Šta je novo?

Da li je otisao ekran?

bmwgoran

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2006
Poruke
204
Poena
320
Pozdrav svima,
imam all in one kompjuter Lenovo C340. i3 3220, 8gb ram, 20 inch model. Dakle sve je spakovano u ekranu.
Desava mi se sledece: Slika cesto postaje siva, ponekad izgleda kao da gledate negativ sa foto aparata.
Potpuno isto kao na ovom linku: https://www.youtube.com/watch?v=OXxQl0MQ6d8

Grejanje fenom pomaze, i komp proradi, nekada radi ceo dan, a nekada proradi na par minuta, nema pravila.
Pre par meseci sam menjao procesor u kompu, i na moje iznenadjenje kom je posle toga radio 3 meseca bez problema.
Sada je ponovo poceo da se javlja taj problem. Naravno opet grejem fenom po par minuta i on proradi.
Takodje pomaze kada ga preko noci iskljucim iz struje, stavim na stolicu i izvrnem naopako da tako stoji, i on ujutru radi.
Stvarno cudno.

E sad, ove slike koje postavljam, takva slika je pocela da se javlja od pre par dana ( proradi sam od sebe posle par minuta )
Uglavnom je problem bio kao sa ovog video snimka za koji sam dao link.

Pozdrav!
 

Prilozi

  • WP_20190409_17_36_18_Pro.jpg
    WP_20190409_17_36_18_Pro.jpg
    418.6 KB · Pregleda: 98
  • WP_20190409_17_36_15_Pro.jpg
    WP_20190409_17_36_15_Pro.jpg
    363.4 KB · Pregleda: 85
Fenom grejem zadnju stranu kompa.
Skinem plasticni poklopac koji ide od iza, i onda direktno grejem na onaj metal.
Evo postavicu i sliku.
WP_20190411_10_46_55_Pro.jpg
 
Interesantno :) Verovatno problem sa nekim hladnim lemom, odnosno pucanja kalaja ispod nekog cipa, obicno grafickog ili cipseta. Nosi u servis najbolje pa vidi da li se isplati. Neki od tih all i one imaju klasicne maticne ploce, kako je kod tebe?
 
Nije klasicna ploca, malo je drugacija.
9899.jpg9899.jpg
 
tldr; situacije ti je preduvanje i traje dokle traje, a neće dugo. Ili zamena problematičnog čipa, ako uopšte neko kod nas ima čip koji ti treba i menja iste na aio računarima.

Po mom mišljenju, 90% sam siguran da ti je jeftinije i bolje naći neki drugi aio (ako mora aio) ili desktop računar jer cene prelemljavanja drugog čipa nisu male i čak i tu postoji šansa da neće sve baš raditi kao prvog dana.
 
Hvala na odgovorima

juce sam ga otvarao, ocistio vent, stavio bolju pastu na procesoru, lepo zategao srafove. za sada radi....
 
Ne bi trebalo da je do grafickog cipa, posto koliko sam razumeo koristi se integrusa sa i3. Jedino ako je propustio da napiše da ima i neka zasebna nvidia GPU.
 
@hedgehog Koristi se integusa sa i3 procesora.
a maticna ploca je smestena desno, vide se ram memorije na zadnjoj slici uredjaja koju sam postavio.

Pozdrav
 
Aham, znaci ovo mesto gde je metal i gde si obelezio da si grejao nema bas veze sa maticnom plocom, ona je ovamo desno?
Meni nekako lici da je do elektronike samog ekrana ili mozda kablic koji ide do maticne ploce ili sam konektor. Mozda cak i neki kondenzator. Nisam nikad rasklapao AIO, tako da nisam nacisto sta sve ima tamo. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno