znam da ima koji moze, a mozda i ovaj moze) pa da zvuk bude 5.1, ali kako ja televiziju uopste ne gledam to mi nije bitno.

Meni je ovo mnogo bolje resenje nego sto sam video da neki kupuju onaj Logitech 5.1 sistem.
 
Poslednja izmena:
U suštini meni BD ne treba, samo 5.1/7.1 zvučnici koje bih povezao direktno na TV, pa kada gledam TV ide zvuk na njih. PC sam povezao sa TV-om preko HDMI kabla, pa kada pustim film sa njega ide i slika i zvuk na TV (a trebalo bi onda da ide preko tih zvučnika).
Mora da pušta sve audio formate, jer kad već kupujem ne bih se cimao da pazim i na to pri skidanju filmova/serija.
 
Nazad
Vrh Dno