Šta je novo?

potrebna pomoc

profesor

Poznat
Učlanjen(a)
11.04.2019
Poruke
3
Poena
31
Kupio sam novi racunar pre par dana,dao sam majstoru da instalira os i sve je bilo ok, kad sam ga upalio instalirao sam csgo i posle nekoliko minuta primetio sam vibracije , vibracija je toliko jaka da se oseca na stolu i kad drzim ruku na misu osecam vibracije koje pravi racunar , racunar mnogo zuji , odneo sam ga na servis i posle par dana su mi vratili racunar i rekli su da je sve okej ali kad sam ga upalio vibracija se i dalje oseca i mnogo zuji , sta da radim ?



specifikacije racunara :
Matična ploča: LGA1151 H310, PCIe/DDR4/SATA3/GLAN/7.1
Procesor: Intel® Core™ i3-8100, 14nm, 4-fizička/4-logička jezgra, 6MB L3 keš, potrošnja 65W
Takt procesora: 3.60GHz
Hladnjak: Intel Stock Cooler
Memorija: 8GB DDR4
Kapacitet hard diska: 1TB SATA3
Grafička kartica: GeForce GTX1050Ti, 4GB/gDDR5/128bit (Povezuje sa monitorom putem digitalnih izlaza HDMI i DisplayPort)
Optički uređaj: DVD+/-RW SATA/black, DVD Multi Writer
Zvučna kartica: 7.1 System (integrisana na matičnoj ploči)
Kućište: Mid-Tower
Napajanje: 500W
 
Pa moraš da nađeš koji vent pravi vibracije. Na processoru, u napajanju, na grafici ili neki u kućištu ? Moguće je čak i hard disk. U svakom slučaju, ako se oseća toliko, onda nešto sigurno ne valja. Ovako sa daljine je teško reći.
 
Problem je sto imam garanciju i ne smem da cackam nista :p
 
Mislim da ti vibracije pravi lim od kuciste, verovatno je u pitanju tanji lim, to hoce da se cuje i kad optika vrti ali i od rada ventilatora, Vidi da li je na podu dobro postavljen komp da nema neki prazan prostor ispod nozica, drugim revcima da nije neravno. Takodje stavi nesto na gornji deo kucista, tipa malo vece knjige i sl, ako prestanu vibracije to je od lima na kucistu. Vidi takodje da li su svi srafovi dobro zategnuti (na napajanju i na dodatnim coolerima ako ih ima).
 
Pregledaš deo po deo, ispipaš rukom i utvrdiš izvor vibracija.
 
hvala, resio sam problem , u pitanju je kuciste , kuciste nije imalo nozice i nije stajalo ravno (bilo je malo iskrivljeno ) , nabavio sam nozice i sada je sve ok :type:
 
da ne otvaram temu da li je dovoljno napajanje ciftek 500w za rx 570 4gb oc? procesor vuce 95tdp
 
pri ulasku u bios odnosno kad se komp restartuje i u tom trenutku izbaci neku artifakt belu sliku na blic sa sitnim crnim pravugaonicima ~ pa se restartuje i na tom ekranu gde bi trebalo da izbaci reklamu za plocu i ponudu ulazak u bios takodje taj ekran

mislim moze da se udje na del dok je ta slika ali bios radi kao pijan i u lagu je. Do cega bi to moglo da bude?
 
Koji model napajanja i grafičke? Da li si nakačio 6-pinski Pci-e naponoski, ondosno 6 i 8-pinski i da li to napojanje ima te kablove?

Može biti i do grafe i ploče/biosa.
 
@nes
Po tome sto si napisao, graficka je neispravna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj drugi PCI-e slot(možda se mora upalitu u biosu), drugi izlaz na grafičkoj, proveri da li je grafa dobro legla.

Podesi u biosu da prioritena grafa pri butu bude PCI (umesto PEG), ugasi u biosu integrisanu grafu, ugasi Asus CGI, proveri da li ima noviji bios za matičnu, uradi Clear cmos, probaj grafu na drugom kompu (ako se i tamo isto ponaša reklamiraj).

Ako je ploča asus p5k, znaju novije grafe da imaju probleme sa starijim pločama.
 
Poslednja izmena:
~bio u servisu radi, do mene je. Izgleda je slabo napajanje ili mozda ploca zeza jer je stara pa ne mogu da "nadju zajednicki jezik" : ) probacu jos samo sa jednom stapom memorije da vidim oce li biti isto.
 
Nazad
Vrh Dno