Šta je novo?

Pomoc oko kupovine telefona. Huawei Mate 20 Pro , P30 Pro ili Samsung S10e

Alhemist013

Cenjen
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruke
20
Poena
154
Pozdrav svima,

Potreban mi je vas savet ako mi mozete pomoci posto sto vise citam forume/review-ove sve mi je teze da se odlucim. Ja imam LG G6 i resio sam da odradim upgrade. Bitno mi je da mi izdrzi ceo dan bez brige o punjenju (jer je**es telefon koji se mora puniti dva puta dnevno). Slikam amaterski, znaci ovako kada mi se nesto dopadne i kada idem na odmor negde. Koristim Spotify na telefonu, manje vise slusam muziku preko zvucnika, najvise kada slusam muziku preko telefona to je u kolima kada pustam muziku preko telefona. I koristim ga za gledanje video snimaka. O huawei telefonima nemam iskustva jer bi mi bio prvi telefon, dok sam sa samsungom imao iskustva pre i malo mi je ostao gorak ukus zbog touchwiz (to vidim da je sada promenjeno). Koji god telefon da uzmem , bice u zastitnoj masci .

Prvobitno sam gledao Huawei Mate 20 Pro i dopao mi se zbog svega sto nudi. Medjutim u medjuvremenu je izasao Samsung s10e sto mi je nekako super telefoncic jer je vrlo malo veci od LG G6 a pritom lepo lezi u ruci i 3.5mm ulaz. Problem kod s10e je to sto je otisak prsta sa desne strane a ja sam levoruk pa me malo brine da cu se muciti sa otiskom plus njegova cena za ono sto nudi. P30 pro je izasao i pojavila mi se prilika da mogu njega da uzmem na rate u MTSu (nekih 3800din na 24rate) za njega mi je mana sto je malo poveci i sto nema 3.5mm ulaz (kao i Mate) ali se mozda moze navici na to. Cackao sam sva 3 telefona u radnjama i sva 3 su mi super na svoj nacin ali nekako mislim da samsung je skup za ono sto nudi u odnosu na ova dva Huawei telefona pogotovo u odnosu na P30 pro to naravno ne znaci da sam ga izbacio iz izbora. Znam da S10e nije u klasi ova dva telefona ali to je ono sto se meni dopada. Video sam i S10 (obican) ali mislim da ne opravdava cenu to sto je skuplji i od P30 pro koji po meni ima jace specifikacije (znam da specifikace ne znace uvek mnogo).Mozda gresim, S10 nisam nesto vise testirao.

Jel imate neka misljenje ili neke predloge?

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
očito ne kapiraš šta pišem? znaš li šta je 5" ekran sa 19:9 odnosom stranica? to nema veze sa 5" 16:9 telefonom...telefoni se više ne mogu posmatrati samo kroz dijagonalu ekrana...

@Nikola mJet
obe fotke su više nego dobre za instagram :)

znam ja to odlicno a veruj mi da znam masu ljudi koji cekaju neki krsten android manjih dimenzija, svi su odusevljeni sa 10e ali i kazu da bi voleli da je jos malo manji
 
@Altru ne truj temu. Dobar deo ljudi trazi telefon manjih dimenzija, koji je laksi za baratanje. Iako mi samsung nije omiljeni brend, moram da ih pohvalim za 10e. Znaju sta rade. Izmedju ostalog gadjaju korisnike iphonea 6/6s/7/8 (pa i 5/5s) koji hoce kompaktnost i tu neku manju velicinu telefona. Poredio sam uzivo dimenzije 6s sa 10e, gotovo da su identicni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno