Šta je novo?

uTorrent problem

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Zašto opcija za isključivanje startovanja programa pri podizanju Windowsa ne funkcioniše, tj. uTorrent se ipak otvara sa startovanjem računara? Znači dečerkiram tu opciju u generalnim podešavanjima, međutim, to nema efekta... Čak ako se to uradi i prilikom instaliranja programa, opet ne funkcioniše... Sećam se, dobro, da je to ranije funkcionisalo...?
 
Na kom si Windows-u? Windows 10 po default-u pokreće programe koji su ostali prilikom gašenja. Ako nije do toga, skini Autoruns pa odatle odštikliraj.
 
Liči na problem sa W10 Fast Startup-om.

Dečekiraš da ti diže sa windowsom, ugasiš utorrent, sačekaš jedno vreme dok se ne ažurira imidž fajl(ne znam koliko tačno, npr 10 min). Restart računara. Ovo je meni pomoglo.

Ako neće, ugasiš Fast Startup, ponoviš ovo gore, posle možeš da ga ponovo upališ Fast Startup.
 
Poslednja izmena:
Al zato jede ram kao nista :)

Utorrent starija verzija, 2.2.1, najbolji :)
 
Tixati. Open source
Postoji i portable varijanta od samog kreatora
 
@ciciban...
Da li si probao da onemogucis start Utorrent-a u Task manager/Startup ?

Kad se lepo podesi i Utorrent nema reklama i dr.
Trenutno sam na v 3.5.5 i sve sljaka ok. I ne podize se sa win-om.
Neka od podesavanja:

Disable ads by going to Options > Preferences > Advanced.

Set the following items to false:
•• offers.content_offer_autoexec : (this auto-executes signed Featured Torrent content with autoexec flag)
•• offers.left_rail_offer_enabled : (enables-disables new Offers (Ads) by Bittorrent Inc.-located at the left pane)
•• offers.sponsored_torrent_offer_enabled : (enables-disables new Offer -Featured Torrents at the top of main view)
•• gui.show_plus_upsell : ( Show Plus Information in Plus box on the sidebar)
•• gui.show_notorrents_node : (shows a page in the sidebar when no torrents are loaded).
 
Zanimljivo je da se Utorrent nije podizao sa Windows-om kad sam izvadio jednu od 2x2GB RAM memorije, a opet je počeo da startuje uz Windows, nakon vraćanja memorije...
 
Ako koristiš privatne tracker-e, vodi računa sa Tixati-jem jer je skoro svuda banovan (može da se koristi da šalje pogrešne podatke tracker-u).

Kao što Ivan gore napisa, uT 2.2.1 i to je to.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Tixati. Da li da dozvolim programu da komunicira samo sa kućnom mrežom, samo sa javnom, ili da dečekiram obe?...

Sorry za kašnjenje, praznici.
To podešavanje nije konkretno vezano za Tixati već za firewall. Kod mnogo softvera koji komunicira preko određenih protokola dobiješ to pitanjce.
Ja mu dozvoljavam sve.
 
Ajde da pitam ovde sve vas iskusne torentase ...

Nabavkom novog tv-a koji podrzava x265 materijal poceo sam da skidam iste jer su manji...
Zasto u primeru sa slike x265 ima samo 1 sidera (glupog li pitanja) i zasto nece da pokrene skidanje, zasto taj jedan delilac je u zagradi a ne i ispred, zasto ima gomila ovakvih torenta sa 1 deliocem i cini mi se i da su od RMTeam ?
Capture.JPG
 
Broj u zagradi bi trebao da označava ukupan broj klijenata na tom torentu, a van sa koliko njih si trenutno povezan. Razlozi što se ne povezujete mogu biti npr. da ste oboje not connectable, ili mu je već zasićen upload nekim drugim torentima. Treba birati torente sa više sidera.
 
Ajde da pitam ovde sve vas iskusne torentase ...Nabavkom novog tv-a koji podrzava x265 materijal poceo sam da skidam iste jer su manji...

Ajd' ti meni kaži zašto bi skidao jedan te isti film u 5-6 varijanti?
Pa još i onaj sa švedskim hardcoded subovima...

(ima se može se...sindrom hrčka :d)
 
Poslednja izmena:
Skinem tako 2-3-4 komada pa izaberem manji i bolji (po kvalitetu).
Manji bas zbog sindroma hrcka, mada sam u poslednje vreme poceo vise 1080 da ostavljam nego 720.
Moze se, ima se 120Mbps za DL, mada ja sam i ranije sa 40-50-75Mbps kad je bio DL isto tako skidao.
Da ne poverujes taj swedCki je bio bez utisnutog prevoda i bas sam njega zadrzao, dodao srb prevod i bice odgledan, uskoro... ono swedish je verovatno da neupucenom oznaci da je na švedskom jeziku.

A mene zanima zasto bas su ovi x265 tako malobrojni, pa ih je tesko skinuti, a tako su drazesno mali i laki za skladistenje... :(
 
Zato što su kompleksni za kompresiju i još uvek malo zastupljeni/podržani...
 
Ko ce o cemu nego ja o torentima...

Mozete li da pogledate ovu sliku i kazete sta mislite ZAŠTO nece da skida gomilu tog iako ima dosta sidera i iako su torenti razliciti i ima ih po nekoliko za svaku epizodu, sezonu... ?

Capture.JPG

Da li je nesto od ovog neki privatni torent (ili kako se vec zove)?

Pre toga je skinuto dosta toga za neke druge sezone i neke druge torente zajedno sa ovim sto se neskinuti vide...
Jednostavno ovi nece a drugi su skinuti brzo.
 
Tamo gde si skinuo te torente prvo proveri da li je taj torent klijent ili verzija istog odobrena.
 
Nakon gašenja MKVCage-a sad je u modi jedan novi torent sajt koji emituje sve najnovije epizode svih tekućih serija u Americi. I to u HEVC. Možeš da biraš 720p ili 1080p. Veličina fajla od 20 minutne serije je 110 MB a kvalitet dvaput bolji od AVC. Naravno, neću da reklamiram sajt jer to "ne bi bilo po propisu". Piše i izvor odakle je serija kompresovana. Većinom sa RARBG.
 
Poslednja izmena:
Nemam.
 
Zašto je velika potrošnja memorije kad skidam nešto sa utorrentom. Imam win 7 64bit, utorrrent 3.5.5, događa se da u task manageru utorrent troši nekih 50mb, ali za vrijeme downloda memorija se stalno puni, a u task manageru ne vidim ni jedan proces da zauzima toliko memorije.Imam pokrenuto 32 procesa. Znaći nakon 5-6 sati skidanja memorija mi bude zauzeta 1,8 gb i čim ugasim utorrent bude 850mb.
Nigdje u Task mangeru ne vidim da troši nešto memoriju.
 
Zašto je velika potrošnja memorije kad skidam nešto sa utorrentom. Imam win 7 64bit, utorrrent 3.5.5, događa se da u task manageru utorrent troši nekih 50mb, ali za vrijeme downloda memorija se stalno puni, a u task manageru ne vidim ni jedan proces da zauzima toliko memorije.Imam pokrenuto 32 procesa. Znaći nakon 5-6 sati skidanja memorija mi bude zauzeta 1,8 gb i čim ugasim utorrent bude 850mb.
Nigdje u Task mangeru ne vidim da troši nešto memoriju.

brisi taj utorrent i instaliraj qbitorrent / deluge / tixati
 
uTorrent 2.2.1 i kraj priče.
 
Nazad
Vrh Dno