Šta je novo?

Ravencoin

maxtheminer

Poštovan
Učlanjen(a)
13.08.2016
Poruke
129
Poena
70
Pozdrav, da li neko ima da mi da link za miner za Raven, i da li je moguce kopati sa AMD karticama? Stalno mi izbacuje neki error. Tacnije : [17:57:30] Started sgminer 5.5.5-gm-a
[17:57:30] * using Jansson 2.7
[17:57:30] Specified platform that does not exist
[17:57:30] clDevicesNum returned error, no GPUs usable
[17:57:30] All devices disabled, cannot mine!
Ako neko moze da posalje bolji majner ili da pomogne oko ovog bio bih zahvalan!
 
Nemam AMD grafickih, ali vidim da ovi koji imaju koriste Avermore ili WildRig.
Pronjuskaj po Bitcointalk sta pricaju o pomenutim.
 
Povodom slutnji (i delimicnih dokaza) o postojanju ASIC masina na x16r oglasio se Tron Black, leading developer Raven Coina. Izgleda da ce biti forka da se menja algo, samo je pitanje u koji. Za sada razmatra dodavanje jos algoritama u x16r, cime bi tobio nesto tipa x22r. Vise o tome u tekstu, skroz dole u "UPDATE" pasusu.

https://medium.com/@tronblack/ravencoin-asic-thoughts-e6c0079609e6
 
Danas mali pump.
450 sat
 
Ne.
Samo cutimo i kopamo.
I cekamo. :)
 
Pozdrav . Koliko rx 470 treba da baca mhs kada kopa ravencoin ?
 
Da li se neko slucajno seca online walleta RavenWorld ili tako nesto, odavno sam napravio i nakopao tu... Skroz sam zaboravio domain kako im ide i nikako da nadjem, isao je nesto wallet.ravenworld.com ili nesto slicno... ko se seti nek napise, hvala unapred!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@maxtheminer: nisam nikada koristio, ali da nije u pitanju RavenCoin.world?
 
Da li je normalno da mi RX570 4GB na SMOS kopa ispod 9MH/s a na Win skoro 13MH/s?
 
pa kopaj sa win ... verovatno treba da podesis neki parametar na smos ...
 
Meni neće ni sa 470 ni sa 580 da kopa preko 13. Koja podešavanja za karte imate?
 
Isto kao za eth, 1135/1950 i hash varira od 11-13.5, u proseku je 12.6.
 
13.5-14.9 zavisnosti od modela dal je 570 ili 580.
 
1614188842419.png

SMOS + teamredminer

Hvala @singerica za nesebicnu pomoc pri online menjanju biosa!

simplemining i nbminer mi se nisu najbolje pokazali.
 
Da li zna neko koliko ce jos moci da se kopa ovaj novcic sa kartama od 4GB?
 
Mogu da lupim, 2 godine (lupio bas, mozda je i 3 godine), ali ne mozes se oslanjati na to, jer sta ako neko uleti sa FPGA ili napravi ASIC, pa preuzme mrezu toliko da kopanje grafikama ide u minus? Ovo je bio slucaj do sada 2 puta na Ravenu i oba puta je forkovano da se menja algoritam kako bi se "otresli" ASIC-i. Sada je na ProgPow (KawPow) algu za koji navodno nije isplativo praviti ASIC (jer iskoriscava sve aspekte GPU), ali ne mozes se osloniti na to, jer iskustvo nas je naucilo da je za doslovno SVAKI algo do sada ASIC bio napravljen nakon nekog vremena ili je odradjen bitstream za FPGA.
 
jel moguce da SimpleMiningOS nece da radi sa Flypool? nema tcp a ni ssl koji ovaj linux trazi da bi radio
ako neko zna resenje nek pise,probao sam da dodam al neda se prevariti :)
 
Ako da bog, ja imam izrudareno jedno 50k, zajebo sam se pa nisam prodao na 0.28. A diff je otisao u tacku, meni rudari 3-4 puta manje nego pre recimo mesec dana.
Post automatically merged:

Ako da bog, ja imam izrudareno jedno 50k, zajebo sam se pa nisam prodao na 0.28. A diff je otisao u tacku, meni rudari 3-4 puta manje nego pre recimo mesec dana.
 
Zdravo, ja sam nov u rudarenju, kopaom RVN, zanima me kako je najbolje prodati ga?
 
Zdravo, ja sam nov u rudarenju, kopaom RVN, zanima me kako je najbolje prodati ga?
Možeš na Binance, otvori nalog ako nemaš. Tamo možeš da ga zamenis za kripto (BTC, LTC ili ETH) koji posle možeš da lako da prodaš.
 
Pozdrav, da li je neko raspolozen da mi malo pomogne oko kopanja Raven-a. Sutra mi stizu 3 kartice Sapphire Nitro RX480 4gb, pa bih krenuo da kopam. Treba mi malo info oko modovanja biosa i podesavanja u SMOS-u.
Hvala unapred!
 
Nazad
Vrh Dno