Šta je novo?

Pitanje za modularno napajanje

Balzak

Cenjen
Učlanjen(a)
25.12.2013
Poruke
866
Poena
180
Pozdrav ljudi, uzeo sam prvo modularno napajanje pre neki dan, montirao ga sve radi super, ali imam nedoumicu vezanu za pcie kablove, da li su oni reversibilni?
Konkretno me interesuje da li mogu 6+2 vga deo da udenem u napajanje da dobijem samo 8pin za grafu zbog estetike jer na delu za 6+2 je Y racva sa jos jednim 6+2 i kvari estetiku ko djavo

Sent from my Samsung Galaxy S9
 
Nisam siguran da te razumem.

Ako je isti format pinova zasto ne? Inace za sta bi drugo koristio 6+2 VGA kablic osim da glumi 8 pin VGA?
Jedino ne mozes da kombinujes CPU i GPU kablice jer fizicki ne mozes da utaknes.

PCIe_pinout.png

Koje napajanje imas?
 
Poslednja izmena:
Imam fsp hydro g 750
Ma da jasno je za cpu, ovi su za vga i reversibilni su koliko primecujem, ali svi guraju 8pin u psu nevezano za napajanje pa se tripujem dal ce to nesto promeniti

Sent from my Samsung Galaxy S9
 
Malo mi nejasno ovo ali vidim da sa obe strane kabla pise vga, ne pise na jednoj strani psu a na drugoj vga kao recimo za 24pin sto mi pise psu s jedne strane, sto bi znacilo da je reversibilan?

Sent from my Samsung Galaxy S9
 
Što ne kupiš slivovani produžni, kad imaš kućište sa "psu cover"-om?
 
Što ne kupiš slivovani produžni, kad imaš kućište sa "psu cover"-om?
To mi je u planu svakako, jer sam imao 6pin slivovan, pa sam zamenio grafu sa 8pin, mada kablovi od psu su dosta dugacki i jako mi je tesno u delu napajanna morao sam cak i 24pin slivovan extender da izbacim jer nisam imao gde kabl da sklonim pozadi

Sent from my Samsung Galaxy S9
 
Malo mi nejasno ovo ali vidim da sa obe strane kabla pise vga, ne pise na jednoj strani psu a na drugoj vga kao recimo za 24pin sto mi pise psu s jedne strane, sto bi znacilo da je reversibilan?
Sudeci po tom dokumentu, za VGA su pozicije pinova iste na oba kraja, ali je pitanje da li im je i oblik isti.
 
Sudeci po tom dokumentu, za VGA su pozicije pinova iste na oba kraja, ali je pitanje da li im je i oblik isti.
Probao sam da obrnem kablove i funkcionise, ali nisam hteo da rizikujem pa sam ih vratio kako je predvidjeno

Sent from my Samsung Galaxy S9
 
Imam fsp hydro g 750
Ma da jasno je za cpu, ovi su za vga i reversibilni su koliko primecujem, ali svi guraju 8pin u psu nevezano za napajanje pa se tripujem dal ce to nesto promeniti

Sent from my Samsung Galaxy S9

Da posaljes upit distributeru? MID9
 
Nazad
Vrh Dno